Údolí havranů

Údolí havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3702/bmid_udoli-havranu-FEk-3702.jpg 4 309 54

Nový román oblíbené autorky je vystavěn na známém schématu dvou časových rovin, současné a starověké keltsko-římské. Pojítkem mezi oběma hlavními postavami, londýnskou vysokoškolskou učitelkou Jess a dcerou keltského krále Eigon, je děsivá zkušenost znásilnění a pronásledování. Opět nás čeká mnoho nečekaných zvratů, v nichž se dnešek prolíná s historií. V té ožívá starověký Řím v prvních desetiletích císařství, v době svatého Petra a pronásledování křesťanů, v době vlády císařů Claudia a později i Nera. Děj se pak vrací do Británie v 1. stol. n. l. Současný příběh se odehraje během jednoho léta ve Walesu a v Římě dramatické prožitky hrdinky Jess také tady souvisejí s dávným příběhem ze starověku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

The Warrior’s Princess , 2008

Ewwe
29.06.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha. Je to momentálně třetí kousek od této autorky a rozhodně ne poslední. Velice zajímavý příběh, krásně psaný a hezky navazující prolínání časem. Starý Řím - pecka

Janule809
01.02.2019 5 z 5

Moc pěkné..

divoska1975
29.04.2018 5 z 5

Kniha opět velmi pěkná, moc se mi líbí jak umí vytvořit dva děje v různých časových rovinách a ještě to pak skloubit dohromady.

PavlínaAlžběta
27.12.2017 4 z 5

Několikátá kniha od autorky, která tentokráte změnila námět ze středověké historie až na starověkou keltsko- římskou. Tato tématika mě vždy bavila, takže knihu jsem přečetla jedním dechem. Samozřejmě nechybí propojení minulosti se současností, což je autorčina specialita a díky tomu jsou její knihy mými oblíbenými vůbec. Příběh plný propracovaných zápletek, zvratů, postav bylo pro mě v románu přiměřeně. Hlavní hrdinka si moje sympatie nezískala už je svým chováním. Děj je poutavý, velmi popisný, čtivý a vtáhne do děje, doporučuji.

kečup60
20.11.2017 3 z 5

Je to druhá kniha od autorky, kterou jsem přečetla a musím souhlasit s předchozími komentáři. Autorka se opakuje a nevím jestli zkusím třetí knihu. Neříkám, že se to nečetlo dobře, bylo to napínavé a hlavně mě zajímalo jak to skončí, přesto, že už jsem sama tušila jak. A mé tušení se jen potvrdilo.

Danka22
10.11.2017 5 z 5

Nejlepší knížka ze všech :-D

85098211
25.09.2017 4 z 5

Zajímavé téma, starý Řím je sice hodně dobrá volba, ale tentokrát jsem se nedokázala tolik nadchnout. Proto dávám o jednu hvězdičku méně, než je pro mne u této autorky obvyklé ;-).

Leena
04.08.2017 5 z 5

Druhá nejoblíbenější kniha od B.Erskin, moc pěkná:-)

Atanone
30.07.2017 5 z 5

Souhlasím s Atuin..Erskinová vykrádá sama sebe. Je to legální a konec konců jsou to její nápady. Proto se snažím nečíst víc jejích knih v řadě.
Přesto kdykoli mám možnost dostat se k jejím knihám,neodolám. Není to asi závislost na paní Erskinové,spíš na historii,legendách,putování časem,krásných divokých místech,která nikdy sama nenavštívím..snad až jednou sama budu putovat časem..

Atuin
09.03.2017

No, ono je to s Barbarou Erskinovou trochu složité. Ona totiž psát umí, to se pozná. Pro jazyk má cit a cit má bezesporu i pro jiné záležitosti. Ale jakmile přečtete tři a více knih dostanete se za jakousi hranici, která vás upomene na jednu velmi důležitou věc, která funguje i mezi jinými knihami ( od různých autorů),jelikož těch příběhů se moc vymyslet nedá,ale tady je to do očí bíjící. Ta věc se má tak, že autorka přes veškerou snahu a citovost pouze přeskládává kulisy na tom samém jevišti.Námět kniha co kniha velmi působivý,ale zpracovaní tomu tak trochu ublíží. Jednotlivé postavy k sobě mají taky tak nějak divadelně daleko, prostě odstup. Když jsem četla první dvě její knihy tak mě to strhlo, ale další tituly už u mě tak nenabraly dech.

Slipouš
29.12.2016 4 z 5

Další úžasná kniha od mé oblíbené autorky, kterou někdo totálně zabil odfláklými korekturami (knihu, ne autorku. I když tu možná taky, kdyby to četla :-( )
První chyba v půlce třetího řádku prologu, další hned o řádek níž... A dál a víc... Vynechaná písmena, občas proloženo gramatickou chybou, často zmateným slovosledem...
Odpovědná redaktorka Marie Bělíková musela poslední dva dny hodně škytat ;-)
Knize samotné dávám 4 hvězdy proto, že W. zakopali téměř bez emocí, na to, co pro hl. hrdinku znamenal.
Korektoři by měli aspoň 10 hvězd vrátit...

akdar72
22.11.2016 5 z 5

Napínavý příběh, patří mezi ty lepší od autorky.

Život-s-Kačí
20.11.2016 4 z 5

Tohle byla první kniha od autorky, kterou jsem kdy četla a rozhodně nebyla poslední. Příběh byl v obou časových rovinách záživný a napínavý. Zklamala mě pouze spousta překlepů, které jsem objevila.

malen
20.06.2016 5 z 5

I když trochu nečekané vyvrcholení, líbilo se mi.

MAXA71
17.02.2016 5 z 5

Zložitá, nie pre každého, ale autorka ma svojský štýl a mne sa číta veľmi dobre. Zvykla som si. Dobrá kniha.

TheMelorry
05.12.2015 5 z 5

Podle mě naopak autorka mezi obdobími přeskakuje bravurně a přesně jsem věděla o co v jednotlivých částech jde. Za mě další moc dobrá kniha od autorky.

Ivetaa
04.12.2015 1 z 5

Pro mě velké zklamání, autorka skáče z jednoho období do druhého (u ní zvyk) - až jsem otráveně knihu odložila a nedočtu ji, protože dějovou linii prostě nepobírám. Pořád jsem přemýšlela, o čem vlastně psala na předchozích stránkách - a to se mi nestává... pro mě určitě není odpočinková.

orinka3
24.08.2015 2 z 5

Tak jsem to dočetla. No.....znáte to, když si naložíte vrchovatý talíř jídla, které dobře chutná? Ze začátku si dáváte a radujete se, kolik toho ještě máte. Posléze už to moc do krku nejde a nakonec se nutíte, abyste vůbec dojedli. Erskinová psát opravdu umí, kuchařka je zdatná:) Jenomže...jakoby psala pořád tu stejnou knihu. Duchařina, prolínání časových vrstev. To by taky nebylo ještě to nejhorší. Co mi ale hodně vadí, tak rozmělňování děje aby stránkově nadbyl, neustálé hledání, zjevování se, vyvolávání duchů, pronásledování, úniky - vždyť je to pořád dokolečka. Navíc, ta historie je jen pro zvýšení efektu. Každý, kdo přečetl Quo vadis ví, jak to tam tehdy za Nerona chodilo. Erskinová použila pouze ploché kulisy pro zvýšení atraktivity. A současníci v knize? Jistěže nikdo běžný, ale operní pěvec, umělkyně, věštkyně...takže si dávám slib: již žádná Erskinová více, protože je to sice prima četba, ale taky červená knihovna jako hrom a tu opravdu nemusím mít.

Alzbetta
25.02.2015 5 z 5

Erskinová je prostě jednička!! Moc hezký příběh.

tess.de.veles
11.12.2014

Jo jo tohle nebylo špatný, ale Lady of Hay se nic nevyrovná :)