Princ básník

Princ básník https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115722/bmid_princ-basnik-aYl-115722.jpg 4 29 12

Marie Magdaléna série

< 3. díl

Také v nové knize Princ básník se půvabná Maureen Paschalová vydává do minulosti a v barvité Florencii se setkává s Lorenzem Medicejským, renesančním velikánem, jehož život provázely intriky, spiknutí i osobní oběti, ale také velká láska ke krásné Lucrezii. A podobně jako dávnou renesanční dvojici čeká i Maureen s Bérengerem zásadní dilema: na křižovatce osudu se musejí rozhodovat mezi láskou a povinností, citem a zodpovědností... Strhující, neodolatelný příběh o nebezpečných spiknutích, prastarých tajemstvích a neobyčejné lásce.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Poet Prince , 2010

gabriela8704
24.06.2023 4 z 5

Zajímavé čtení. Kniha lásky byla nejlepším dílem už se těším na překlad 4.knihy.

Sisssi
10.05.2022

S historií to má společného jen máloco. Špatné vykreslení doby rensance, lidských vztahů i náboženství. Pozitivum je snad jen to, ža autorka již trochu opustila ten dětsky zatvrzelý přístup "všechno, co napsali akademici, jsou lži". Je opravdu úsměvné, jak je Maureen líčena jako milovnice umění, která ráda tráví čas po galeriích - a pak ani ona ani nikdo další z jejich skupinky (Tammy, Roland, Peter) nepoznají Zvěstování od da Vinciho... Rozesmálo mě, když jsem četla o tom, jak chřipková epidemie vyvolala nepokoje v Římě, protože za noc zemřelo 5 (ano, 5!) lidí :-D.

PavelPantucek
17.12.2021 1 z 5

Kniha nemá nic, co by člověk dobrého mohl dle názvu očekávat. Vleče se, její autor nemá filozofii svoji či díla pevně v rukou a tak pouze vrší slova bez valného obsahu. Kdo máte rádi Leonarda da Vinci, raději ji ani neotvírejte.

lencin
23.09.2020 4 z 5

Třetí kniha ze série Marie Magdalena.
Další příběh Maureen Paschalové. Tentokrát živé sny z Florencie za časů Lorenza Medicejského.
Oproti předchozím dílům se mi tento líbil méně. Dobré,ale ze série asi nejslabší.
(2012)

babicka_amalka
10.05.2017 3 z 5

předchozí díly jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat;
pro mě byly velmi zajímavé ty části z Florencie ("net" byl neustále v permanenci - tu kvůli obrazu či soše, tu kvůli kostelu či jiné stavbě, občas i kvůli biografickým datům - přeci jen si už všechno z dob studií nepamatuju); to bylo příjemné i poučné čtení, byť v tom byla občas "básnická licence" - konec konců taky je to román a ne odborná literatura; zbytek mě nějak zvlášť nebral - číst se to dalo, ale podobných příběhů je spousta; rozhodně ani to však nepovažuju za ztrátu času a všem, kteří mají rádi spojení příběhu a informací, doporučuju;

klara2793
24.01.2016 5 z 5

Třetí díl mě také velmi bavil, je pravda, že příběh současnosti už byl v tomto díle trochu slabší,ale protože mám moc ráda renesanci i v této knize mě historický příběh chytil...

e.luk
28.04.2015 2 z 5

Knížka nebyla pro mě moc zajímavá. Na rozdíl od předcházejících.

kuky921
12.10.2013 3 z 5

Třetí díl se mi líbil o trochu víc než druhý, ale myslím si, že některé knížky by neměly mít pokračování. První díl je nejlepší.

wamplady
15.08.2013 3 z 5

z celé trilogie mi tato kniha přišla nejslabší

soltera
23.07.2013 4 z 5

Aj posledný diel trilógie sa mi páčil . Na obdobie renesancie a jej umenie sa odteraz dívam inak. Čo ak je to všetko pravda? Rozhodne to ako alternatíva je zaujiímavé a som rada, že som mala možnosť pozrieť sa na architektúru a umelecké diela velikánov renesancie, aj na život známych osobností tých čias inými očami práve vďaka spisovateľke K.McGowan. Je mi ľúto, ak sa niekto pri tejto knihe nudil. Ja nie.

Lucik666
10.03.2013

Tak tato kniha je jedním obrovským zklamáním. Předchozí dvě knihy jsem četla jedním dechem. Skoro jsem se nedokázala odtrhnout, ale tento počin mne naprosto nenadchl. Neskutečně se to vleklo, aniž by se něco zásadního dělo. Bála jsem se, že ji ani do konce nedočtu. Nicméně se to povedlo a už nikdy víc tuto knihu nechci vidět.

akina
20.05.2012 3 z 5

Knížka mě tak trochu zklamala. Předchozí dvě jsem četla do noci, protože jsem se nemohla odtrhnout. Mezi touto knihou jsem byla schopná přečíst jednu jinou. Napínavé to začíná být někde za polovinou, takže závěr jsem opět dočítala v noci, ale na rozdíl od předchozích dvou, se k této knize již nevrátím.

renesance cestování časem sny Florencie Medicejové

Kathleen McGowan