Třikrát detektiv amatér Travis McGee

Třikrát detektiv amatér Travis McGee https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64283/bmid_travis-mcgee-trikrat-detektiv-amate-sXK-64283.jpg 4 52 8

Travis McGee série

Tři detektivní příběhy: Tmavší než jantar (1966), Dlouhý levandulový pohled (1970) a Skořicová pleť (1982). Doslov od Pavla Medka MacDonaldův smutný superman.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Darker than Amber / The Long Lavender Look / Cinnamon Skin , 1982

janina66
12.10.2022 4 z 5

Celkově velmi povedené a oddychové příběhy s detektivní zápletkou.
1.Tmavší než jantar-samotný příběh začíná zajímavě, záchranou topící se dívky. Ale pak děj ustrne a najednou je konec. Tento příběh hodnotím jako nejhorší.
2.Dlouhý levandulový pohled. Nejlepší.
Od začátku až po samotný konec velmi svižný a napínavý děj.
3.Skořicová pleť-druhý nejlepší.
Sice začíná velmi zvolna, ke konci napětí graduje.

Jadla
10.05.2022 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která zbavuje starostí všedních dní a místo na ně myslíte na Travise a Meyera, na vzdálenou Floridu a rybolov na moři, pálící slunce, lodě, vraždy :)
Co se mi ale zamlouvalo nejvíc, byli oba hlavní hrdinové. Přátelé. Takoví ti gentlemanove, kteří tak na první pohled nevypadají, a přece jsou. Jako Vinnetou a Old Shatterhand. V koutku srdce bych na chvilku chtěla být dívkou, za kterou by se ohlédli.
Autorovi se podařilo v příbězích zachytit i osobitost nenačančaného amerického každodenního života, což beru také jako plus.

mgeisselreiter
03.04.2021 4 z 5

Tmavší než jantar - opravdu dlouhý a nudný rozjezd a až tak v poslední třetině jsem se začetl. Děj taky nic moc. 60%, 3. 4. 2021.

Dlouhý levandulový pohled - opak předchozího. Velmi čtivé, stále se něco děje, nenudí. A i když je to hodně spletité, nepůsobí to nijak moc vykonstruovaně. 80%, 8. 4. 2021.

Skořicová pleť - na to už jsem se těšil a nezklamal se. Příběh zajímavý, autor občas odbočuje, ale většinou to není na škodu - zobrazuje tak Ameriku z více pohledů a rozšiřuje "detektivku" na něco víc. 75%, 11. 4. 2021.

Etvel
22.01.2020 4 z 5

Takové pohodové čtení. Asi.

Hlavní hrdina je setsakramentský kabrňák, pohledný dlouhán, co si poradí s každou "havárií", sem tam někoho u toho omylem zabije, ale bere to dost s nadhledem, taky mu to samozřejmě pálí, pracuje, jen když se mu zrovna chce, brousí jednu ženskou za druhou, žije si na lodi jako bohém, má určitě všechny zuby rovné a zářivě bílé a žádnou plombu, a tak dále:D prostě to je malinko neuvěřitelné... Ovšem netvrdím, že je to úplně nesympatické.

Co se mi moc líbí, je jeho vztah k nejlepšímu kamarádovi, Meyerovi, popravdě, kdyby tam bylo trošku více pošťuchování mezi těmi dvěma a zároveň méně óchání nad každou druhou "číčou", co zrovna projde po chodníku, bylo by to na pět hvězd.

zuzina88
22.05.2016 5 z 5

Travis McGee byl můj idol v mládí stejně jako Steve Carella:-)... Tyto detektivní příběhy s charismatickým Travisem i jeho kámošem Meyerem (takový tak trochu Watson) mě dost baví, i díky atraktivnímu (alespoň pro mne) prostředí - americké Floridy.

jarmik
25.07.2015 4 z 5

Jazyk vyprávění není žádný literární skvost, ale myslím, že nikde nesklouzne natolik, že by mě urážel. Zvlášť v pozdnějších dílech autor tu a tam lehce svévolně ujede do málo souvisejících úvah: když třeba jedou hrdinové po dálnici, tak následuje úvaha na dvě stránky o tom, jak správně jezdit po dálnici ve více pruzích. Ale takhle rozsáhlý výstřelek je ojedinělý.

Série má pár slabůstek, ale jsou to slabůstky, které lehce odpustím. Kdo hledá něco snesitelného k zábavnému čtení ze žánru, doporučuji k vyzkoušení.

hanap
30.09.2013 3 z 5

Nesmrtelný detektiv amatér Travis McGee ve třech povídkách . Dobré nenáročné čtení k vodě . Celkem se mě to líbilo .

opicejudy
24.08.2011 5 z 5

Travis je frajer.Četla jsem ale v mládí, už si to moc nepamatuju, ale vím, že se mě to líbilo.Chtělo by to přečíst si to znovu.Budu muset mrknout do knihovny.

detektivky 3x Florida

John D. MacDonald