Trable

Trable https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206944/bmid_trable-NM5-206944.png 4 532 104

Mia Monroeová nikdy neměla lehký život. Když se konečně osamostatnila, myslela si, že všechno bude jednodušší. Ale nebylo… Teď prchá před člověkem, kterého nechce už nikdy vidět. Utíká před minulostí, o níž se nesmí nikdo dozvědět. Zoufale se snaží najít lásku, o které dosud jen snila. Jordan Matthews naopak bere všechno na lehkou váhu. Má rád ženy, jednoduchý, uvolněný a bezproblémový život. Jenže pak potká Miu… zlomenou, zdeptanou a s takovou přítěží, jež je na jednoho člověka příliš. Čím více tuto dívku poznává, zjišťuje, že poprvé chce někomu pomoct. Že touží dozvědět se o ní víc. Když Mia poprvé uvidí Jordana, říká si, že je to přesně typ člověka, s nímž nechce mít nic společného: potetovaný drsňák, který vydělává peníze pokerem a po barech sbírá jednu ženskou za druhou. Jak je tedy možné, že se do něj zamilovala? Jenže pak ji minulost, před níž utekla, začíná rychle dostihovat: Neboť jestliže před něčím utíkáte, musíte se jednou zastavit… …a když se zastavíte, udeří na vás minulost plnou silou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Trouble , 2013

michaela8804
29.12.2016 4 z 5

Začátek je dost drsný. Chvílemi jsem si klepala na čelo. Nedokázala jsem se do Mii vžít, ale postupem času se mi příběh začal líbit. Oceňuji, že je kniha napsaná z pohledu Jordana i Mii. Byl to naprosto odlišný příběh, na které jsme zvyklá, ale asi jsem moc velký slaboch, abych se pouštěla do dalších podobných. Nemám na to nervy.

Lkova
28.12.2016

Kniha začíná tím, že si Mia oddychne, protože umřel její otec (tyran). Což by bylo skvělé, konečně bude moct žít normálně, i když asi dá trochu práce se z toho psychicky dostat, ale představa nového života jí určitě pomůže a... ŠPATNĚ! Hned v další kapitole už má totiž Mia přítele... a náhodou je to zase tyran! Na přečtení těch pár stránek, kde se hlavní hrdinka nechá beze slova mlátit - i když si uvědomuje, že je to špatně - jsem musela vynaložit velké úsilí. A když je smířená s tím, že se svým přítelem stejně zůstane až do smrti (což může být klidně další den), už jsem jednou rukou zavírala knížku.
Ale nakonec se díkybohu opravdu vzchopí a odejde. Žít nový život. Zase. A tam... potká dalšího borce, a i když má s chlapama jen ty nejhorší zkušenosti, stačí jeden jediný pohled na to, aby se znova zamilovala!
Vzdala jsem to, hlavní hrdinka je mi protivná jak ještě nikdo.

misulka680
17.10.2016 5 z 5

Kniha se četla sama. Postavy jsou dobře popsané, téma knihy není ohrané. Kniha je psaná z pohledu Mii i Jordana a to se mi moc libilo. Super kniha na vikend.

Mellisek
30.09.2016 5 z 5

Po dlohé éře erotických románků konečně nějaký překvapivý, M. a J. jsou super, oba charaktery jsou dobře napsané. Byť jsem nepochopila z jakého důvdu se objevil F. v poslední části knihy protože to bylo trochu zbytečné. Moc jsem od knihy nečekala, ale opravdu se mi líbila a to i stylem jakým byla kniha napsána. :)

NeradovaKatka
19.09.2016 4 z 5

Nevěděla jsem, co od knihy čekat, ale příjemně mě překvapila, taková příjemná oddechovka.

Lalina3
02.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Měla jsem ji přečtenou nejrychleji ze všech knížek, které jsem kdy četla.
Začátek mě nachvilku vyděsil, násilí nemusím. Ale pak...Wow! Opravdu nemám slov. Jejich vztah se suprově vyvíjel. Jordan byl dost perverzní. :D Musím uznat, že se začátku mi vyhovovali oba pohledy, ale pak už jsem měla o dost radši ten Jordanův. :D
Kniha se perfektně čte, moc doporučuji!

hruskovalucie93
01.08.2016 4 z 5

Hezká kniha, pro mě taková oddychovka s happyendem. Skvěle se četla.

CHESS
03.06.2016 4 z 5

Tak jsem si mylně myslela, že jde zase o podobné téma jako jsou odstíny. Ale vůbec to tak nebylo. Byla jsem mile překvapená a určitě si jí přečtu znovu. Velice rychle děj ubíhá a brzy jistě budete toužit po dalším dílu :)

NatyDee
15.05.2016 4 z 5

Příběh týrané dívky, která našla svého prince a děvkaře, který si uvědomil, co je to láska dalo by se říct. Nemůžu říct, že se mi knížka nelíbila ani že byla úžasná byla tak nějak uprostřed. Je pravda, že Mia mě překvapila, potom, co prožila v dětství, tak si našla stejného partnera. Jordan, klasický playboy, co dodat. Celé je to o vypořádání se s minulostí a jít dál, což se oboum splnilo, takže happy end....

Mišule_11
22.03.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala, tak že jsem ji přečetla za jeden jediný den! :) Líbila se mi nejen svým dějem, ale i tím, jak na mě zapůsobila! A Mii i Jordana mi bylo líto, ale rozhodně si k sobě perfektně sedli! :)

milst
26.02.2016 5 z 5

Krásná knížka, rozhodně stojí za přečtení.

cukrovka
23.02.2016 4 z 5

Zajímavé čtení o více problémech (týrání, bulimie, hazardní hra). I když by tyto problémy zasloužily probrat hlouběji, i v tomto podání se mi to líbilo. Přece jenom mám ráda romantiku a happyendy.

Ditules
11.02.2016 3 z 5

Ona - inteligentní týraná bulimička s temnou minulostí, on - děvkař s temnou minulostí. Hodně sexu a klasický happy-end s polepšením :) Nicméně při čtení se nenudíte.

Katuschkaaa
09.02.2016 4 z 5

Po dlouhé době knížka z žánru Young Adults, která se mi líbila... ano, je to celé naivní, ale Mie i Jordanovi jsem fandila a líbila se mi zápletka i ten konec... taky oceňuji, že má kniha pouze jeden díl, takže to nebylo zbytečné roztahované...

barbora2863
16.01.2016 2 z 5

Vezmite náhodných povedzme 10 kníh NA žánru za posledné cca 2 roky, vyberte z nich všetky lepšie scény, pridajte k nim za hrsť klišé, lyžicu (aj polievkovú) eroťárny a šteklivých scén, tých najúžasnejších hlavných hrdinov akí existujú, a podľa nálady dochuťte dávkou akože drámy... a voilá, máte napísanú knihu! Ľahké nie? :-)

Nie, nie, nie...
Bol to taký mišung, až sa mi panenky pretáčali... ako možno bola chyba, že som to čítala po sérii J. Lynn Wait for you, ktorej toto "niečo" nesiaha ani po... och, ďakujem, ale stačilo.
Dočítala som to, česť mojej trpezlivosti!
Nezachránil to ani pes s divným menom, horský hotel a hrdinka s pekným menom (meno Mia je moja srdcovka, sorry).
Chvalabohu, že to nie je séria, určite by som v nej nepokračovala, lebo toto bol parádny fail!
Možno bude pre niekoho wau, ale môj prípad to rozhodne nie je...

Bookworm_213
16.12.2015 3 z 5

Příběh hezky podchycený, i když jsem již od začátku tušila, jaká bude hlavní zápletka. Takové předvídatelné příběhy já nemám ráda, a proto dávám tři hvězdičky. Nicméně se autorka dotýká ožehavých témat a já můžu jen doporučit k přečtení.

lucka8081
08.12.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Zanechala ve mně silné emoce

evelýny
22.11.2015 2 z 5

U této knihy nechápu tak vysoké hodnocení - první myšlenka, která mě při čtení napadla. Nelogičnost v chování hlavní hrdinky, která byla celé dětství a mládí týraná tím nejhrubším způsobem, její bezhlavý útěk od psychopata nejhrubšího kalibru a pak během dvou týdnů - tedy doslova mávnutím kouzelného proutku - vyřeší vše? A ještě k tomu vlastně svého hrdinu a zachránce najde díky vlastní matce, která sice ji opustila a zanechala ve velkých ,,sračkách" ..... No dobře: odpuštěním byl karmický kruh uzavřen a přinesl všem vytouženou lásku :-)
Jedna hvězda za emoce, která ve mně kniha vzbudila: měla jsem chuť vlítnout do příběhu a Miu doslovat nakopat, aby se konečně probrala. A druhá za konec - za konečné odpuštění, smíření se s minulostí, abychom tím změnili svou budoucnost.
Moc závažné téma, které si nezaslouží tak povrchní, naivní zpracování a tím absolutně nevěrohodný příběh.

Lenka.Vílka
16.11.2015 4 z 5

Každý, kdo v určitém žánru už čte x-stou knihu, je s každou novou u stejné otázky. Překvapí mě ještě něco? Bude to něco nového? Hlavně v tomhle konkrétním, co? Já překvapivě překvapená byla. Mia byla srdíčko a naprosto mě dojala, rozesmála, rozbrečela (což fakt nesnášim, ale nic s tím nenadělám). Jordan byl...no, byl přesně podle vzoru, jak to má všechno vypadat, aby autorka dosáhla ach efektu. Takže celková pointa (mě to vážně nenapadlo, přísahám! Mělo, ale fakt nic!) překvapila a ke konci jsem si přála, aby kniha měla happyend. Takže, jestli to chcete taky zjistit, knihu si přečtěte. A jestli se něco hodí vypíchnout, je to čtivost knihy.

Haňulec
01.11.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha. Nedokázala jsem od ní odtrhnout zrak. Velmi se mi příběh hlavních hrdinů zaryl pod kůži. Knihu mohu jen doporučit. :-) kdybych mohla dát více jak 5* neváhala bych.