Trable

Trable https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206944/bmid_trable-NM5-206944.png 4 532 104

Mia Monroeová nikdy neměla lehký život. Když se konečně osamostatnila, myslela si, že všechno bude jednodušší. Ale nebylo… Teď prchá před člověkem, kterého nechce už nikdy vidět. Utíká před minulostí, o níž se nesmí nikdo dozvědět. Zoufale se snaží najít lásku, o které dosud jen snila. Jordan Matthews naopak bere všechno na lehkou váhu. Má rád ženy, jednoduchý, uvolněný a bezproblémový život. Jenže pak potká Miu… zlomenou, zdeptanou a s takovou přítěží, jež je na jednoho člověka příliš. Čím více tuto dívku poznává, zjišťuje, že poprvé chce někomu pomoct. Že touží dozvědět se o ní víc. Když Mia poprvé uvidí Jordana, říká si, že je to přesně typ člověka, s nímž nechce mít nic společného: potetovaný drsňák, který vydělává peníze pokerem a po barech sbírá jednu ženskou za druhou. Jak je tedy možné, že se do něj zamilovala? Jenže pak ji minulost, před níž utekla, začíná rychle dostihovat: Neboť jestliže před něčím utíkáte, musíte se jednou zastavit… …a když se zastavíte, udeří na vás minulost plnou silou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Trouble , 2013

LenRan
24.09.2018 4 z 5

Moc hezký příběh. Četla jsem bez dechu a se slzami v očích. Je to moc hezky napsáno, autorčin styl se mi líbil.

michalka6653
12.09.2018 5 z 5

NÁDHERA

salča
09.09.2018 4 z 5

Čtivý příběh s tématem násilí a bulimie, které mohla autorka popsat více do hloubky.Hrdinové sympatičtí a fajn střídavý pohled Jasona a Mii.

1moniccka
24.08.2018 5 z 5

Hodně krasný,Mia byla hrozně silná tohle vše zažít tak nevím.Krásně se to četlo.Dlouho jsem takový příběh nečetla super

suzanne1997
21.08.2018 5 z 5

Dokáže upoutat už od první stránky. Autorka jde svědomitě za svým cílem a neustále něčím překvapuje. Ani na chvíli čtenář nezapochybuje nad vztahem, který se mezi hlavními hrdiny vyvíjí. Když čte čtenář pozorně, dokáže jej kniha vtáhnout i do těch nejděsivějších scén, které si v reálném životě neumí představit. Na první stránce knihu otevřete a nepřestanete číst do té doby, než ji na poslední stránce nezavřete. Až tak dokáže pohltit. Z toho důvodu se mi líbila, ne, to není to nejlepší slovo, své pocity z ní nedokážu popsat. Nevím, jestli se k ní vrátím, někdy možná, až na tak silný příběh budu mít zase chuť a náladu. Bez plné pozornosti a času tuhle knihu číst prostě nejde.

anibeni
06.08.2018 5 z 5

Ale jo, jsem cíťa, takže knihu jsem dočetla v záplavě slz... nevadilo mi, že tam dle mého bylo pár "blbostí", nevadila mi ani přílišná vulgarita, nevadil mi ani až moc překombinovaný závěr týkající se hrdinčiny matky... prostě to byla kniha, kterou jsem si chtěla přečíst takhle hezky při neděli a to se mi povedlo..

LenysekC
25.07.2018 2 z 5

Ta hoka nebyla poznamenaná oběť násilí, ale normální blbka. Když už do toho chceme tahat psychologii, tak šmrncnutá maniodepresí. A on totéž. Takže se k sobě vlastně vážně báječně hodili!
Navíc neskutečnej překlad. Některé věty jak z minulého století, následované přímou řečí s kupou vulgarit, na které navazuje naprosto spisovná čeština... Au.

lucie2952
19.07.2018 5 z 5

Tak takhle se píše kniha! Čtivé a zajímavé už od první věty! Hlavní dvě postavy jsem si oblíbila okamžitě. Děj se odvíjel svižně, žádná nudná místa. Skoro u všech knih přeskočím pár vět/odstavců/, ale u této knihy jsem nepřeskočila ani tečku. V knize nebyly žádné pitomé popisy krajin, budov, lidí.. Kniha se soustředí pouze na děj. Samantha Towle perfetkně píše, už se těším jak se začtu do její další knihy.

ketvin
10.05.2018 3 z 5

Skvělá kniha, ale tak nějak zabitá. Hlavní hrdinka skvělá, propracovaná, hlavní hrdina už bohužel tolik ne - nepřišel mi prostě úplně reálný, celou dobu mu něco chybělo, nějaká hloubka. Příběh byl zajímavý, stupňujici se, ale v té hlavní části, kdy mohl být úžasně napínavý, najednou nic. Prostě zabitý. Jsem tedy trochu zklamaná, protože kniha byla super, super a pak najednou nic... Škoda.

Maruš.D
18.04.2018 5 z 5

Nádhera!!! Je to tak emotivní příběh, kdy se týraný stává sám tyranem.. velmi reálně napsané. Zápletka s matkou byla překvapivá. Obě postavy jsem si hned zamilovala a příběh jak by smet. Jsem moc ráda, že jsem knihu objevila a přečetla! :-)))

ves.lucie
21.03.2018 5 z 5

Cteni dokonceno se slzami v ocich. Tohle byl krasny pribeh, plny narocnych temat, bohuzel tech co se deji kolem nas. Jordan je proste borec, te to nevzal a proste "happiky" na zaver vzdycky potesi :-)

Evka3814
13.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Pohádka,sice těžká témata,ale s krásným koncem. Přelouskala jsem to jedním dechem. Opět tato autorka nezklamala,fajn odpočinkové čtení

TerezaMondeková
07.03.2018 3 z 5

Věřím tomu, že někdo má takového otce. Věřím tomu, že si pak ta dívka najde přítele, který je podobný jejímu otci, protože se říká, že si ta dívka hledá přítele podobnému povahově svému otci a ani o tom neví. Ale nevěřím tomu, že se děvkař... obrovký děvkař dokáže opravdu ze dne na den takhle změnit. Ještě k tomu, když víme, jak začala jeho kapitola. To už bylo opravdu moc nereálné. Ale opravdu mě zaujalo téma toho násilí. Hlavní hrdinky mi bylo opravdu líto. A velice dobře byla vymyšlená ta zápletka s matkou hlavní hrdinky.

tess.de.veles
11.12.2017 4 z 5

Líbiva kniha :-)

jani.ruzicko
17.09.2017 5 z 5

Vážné téma, drsné. Vyústění celkem nečekané. Čtivé. Líbilo se mi střídání pohledů. :)

nani_nka
24.08.2017 1 z 5

Nejak som si predtým než som začala čítať túto knihu neuvedomila, že ide o knihu od Towle, ktorá napísala aj Bourliváka - pre mňa veľmi nudnú knihu. Vedieť to skôr, asi sa do tejto knihy ani nepustím a urobila by som dobre. Už od začiatku som nechápala ako sa môže Mia po smrti svojho otca tyrana dať dokopy s priateľom, ktorý ju týra a psychicky ničí. Našťastie sa uvedomila, utiekla a vydala sa hľadať svoju mamu, ktorú nepoznala. Ubytuje sa v hoteli, ktorý patrí Jordanovej rodine a tu sa zoznamuje s Jordanom. Oceňujem knihy písané z pohľadu oboch hrdinov, ale čítať o tom ako sa Jordanovi stále postaví, keď Miu uvidí, keď Mia urobí to a tamto ma teda vôbec neohúrilo. Knihu som dočítala, ale nabudúce si už dám pozor na knihy od tejto autorky.

ardeas
24.05.2017 4 z 5

Hm... bolo to celkom zaujímavé. Na to, koľko je tam konfliktov sa to autorke podarilo schopne zachytiť. Veľmi dobre zvolené členenie kapitol s pohľadmi na dej hlavnej dvojice, ktoré dodávali dynamiku. Môžem odporučiť. Prečítané za deň.

Lucik87
29.01.2017 3 z 5

Čtivé, svižné tempo. Ale jaksi mě kniha ničím neoslovila. Nezůstane mi v paměti, abych jednou ohroměně řekla: "Tu jsem četla a byl to nářez," Obvyklý průměr, plný romantiky, detailního popisu soulože a náhlého rozuzlení. Na který samozřejmě musí navazovat usmiřovačka. Od jistého okamžiku jsem přestala počítat, kolikrát autorka zmínila slovo "pták". Ach jo.

Vanessa777
18.01.2017 3 z 5

Kniha měla docela dobrý dej, super napsané z pohledu Jordana , občas úsměvné pasáže, občas jsem až kroutila očima. Příjemná a oddychová knížka...

Makulka1992
30.12.2016 4 z 5

(SPOILER) Ze zacatku knihy mi prislo,ze misto romaticke oddechovky,jsem do ruky vzala fetackou knizku plnou nasili... Ano opravdu Mia mi prisla podle popisu jako fetacka. Tim jak se dej rozjizdel jsem si uvedomila ze to byla scestna myslenka a Mia byla vlastne jen v kruhu nasili ze ktereho nemohla-nechtela ven. Diky bohu ze se ji rozsvitilo a utekla. Jordan no ten podle popisu stal za hrich :D... Dejove parada,trosku nerealne stejna mama takova nahoda... Ale jinak parada,doufam ze brzy bude u me v knihovne ;)