Trable

Trable https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206944/bmid_trable-NM5-206944.png 4 532 104

Mia Monroeová nikdy neměla lehký život. Když se konečně osamostatnila, myslela si, že všechno bude jednodušší. Ale nebylo… Teď prchá před člověkem, kterého nechce už nikdy vidět. Utíká před minulostí, o níž se nesmí nikdo dozvědět. Zoufale se snaží najít lásku, o které dosud jen snila. Jordan Matthews naopak bere všechno na lehkou váhu. Má rád ženy, jednoduchý, uvolněný a bezproblémový život. Jenže pak potká Miu… zlomenou, zdeptanou a s takovou přítěží, jež je na jednoho člověka příliš. Čím více tuto dívku poznává, zjišťuje, že poprvé chce někomu pomoct. Že touží dozvědět se o ní víc. Když Mia poprvé uvidí Jordana, říká si, že je to přesně typ člověka, s nímž nechce mít nic společného: potetovaný drsňák, který vydělává peníze pokerem a po barech sbírá jednu ženskou za druhou. Jak je tedy možné, že se do něj zamilovala? Jenže pak ji minulost, před níž utekla, začíná rychle dostihovat: Neboť jestliže před něčím utíkáte, musíte se jednou zastavit… …a když se zastavíte, udeří na vás minulost plnou silou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Trouble , 2013

lihate
06.03.2021 5 z 5

Fíha... Co to jako je? Po přečtení River Wilda, jsem myslela, že je autorčina nejlepší kniha. Ale teď musím za sebe říct, že kniha Trable tomu celkem konkuruje. Vůbec jsem netušila, kam se bude dej dál vyvíjet. Měla jsem nějaké představy, ale všechny byli vedle. S. Towel má tendenci vždy totálně vyvrcholit dramatickou zápletku v poslední části knihy. Stejně jako u Wilda i tady jsem nestíhala ke konci číst, jak rychle jsem chtěla vědět, co bude dál a běhala očima po řádcích. Šílený. Do Mii se zamilujete hned, má skvělou povahu. Do Jordana se zamilujete po chvíli taky, ale pokud jako já nečtete moc anotace, tak budete zcela překvapeni, kam se děj vyvine a co se odehraje. Mám ráda takovýhle knihy, kdy nemůžu přestat číst ani myslet na postavy a přemýšlet, jak bych zareagovala já v jejich situaci. Knihy, kdy čtu, čtu a najednou jsem nakonci.

"Bolest, kterou si nesete z minulosti, nikdy nezmizí. Jediné, co můžete udělat, je najít způsob, jak se s ní vyrovnat. A budoucnost... všechny naděje a přísliby... to je to, co vás drží na vodou a posunuje kupředu. To, co vás vyvede z temnoty."

"Ne každý, kdo bloudí, je ztracený."

PetraBery
11.01.2021 3 z 5

Tento žánr vyhledávám, když potřebuji jen přelítávat stránky, bez nějakého hlubšího zamýšlení. To kniha rozhodně splnila, ač autorka hlavní hrdince Mie i tak dost naložila. Jordan jako druhý vypravěč mi také seděl, takže hodnotím určitě kladně.

Kristy.Seb
11.10.2020 4 z 5

Začátek knihy, kde Mia vyprávěla jak byla týrána, byl opravdu drsný. Až se mi nechtělo číst dál. Zbytek knihy už pokračoval dost předvídatelně, ale příběh se mi líbil.

Blanka29
06.10.2020 2 z 5

Pribeh byl opravdu smutny a hodne realisticky, vezmu-li v potaz, ze se tohle stava denodenne. Co mi hodne vadilo, byly neustale myslenky na sex a jak by ji to skvele udelal. Kdyby to tam autorka nedavala, byl by to hodne silny pribeh. Takhle se z neho stal dalsi, ktery s chuti zapomenu a uz se k nemu nevratim

havrmoni
20.09.2020 3 z 5

Tak nějak nevím. Začalo to zajímavě, ale bohužel to pak bylo takové..divné. Nevím co se odehrává v hlavě od dětství týrané ženě, ale chápu, stane se, že si jí najde podobný násilník a tyran. Ale co nechápu je chování hrdinky a bohužel jsem k ní kromě lítosti, necítila nic. Byla mi chvílemi, tak protivná s tím svým já vím , že je to špatně, ale... a furt dokola. Jordan se mi celkem líbil, lidi se mění neustále, takže změna od ,,děvkaře" po milujícího přítele mi nijak neudivila. Co mi vadilo bylo, že čtení z jeho pohledu bylo skoro jen samá erotika, jakoby neměl mozek. Celkově průměrné čtení.

Renka931
09.09.2020 4 z 5

Dobrá kniha zanechá dojem a to tahle splnila. Je ukázáno čím si hlavní hrdinka a všechny ji podobné ženy musí procházet a že i když se z toho začarovaného kruhu nějak dostanou následky si nesou s sebou... Smutný příběh je doplněn a nahrazen krásnou romantikou.

Jejunka
19.08.2020 4 z 5

Sice tam bylo nástineno pár vážných témat, ale přesto to bylo bolestné i sladké zároveň. Příběh dobrý, věřím že holky týrané si zase najdou tyrana, prostě tak to bývá. Není to top ale nebyla ani špatná. Na odpočinek dobrá.

Zlatinka.Emilly
30.05.2020 5 z 5

Příběh byl zajímavý a dobře propracovaný. Jediné, co mi na knize vadilo, byly erotické řečičky a že jich bylo; proto tuto knihu posílám dál. Jinak jsem byla mile překvapena, jaký charakter si Mia odnesla do života i přes to, jak traumatizující a bolestivé dětství prožila. I přes ty "řečičky" dávám pět hvězdiček, kniha si je zaslouží.

petulkapeta
29.05.2020 5 z 5

Mia byla úžasna holka a bylo super jak dokazala odejit...a prijit do noveho města kde našla lasku,kterou vždy potřebovala..krasny přiběh i Jordan byl skvěly...

Myška43
29.03.2020 5 z 5

Kniha je super. Příběh je děsivý a zároveň krásný.Nemohla jsem se od knihy odpoutat, dokud nebyl konec. Autorka mě svým stylem psaní a představivostí velmi zaujala a určitě si od ní přečtu další knihu.

alekis
08.12.2019 2 z 5

Použít tak závažné téma domácího násilí a šikany, a vybudovat na tomto základě erotickou romanci, je pro mě příliš. Autorka ovšem píše velice čtivě, žádné zádrhele, všechno klouže jako po másle. K vlastnímu klouzavému dění jsem se nepročetla, Jordanovy neustálé úvahy o tom, jak by se chtěl s Miou vyspat a neustálé připomínání stavu jeho ptáka (vždy připraven vklouznout do hnízdečka...), už byly nudné, a to ne že jsem prudérní...
Čeho je moc, toho je příliš, oba dva ty románově překrásné dokonalé mladé lidi jsem opustila s nadějí, že Jordan všechny Miiny trable vyřeší v pauze mezi dvěma skvělými souložemi...

margitka13
07.12.2019 4 z 5

Vau...
Nemám rada príbehy kde sú ženy utláčané a keď na nich muži vybíjajú aj svoju zlosť?
Väčšinou to nezvládnem a knihu nedočítam. Tejto som však dala šancu a som za to rada. Určite bola pútavejšia ako Bouřlivák.
Som jedna z tých, ktorá by najradšej takýchto chlapov zakopala najhlbšie ako sa dá. ŽENY, BUĎTE SILNÉ A POSTAVTE SA ZA SVOJE ŠŤASTIE!
Samozrejme je velmi veľa druhov týrania ci už psychického alebo fyzického. Obe však narobila riadne škody.
Takéto ťažké príbehy by mali byť povinným čítaním.

oresvo
30.09.2019 5 z 5

Ze začátku jsem si nebyla jistá , zda mě to bude bavit, domácí násilí , týrání není nic to mě.
Ale příběh mě vtáhl do sebe , že jsem chtěla vědět co se stane dál.
Povedený příběh , četlo se to samo.

janina66
22.08.2019 5 z 5

Už je to nějaký čas, co jsem ji přečetla. Hezký příběh, moc se mi kniha líbila.

Mark2000
07.08.2019 5 z 5

Kniha se čte doslova jedním dechem. Myslím, že hlavní hrdinku není možné nemilovat a hlavně neobdivovat za to, jak se dokázala se svým životem vypořádat. Opravdu doporučuji!!

warca
20.07.2019 1 z 5

Eh... plytce sepsané náročné téma. Kniha byla zklamáním. Nebyl to ani moc pěkný romantický příběh, ani oddechovka. Čtení této knihy nepřineslo vůbec žádné uspokojení. Překlad taky nebyl zrovna nejdokonalejší.
Celkově velké klišé. Ale ne zrovna nejlépe napsané...
Hvězda za snahu a za zajímavou zápletku v příběhu Miiné matky.

Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Nebylo to vůbec špatné.
Některá prozření nebo zamilování se bylo podle mě až příliš rychlé.
Nicméně se za vším tím ukrývá smutný osud hlavní hrdinky.
Během čtení mi pomalu docházelo, co bude vyvrcholením příběhu, ale jsem ráda za konec, který jim autorka nachystala.
V tomto případě ale jednou a stačí, ke knize se vracet nebudu.

domina
23.05.2019 4 z 5

Příběh trochu zamotaný až bláznivý, ale sama vím, že i takové příběhy se odehrávají, takže proč ne. Pěkné napsáno, jsem ráda, že se Mia dokázala postavit násilníkovi.

Martinaa24
27.12.2018 5 z 5

Velmi pěkný příběh, který se četl jedním dechem. Dlouho jsem tak emotivní knížku nečetla

happy19
28.09.2018 5 z 5