Tíha vesmíru

Tíha vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345674/bmid_tiha-vesmiru-f3R-345674.jpg 4 764 173

Okouzlující love story, která vás dostane! Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče.Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá.Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama – minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Holding Up the Universe , 2016

MaxMervartová
17.07.2018 5 z 5

Velice krásná kniha.
Doporučuji přečíst!!!

WallopX
16.07.2018 5 z 5

Krásná kniha o první lásce a o tom, že není důležté, jak vypadáte. Četla se mi velmi dobře. Už jen díky krátkým kapitolám. Musela jsem se občas ironicky "uchechtnout" nad naivitou Libby... ale co už. Byla to skvělá oddychovka.

caroline.aiko
08.07.2018 4 z 5

Podle mě je příběh moc extrémní.. nejtlustší holka na světě, kterou museli vysekávat z domu a nejoblíbenější a nejkrásnější kluk na škole, což mi přijde trochu nesmyslné. Většinu lidí to zaujme (neříkám, že jsme nebyla jedna z nich), ale příběh potom ztrácí svojí reálnost, ale je pravda, že potom co by se zde nenacházela nejtlustší holka na světě a okouzlující Jack, tak by si to nejspíš nikdo nepřečetl s takovým zápalem jako teď. Kniha je to hezká, ale spíš oddechová a nenáročná.

Evka3814
02.07.2018 5 z 5

PÁNI,opravdu úžasná kniha. Nadváha a šikana,ožehavé téma a k tomu prosopagnosie. V životě jsem o tomto postižení neslyšela a rozhodně si to nedokážu představit,ale po této knize smekám před lidmi co to mají. Kniha se četla sama sice to byla těžká témata,ale tak nějak mě přišla reálna a úplně mě pohltila. Mohu jen a jen doporučit,nechala ve mně spousty pocitů a rozhodně úctu

PetraBery
30.05.2018 4 z 5

Hodně čtivá kniha nejen pro teenagery. Oba hlavní hrdinové, dívky Libby i kluk Jack jsou v něčem„jiní“. Libby byla nejtlustší holka v Americe a Jack trpí prosopagnosií – obličejovou slepotou. Kniha o první lásce, přátelství, odvaze a hlavně naději, že ne všichni lidé jsou zlí. Pěkně napsáno, stejně jako předchozí autorčina kniha.

eva3695
30.05.2018 5 z 5

Romantický příběh dvou výjimečných lidí. Za mě je to velmi silný příběh, jak se vypořádat se životem. Každý máme něco, co nás trápí. A právě odvaha Libby nám dokazuje, že každý jsme výjimečný. Já si oblíbila i Jacka, protože i přes to vše, se vypořádal se svou nemocí skvěle.

t.adm
27.05.2018 3 z 5

Milá lovestory pro teenagery, která se čte lehce a rychle. Moc mi ale neseděla postava Libby – její chování bylo pro mne málo uvěřitelné (scéna s fialovými bikinami; sebevědomí v pubertálním věku a s nadváhou). Vadil mi i onen přístup k váze – samozřejmě může každý vypadat tak, jak on sám chce, ale zrovna s tloušťkou mohou souviset zdravotní problémy – takže si myslím, že by přístup „vážím 130 kilo a jsem spokojená“ neměl být být brán na lehkou váhu – hlavně v dospívajícím věku. U Jacka mi připadalo uvažování více holčičí, ale jinak jeho postavu považuji za nejlepší. Doporučuji jako milou oddechovku.

Nikcasmej
17.05.2018 5 z 5

Upřímně.. do knihy jsem se pustila, aniž bych od ní cokoliv očekávala. A bože! Kniha mne opravdu natchla! Kniha je čtivá, milá a i vtipná. Autorce se rozhodně povedla. Je pravda, že prvních 100 stránek jsem si říkala něco jako.. jo je to dobrý, ale co .. nic extra.. a potom se mi děj začal zamlouvat víc a víc a nakonec jsem se do hlavních postav zamilovala. Rozhodně doporučuji! :)

Nixa
04.05.2018 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že snad knihu odložím. Příběh mě moc nechytl, ale postupně mi hlavní hrdinové začali přirůstat k srdci a příběh mě úplně pohltil. Moc hezký příběh o lásce, přátelství a o tom jak se naučit mít se rád a hlavně vidět sám sebe, takový jaký jsem.

Magdyla.8
22.04.2018 3 z 5

Nemohla jsem se do knihy začíst. Některé pasáže, kdy se hrdinové stále dokola litují mi už přišli příliš. Teenagerská lovestory je milá a neurazí, ale i přesto mi tam stále něco chybělo.

rarášek
21.04.2018 5 z 5

Po zkušenosti se Všemi malými zázraky jsem se rozhodla pustit i do Tíhy vesmíru, ale brala jsem ji s rezervou, abych nebyla zklamaná, kdyby to nebylo stejně dobré jako zázraky. A je pravda, že zázraky to překonat nemůže, ale i tak to bylo úžasné. Měla jsem ráda Libby i Jacka, i když jsem občas měla touho dát jim facku, aby se vzpamatovali.
Pomocí postavy Jacka jsem se dozvěděla o nemoci, která se jmenuje prosopagnosie a co to všechno obnáší. Stejně jako Libby jsem si zkusila představit, jaké to asi je a moc příjemné mi to nebylo. A co teprve s tím žít! U Libby jsem si uvědomila, že každý jsme krásný, někdo mě určitě chce a že si mám věřit. Moc dobře jsem Libby chápala, protože jsem taky tlustá a zažila jsem posměšky.
Příběh je plný pozitivní energie ze strany Libby, lásky, naděje a víry v lepší zítřky. Četl se lehce díky krátkým kapitolám a zanechal ve mně určitý emocionální otisk. :)

jolisek123
20.04.2018 5 z 5

Překrásná knížka, kterou nevidíte, ale cítíte:-) Rozhodně doporučuji, rozhodně to není má poslední knížka od autorky

Taj-ka
14.04.2018 3 z 5

nějak se mi nedařilo zbavit se pocitu, že čtu lovestory pro teenagery. i když ta kniha je mnohem víc - je o síle kterou v sobě musí najít (obzvláště náctiletí) lidé kteří vybočují z řady a že ne vždy se s tím vyrovnávají snadno, dobře a s grácií

MOmoMO
11.04.2018 5 z 5

Nivenová mě opět nezklamala. Knížka se četla skvěle a hrozně se mi na této spisovatelce líbí, jak popisuje pocity i to jak dokáže popsat nemoc. O prosopagnosii jsem neměla ani tušení a díky ní si umím představit ,jak se ten dotyčný může cítit. Za mě super a doufám, že příjde brzy s další podobnou knihou.

AndyK
03.04.2018 4 z 5

Začala jsem číst a najednou jsem byla na konci. Ani nevím jak. Krásná knížka, která zahřeje u srdce.

ajla5
02.04.2018 3 z 5

Nějak mě to nezaujalo.

betule3
02.04.2018 4 z 5

Kniha naplnila má očekávání. Čte se sama, je vtipná i smutná zároveň. Ale musím se přiznat,že místy mě nudila. Více se mi líbila část z pohledu Jacka, protože Libby mi byla kdovíproč hrozně nesympatická. Přečtení ale rozhodně nelituji a můžu klidně doporučit.

DracoMalfoy
25.03.2018 3 z 5

Příběh jako takový byl milý, příjemný, ale nemůžu si pomoct, hlavní postavy mi byly krajně nesympatický. Asi jsem prostě čekala víc.

pink_ivy
19.03.2018 3 z 5

Předchozí autorčina knížka se mi líbila o poznání víc. Tady jsem si moc nesedla s hlavními postavami. Každopádně díky krátkým kapitolám se to poměrně rychle četlo. Ono je to celé dobře napsané, zajímavé a uvěřitelné, ale mě to za srdce vůbec nechytlo, nezanechalo to ve mě žádný hluboký dojem a dost pravděpodobně si za chvíli ani nevzpomenu, o čem to vlastně bylo. 3*

Chika
07.03.2018 3 z 5

Čekala jsem asi víc. Ale jako teen kniha to není špatné. Zápletka zajímavá. Obzvlášť pro teen holky, které se trápí nízkým sebevědomím. Tak si myslím, že jim to třeba i něco dá. Nedařilo se mi do knihy ze začátku začíst. Až konec mě zajímal, jak to všechno dopadne. Nebyla to ta osudová kniha, kterou bych nedokázala odložit. Ale zas to ani nebyla kniha, kterou by se mi nechtělo dočíst.