Tíha vesmíru

Tíha vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345674/bmid_tiha-vesmiru-f3R-345674.jpg 4 764 173

Okouzlující love story, která vás dostane! Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče.Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá.Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama – minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Holding Up the Universe , 2016

pavla.ba
22.12.2019 2 z 5

Při čtení této knihy jsem se celou dobu cítila hodně zvláštně. Nevím, co k ní říct.

SarkaZb
10.12.2019 3 z 5

Uf... hodně zvláštní knížka... trošku přitažená za vlasy...

playada
18.11.2019 2 z 5

Ach jo. Jedem na vlně multi kulti. Nic a nikdo nesmí být normální, protože je cool tzv. bořit předsudky...
Takže tu máme míšence s asi aspergrovým syndromem, jeho homosexuálního bratra, jeho morbidně obézní dívku snů, atd., atd.
Já nejsem rasista, ale nějak je toho na mě moc. Všech těch různých gender identit, inkluzí, pohrdání tradičními hodnotami a tak.
Omlouvám se, jestli jsem někoho urazila.

juni
18.11.2019 5 z 5

Nádherná knížka. Zaměřená na typ lidí, co to v životě nemají nejlehčí.

Luc.i
30.10.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a kniha se mi moc líbila.Hlavní postavy nebyly typické z YA a to se mi líbilo, celkove byl příběh moc zajímavej a líbil se mi. O obličejové slepotě jsem do té doby neslyšela a přišlo mi to zajímavé zpestření

Liduka
22.09.2019 5 z 5

Moc povedená kniha o dívce, která se nehodlala jen tak všeho vzdát (ani lásky), kvůli své tloušťce, i přestože kvůli tomu byla šikanována. O Jackově prosopagnosii jsem předtím vůbec neslyšela a kniha mě přiměla si o ní něco přečíst, abych pochopila jaké to je trpět touto nemocí. Libby i Jacka jsem si zamilovala a doufala, že to pro ně dobře dopadne. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Osice
12.09.2019 5 z 5

Miluji knížky, v nichž autor vypráví příběh z pohledu více postav. Zde jsou jimi Libby, prima holka s vyšší váhou a Jack, sympaťák, jehož každodenní realitu ovlivňuje fakt, že trpí obličejovou slepotou. Autorka vychází z vlastních zkušeností a ukazuje, jak umí být okolí kruté (šikana kvůli nadváze).

Tíha vesmíru se mi popravdě líbila víc než Všechny malé zázraky. Obsahuje inspirativní pasáže, které nutí k zamyšlení. Např. "Jít si za svými sny může být děsivé, ale ještě děsivější je neudělat to."

V příběhu je zmiňována kniha We have always lived in the castle od Shirley Jackson. Už ji mám objednanou, tak jsem na ni fakt zvědavá.

Jasomknihomolka
08.09.2019 3 z 5

SPOJLER
Hlavní hrdinovia nie sú typické postavy v YA. Chalan nemá vyšportované telo a baba nie je chudá kráska. Sú iní. On má problém vidieť, ona bola v minulosti obézna. Páčila sa mi. Po kapitolách sa striedajú ich pohľady, čo ma bavilo. Je to taká oddychovka z pár témami na zamyslenie. Ich láska je neobvykle zlatá. Som rada,že som si to prečítala.

Adell-ka
02.09.2019 1 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání :-( Nebavilo mě to a postavy mi přišly divné a neuchopitelné. Tohle mi zkrátka vůbec nesedlo.

katee21
19.08.2019 1 z 5

Tak tohle bylo jedno velké zklamání. "Všechny malé zázraky" naprosto zbožňuju a proto jsem tuto knížku musela taky přečíst, protože na ni všichni pěli samou chválu. Ale já nebudu. Pomalý děj, postavy se kterýma jsem nebyla schopna se spojit... Opravdu velké zklamání...

nani_nka
15.08.2019 4 z 5

2 teenageri. 2 trápenia. Hoci v prípade Libby jej nadváhu berú za veľký problém práve jej spolužiaci, u Jacka je jeho utajovaná choroba trápením pre neho samého. Kniha o tom ako sa obaja musia s týmito trápeniami vyrovnať a hlavne byť spokojní sami so sebou.

pampelišinka
20.07.2019 4 z 5

Není divu, že tu knížku skoro všichni srovnávají se Všemi malými zázraky. Autorka brnkla na stejnou strunu - středoškoláci, kteří se něčím výrazně odlišují, aniž by o to stáli.
A tak srovnám i já. Všechny malé zázraky Tíhu vesmíru jednoznačně přebijí lepším dějem.
Tíha vesmíru to ale dohání postavama, které mi narozdíl od těch ze Zázraků sedly mnohem víc.
To z ní dělá moc fajn čtení, u kterýho nelituju ani toho, že jsem se jí věnovala, ani toho, že ji mám doma.))

Lily-fairy
13.07.2019 4 z 5

Ano, je to obyčejný slaďák. Ale plný krásných myšlenek a s inspirativní hlavní hrdinkou. Příběh je jen kulisou pro předání poselství o hledání sebe sama

Romča11
10.07.2019 4 z 5

Tíha vesmíru je příběh o dvou výjimečných lidech. O Libby, která byla nejtlustší teenegerkou Ameriky a teď váží 160 kilo a o Jackovi, který trpí prosopagnosií, což znamená, že nerozpoznává lidi podle obličejů, prostě si jejich obličeje nepamatuje. A jak to už chodí ve většině romatických a young adult knih, jejich životy se začnou proplétat a vše to začne tím, když se Jack rozhodne zahrát si hru "Osedlej tlusťošku". Celý příběh je napsaný čtivě. Kniha je dobře propracovaná, má spád a celkem rychle odsýpá až na některé, pro mě dlouhé úseky. Je vidět, že si autorka dala s knihou práci a tím pádem nám velmi dobře skrz Jacka ukazuje, co to prosopagnosie vlastně je a jaké to je s ní žít. Zároveň ukazuje to, co si spousta z nás zažila a to, co je to šikana. Ať už kvůli tloušťce nebo čemukoliv jinému. Snaží se skrz Libby čtenářům říct, že je někdo chce. Každý jsme jedinečný a vždycky alespoň pro jednoho dalšího člověka na Zemi něco znamenáme a ten někdo nás chce. A to je jedině dobře. Spousta z nás v dnešním světě má problém se sebeláskou a sebevědomím. Také máme problém s být tím, kdo jsme. Často se chováme tak, jak ostatní chtějí, aby nás všichni měli rádi a pak ztrácíme sami sebe. To je jedna z nejdůležitějších myšlenek knihy a moc to oceňuju. Postavy a jejich charaktery jsou velmi dobře popsané a vykreslené. Knížce nemám skoro co vytkout, ale najde se zde pár klišoidních, romatických scén a gest a k tomu jsem knihu nečetla v kuse a četla jsem ji dlouho a to mi taky zkazilo dojem z knížky.

zuzarda
08.07.2019 2 z 5

První polovina knihy se četla dobře, pak jsem se musela ke čtení nutit.

Dívčí hlavní postava mi byla strašně nesympatická.

Celkově to bylo oddechové čtení, ale nic, co bych doporučila dál nebo chtěla číst znovu.

Karola050716
04.07.2019 3 z 5

Bylo to fajn čtení, ale trochu méně uvěřitelné, než abych to žrala bez jakýchkoli výhrad. Trochu moc drama, mám radši klidnější příběhy typu Kasie West.

Princezna22
17.06.2019 2 z 5

Začátek knihy se mi líbil,ale od půlky knihy jsem se nějak zasekla a nebavilo mě to,ale přečetla jsem ji .

tinka99
09.06.2019 3 z 5

Knížka se hezky četla, byla celkem hezká, ale rozhodně ji nemůžu zařadit mezi ty, které bych si chtěla přečíst znovu...

SknihouVrukách
31.05.2019 5 z 5

Kniha Vesmír na pleciach je krásna oddychová Young adult kniha. Kniha má veľmi pekný dej. Postavy sú strašne sympatické a páčilo sa mi ako sa medzi nimi rozvíja vzťah. Tiež sa mi páčilo, že v knihách je aj niečo o rodinách postáv. Knihu si musíte všetci prečítať

tynka65
25.04.2019 1 z 5

Ani jsem ji nedočetla! Tohle fakt ne. Nechápu to vysoké hodnocení