Terapie láskou

Terapie láskou https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149357/bmid_terapie-laskou-8QE-149357.jpg 4 540 118

Pat Peoples se vrací z léčebny pro duševně choré a svět kolem mu nedává příliš smysl. Oblíbený fotbalový tým hraje na stadionu, který před několika měsíci ještě nestál, přátelé mají manželky a děti, ačkoli nedávno byli ještě svobodní. Nikdo mu nechce vysvětlit, jak je to možné, ani s ním mluvit o jeho ženě Nikki, s níž se jistě brzy zase shledá, i když právě teď žijí odloučeně. Pat ale věří ve šťastné konce. Stačí na sobě pracovat, nenechat se odradit, být laskavý k lidem, a život vás odmění. Tak je to ve všech dobrých filmech. Co si o tom myslí váš terapeut, mrzoutský táta nebo divná kamarádka, nehraje roli. Protože je jen otázkou času, kdy odluka skončí, on se s Nikki opět shledá a budou žít šťastně až do smrti. Nebo ne?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Silver Linings Play Book , 2008

maca1245
17.10.2015 5 z 5

Poté co jsem si tu přečetl pár komentářů jsem moc rád že nedávám na ostatní a raději se sám přesvědčím. To samé nedávám na recenze i filmům ale to patří jinam:)
Knížka mmě velice nadchla a potěšila super styl psaní a super děj. Někomu to může přijít slabé a absurdní ale není nad to číst pohodovou knihu u které nemusíte ani moc přemýšlet. Super 5*

vamp
29.08.2015 3 z 5

Nechápu, jak může někdo napsat, že film byl lepší než kniha, když očividně žádný z filmařů tuto knihu ani neviděl natož četl

Deena_
19.08.2015 3 z 5

Tak já nevím čekala jsem od toho asi víc..byla bych radši kdyby tam bylo míň fotbalu a víc Tiffany..vše se objasní až pomalu na poslední stránce..nijak extra mě ten příběh nenadchnul..jsem zvědavá jak to bude s filmem..

Anna 13
16.08.2015 5 z 5

Strašně zábavné počtení. Mimochodem přečteno za den a půl! :D
Kniha je plná optimismu a naděje. Hlavního hrdinu Pata jsem si strašně moc oblíbila. Byl veselý, možná krapánek naivní, ale jinak prostě roztomilý! :) Bylo mi ho ale i líto! :(
V knize mně překvapivě bavili i časté fotbalové zápasy. Nekonečná atmosféra. Měla jsem chuť navléct si zelený dres a fandit spolu s Jakem a Patem! :D
Nádherný tanec, který vytvořil s Tiffany. Jsem velmi zvědavá na film. Uvidím ho, už tuhle sobotu.
Vadila mi trochu vulgarita Tiffany, ale její láska k tanci mi ji dělala sympatičtější a sympatičtější.
Strašně se mi líbila montáž. :D Pochopíte až přečtete.
A o tom podfuku, který udělala Tiffany jsem věděla od druhého dopisu. Už jsem hodně sečtělá! :) Možná jsem to podvědomě tušila už dříve!

Strašně moc doporučuji!
JE TO BOMBA!!!

P.S.: Poznáte toho nejskvělejšího terapeuta pod širým nebem! :D

luc-b
16.08.2015 2 z 5

Knížka mi nezabrala mnoho času, více méně jsem ji za 3 dny přečetla. Nevím, co si o ní mám myslet. Čtivá byla perfektně, na rozdíl od knih, které po pár stránkách odložíte, ačkoli mají zajímavý námět, provedení je mizerné.
Cíl Pata byl jasný a bylo krásné sledovat, jak naivně si jde za svým. Vůbec mě nepřekvapilo, že si Pat psal dopisy s Nikky, o to větší překvapení bylo, když je vlastně psal někdo jiný. Od Tiffany jsem čekala mnoho, ale toto asi ne... Nechápu způsoby, jakými se Pat snažil získat zpátky Nikky. Běhat v igelitu? Spát na půdě ve spacáku aby se vypotil? Cože? Toto zavání potřebou léčebny, ne tím, že z ní odešel.
Jediné, co mě k dočtení pohánělo bylo zjistit, proč byl umístěn do léčebny a důvod mi teda nepřišel dost vážný na to, aby mu tam provedli takový "výplach mozku"... Knihu vystihuje slovo ABSURDITA... Bylo až ku podivu, s jakou lehkostí nakonec uznal, že Nikky je šťastná, tak ji nechá být a bude teda s Tiffany, které se chtěl od začátku zbavit...
Docela mě štvaly fotbalové pasáže, kdy se nesčetněkrát opakovalo skandování jejich oblíbenému týmu atd. Velice divná a nesympatická byla postava otce a terapeut sám o sobě byl dobrý, ale taky ho autor nemusel přimíchat do fotbalového děje... Kniha by se určitě dala napsat přitažlivější i na měnším obsahu stran. Ke knize se určitě nevrátím...

Eventful
21.07.2015 4 z 5

Přelouskala jsem to během jednoho odpoledne a celkem mile mě to překvapilo :) Bylo mi řečeno, že je to dost slabé, takže jsem od toho čekala mnohem méně. Pate mě chvílemi přiváděl k nepříčetnosti, protože už byl jak...no - jak duševně chorý, což vlastně byl. Víceméně předvídatelný konec, ale příběh moc hezký.

Dixinka
10.07.2015 1 z 5

...tak to bylo hodně slabé, myslím si, že ani film už nechci vidět. Velké zklamání.

k.atuska
16.06.2015 5 z 5

Po přečtení komentářů se mi do knížky moc nechtělo, ale byla jsem příjemně překvapená. Knížku jsem přečetla během týdne. Je to jiný příběh než klasické romány, což se mi na tom moc líbilo,

kakunaa
03.04.2015 4 z 5

Mě se knížka líbila (film jsem ještě neviděla). Nebyla to sice jedna z těch knížek, kdy se člověk nemůže odtrhnout od čtení, ale byla fajn. Dobře se četla. Akorát mi trošku vadilo, že tam bylo popsáno několik dějů a konců jiných knížek klasické americké literatury, které jsem si chtěla přečíst - teď už vím, o čem jsou a jak dopadnou.

Terik2351
05.03.2015 3 z 5

knihy jsou většinou lepší než filmy ale tentokrát byl film stokrát lepší,kniha není špatná dá se přečíst ale nějak moc jsem z ní nadšená nebyla..konec se mi tam vůbec nelíbil a postava Tiffany mi v knize nesedne..

barahousko
23.02.2015

Jedna z mála knížek, u které řeknu, že film byl lepší. Rozhodně bych zde přeskakovala pasáže, kde fandí fotbalu, asi nejsem dostatečná fanynka na to, abych četla o tom, jak někdo skanduje. Začátek knížky byl lehce až nudný a až od druhé půlky je zde nějaký zajímavý děj. Určitě si od tohoto autora přečtu ještě Mathewa a uvidím, nerada soudím podle jedné knížky.

tynka65
09.02.2015 2 z 5

Tolik jsem se na tuhle knížku těšila a o to víc jsem byla zklamaná! Nelíbila se mi a dočetla jsem jí jen s opravdu velkým přemáháním.

Mikarda
08.02.2015 4 z 5

Extrémně čtivé, zhltla jsem knihu během tří dnů. Některé pasáže značně odlišné od filmu, nemohu tvrdit, že kniha byla lepší ani naopak, protože obě verze mají své vlastní stříbrné lemování, které je činí jedinečnými a vůbec nejsem schopna se rozhodnout, co se mi vlastně líbilo víc. Ale kniha určitě parádní, vtipná, zajímavá, velmi příjemné počtení perfektní, když potřebujete po zkouškovém vypnout a trochu zklidnit mozek.

alexvera
30.01.2015 3 z 5

Krásně jsem si u této knížky odpočinula. Líbila se mi mnohem více než film a ráda si ji přečtu znovu. ...Více začnu koukat na mraky, třeba také objevím to stříbrné lemování :)

219katka
18.01.2015 3 z 5

Našla jsem tu jisté podobnosti s mojí oblíbenou knihou "Ten, kdo stojí v koutě", což se mi líbilo. Hlavní hrdina měl psychické problémy, vytěsnil ze svých vzpomínek traumatický zážitek a také jsou zde odkazy na americkou klasickou literaturu. V konečném důsledku ale musím říct, že mě Terapie láskou ani zdaleka tak nezaujala. Problém je nejspíš v tom, že hlavnímu hrdinovi bylo už 34 a já se s ním moc nedokázala sžít. Čtení mě začalo bavit teprve až ve druhé polovině knihy. Jsem ale ráda, že jsem si ji přečetla, přestože jsem měla větší očekávání. Teď se chystám na film:)

marikakk
30.11.2014 odpad!

Nuda, nuda a nuda. Film byl fajn (nejspíš jen kvůli Jennifer v hlavní roli). Vlastně si z ní ani moc nepamatuju, jak moje myšlenky lítaly všude kolem jen ne kolem děje knihy. Přijde mi, že to, co označí jako bestseller, stojí vždycky za starou bačkoru. Pro mě (sice jsem to přelouskala do konce) zbytečné, otravné a děsně nudné čtení.

janasim
16.11.2014 4 z 5

Pěkné, nenadchne, ale ani neurazí.

Lenka.Vílka
10.11.2014 5 z 5

Po vsi te chvale na film (ktery jsem nevidela), jsem se na knihu moc tesila. A vysledek? Hodne dobre a kvalitni ctivo! Naprosto dokonala knizka! Pat na me na zacatku pusobil hloupe (ne hlope, ale hloupe) a lezlo mi na nervy to jeho naivni premysleni o Nikki (on to nevidel jako naivitu, ale jako svou realitu)...mam rada popkulturni odkazy (klidne uplne ve vsem a cim vic, tim lip) a tady jsem si jich uzivala jako blazen (a to zapracovani knih do deje bylo dobre propracovane)...a rozhodne me bavila kapitola Montaz meho filmu (tohle mam ve filmech nejradeji, prijde mi to vazne vtipne - to "Rocky prirovnani" a zajimalo me, jak tahle kapitola bude vypadat ve filmu - ze by jako z Rockyho :D )

Tak jsem se podivala na film: chapu, proc se tak libil (me vlastne taky) a proc je tak ocenovany. Jenze knize (podle me) se nevyrovna. Kouzlo knihy mi bylo blizsi...

Xterka
30.10.2014 5 z 5

Krásná kniha, už se těším na film :-)

666
26.10.2014 1 z 5

knihu jsem dočetla se sebezapřením, jen jsem byla zvědavá, co způsobilo Patovo umístění na psychiatrické léčebně. Film prý měl 8 nominací na Oskara - opravdu nechápu proč

láska zfilmováno tanec psychické problémy

Matthew Quick
americká, 1973