Terapie láskou

Terapie láskou https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149357/bmid_terapie-laskou-8QE-149357.jpg 4 540 118

Pat Peoples se vrací z léčebny pro duševně choré a svět kolem mu nedává příliš smysl. Oblíbený fotbalový tým hraje na stadionu, který před několika měsíci ještě nestál, přátelé mají manželky a děti, ačkoli nedávno byli ještě svobodní. Nikdo mu nechce vysvětlit, jak je to možné, ani s ním mluvit o jeho ženě Nikki, s níž se jistě brzy zase shledá, i když právě teď žijí odloučeně. Pat ale věří ve šťastné konce. Stačí na sobě pracovat, nenechat se odradit, být laskavý k lidem, a život vás odmění. Tak je to ve všech dobrých filmech. Co si o tom myslí váš terapeut, mrzoutský táta nebo divná kamarádka, nehraje roli. Protože je jen otázkou času, kdy odluka skončí, on se s Nikki opět shledá a budou žít šťastně až do smrti. Nebo ne?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Silver Linings Play Book , 2008

Domca1
02.07.2018

Jednoduchá milá, predvídateľná a naivná oddychovka, ktorú prečítate za dva dlhé večery. Poteší, neurazí, poskytne relax.
Hoci musím priznať, že o americkom futbale nechcem v najbližšej dobe ani počuť...:)

klara1550
08.06.2018 5 z 5

Mně knížka hrozně učarovala. Je pro mě o tom, jakým způsobem spolu lidé mohou vstupovat do kontaktu a být vzájemně v kontaktu. Taky o tom, jak můžeme některé věci v životě zpracovat a uzavřít - o tom, že život nám nabízí možnosti nebo příležitosti nebo situace, kdy můžeme některý věci uzavřít, a my tyhle příležitosti někdy využijeme a někdy ne. A taky mi byli Pat a Tiffany hrozně sympatičí - byli pro mě opravdoví, upřímní, autentičtí.

"Život je absolutně nahodilý a nevypočitatelný bordel, dokud nenajdeš někoho, kdo ti v tom všem začne dávat aspoň trochu smysl - i kdyby jen dočasně."

Aerine
17.01.2018 3 z 5

Bestseller? Pro mě ne. Ale špatné to taky není. Jen jsem si k této knížce nenašla ten správný vztah. Každý máme něco, ale ani jeden z hlavních hrdinů mi nepřirostl k srdci. O něco sympatičtější byly jejich filmové protějšky.

mrkvajda
20.11.2017 2 z 5

Do knihy jsem se nějak nemohla pořádně začíst, trvalo dlouho než jsem ji dočetla. Bestsellerem bych ji tedy rozhodně nenazvala. Své čtenáře si ale určitě najde, každému se líbí něco jiného.

eraser9046
01.11.2017 4 z 5

Vtipné, ale svým způsobem i hodně smutné čtení. O něco lepší než film, a to jinak knížku obvykle dávám výš než film o deset příček... ale dalo se to.

iveta3689
01.10.2017 3 z 5

Jedna z těch, co neurazí a nenadchnou. Předvídatelný konec se potvrdil, takže hurá na další knížku.

Verca0006
16.08.2017

Do čtení jsem se musela nutit a nakonec jsem stejně nedočetla.

Viky007
06.08.2017 4 z 5

Zvláštní kniha. Ale tak nějak správně zvláštní. Pat byl tak trochu trouba - naivní, důvěřivý, žijící mimo realitu. Ale rozhodně měl své osobité kouzlo.
Doporučuji nejdřív přečíst knihu, protože film je úplně jiný.

Knihomlok2015
28.07.2017 3 z 5

Je to úplně jiný než ten film a na rozdíl od filmu mě to i celkem bavilo.

Jane100
22.07.2017 3 z 5

Nic moc. Do čtení jsem se musela nutit. Celkový dojem z knížky je tedy slabý.

DasaN
18.06.2017 3 z 5

No kniha nebyla špatná, ale čekala jsem o toho něco víc.

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Mně se kniha četla skoro sama - fandila jsem Patovi i s jeho zvláštnostmi.

MíšaS.
01.05.2017 3 z 5

Kniha je lepší než film, ale i tak se mi to moc nelíbilo. Nemohla jsem se prokousat a pro mě nepochopitelné odstavce o americkém fotbale a skandování...

Clairka
29.03.2017 2 z 5

Za bestseller bych to neoznačila...každopádně dočteno

denyjanostik
28.03.2017 3 z 5

Milé, jednoduché, oddechové :)
Začátek a konec super, prostředek trosku slabší, hodně fotbalu a ne az tak důležitého děje.. určitě to neni špatná kniha :) některé myšlenky jsou pěkné a po přečtení poslední stránky se cítím tak nějak trošku smutno-dojatě a už se tesim na svého přítele :D

pettrass
27.03.2017 4 z 5

Příjemně jsem se bavila. Jsem ráda, za jednoduchý nekomplikovaný příběh (už mě neskutečně nudí, že v každé druhé knize je milion dějových linek z minulosti a současnosti). Patovi jsem fandila a bavila jsem se, jak ho iritují špatné konce u povinné literatury :-). Jeho snaha být lepším člověkem pro svou ženu a jeho úvahy nad tím, co se děje kolem něj, byly zábavné (místy trochu smutné), ale ta psychika nám dá všem někdy pořádně zabrat.

Martun
27.02.2017 3 z 5

Nebyly bych k této knize tak moc kritická jako mnozí. Hodně čtenářů se diví, že jde o bestseller, ale...místo úžasu bych se spíš snažila zjistit, proč tomu tak je. Bestsellerem se přece kniha/film/cokoli nestane jen tak a pro nic za nic, případně díky dobré reklamě. Osobně si myslím, že právě to, jak je příběh ,,jednoduchý", plochý (jak tu několikrát zaznělo), je v současné době celkem osvěžující. Jistě, příběh by se dal postavit tak, že by byl mnohovrstevnatý, postavy by byly dokonale psychologicky vykresleny, ale to už tu přece nesčetněkrát bylo.

Nicol13
02.02.2017 1 z 5

Čte se dobře a rychle, ale to je vše. Děj plytký. Ten fotbal by mi ani tak nevadil, ale bez něj by ta kniha byla maličko o ničem. Kdybych byla jako Tiffany a nechtěla o něm nic slyšet (číst), tak se vyprávění vejde na pár stránek. Jako průměr asi dobrý.. ale bestseller?! Jako vážně?!
Kdybych tohle přešla, tak mě ale na téhle knize vyloženě se*e to spoilerování jiných knížek a vyzrazení jejich kompletního děje.. To si autor dělá srandu? Čtu tuhle knihu, nepotřebuji vědět jak dopadne dalších 10 knih! Sakra..
Všudypřítomný "jak by řekl Danny", hlavně na začátku, mě taky pěkně štvalo. Hlavně, když slavnej Danny ke konci téměř nic neřekl. Jsem zklamaná.

fvalek
31.01.2017 5 z 5

Asi jediný kluk co tohle četl jak tak koukám do komentářů, ale nevadí mi to. I romantika je někdy fajn. Knížka se mi líbila, byla moc hezká. Příběh Pata mi byl blízký a fandil jsem mu, dokonce i fiktivně držel palce. Bylo to osvěžující přečíst si něco takového. Nemám předsudky vůči literatuře. Celkově trošku jednodušší kniha, ale rozhodně ne psaná telenovela. Mělo to hlavu a patu, což mě překvapilo. Děj byl maličko plochý, ale doháněly to prudké zvraty, které asi u dvou psychicky křehkých lidí prostě čekáte. Ačkoli to není žádná vrcholná literatura, tak za mě plný počet hvězd, protože mě to chytlo za srdce.

Klára2216
30.01.2017 1 z 5

Musím říct, že tato kniha je obrovské zklamání. Čekala jsem mnohem více. Kniha se sice čte poměrně dobře a svižně ale vadila mi celá ta jednoduchost a ani hlavní hrdina mi k srdci nepřirostl, spíše mě rozčiloval. K této knize se už nevrátím.

láska zfilmováno tanec psychické problémy

Matthew Quick
americká, 1973