Vlci z Cally

Vlci z Cally https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274/bmid_vlci-z-cally-Nkl-274.jpg 5 1148 129

Rolain Deschain a jeho ka-tet pokračují na jihovýchod lesy Středosvěta a dostanou se ke Calla Bryn Sturgis, poklidné údolní komunitě farmářů a rančerů na hranicích Středosvěta. Za městem se zvedá skalnatá země až k mohutné temnotě Hřmění, zdroji děsivého utrpení, které pomalu uchvacuje jednotlivé členy komunity. Jedním z obyvatel města je i Pere Callahan, někdejší kněz, který stejně jako Susannah, Eddie a Jake, prošel jedním z portálů, které vedou do i z Rolandova světa. Když otec Callahan vypráví ka-tet svůj úžasný příběh o tom, co se stalo po jeho hanebném odchodu z Maine v roce 1977, vyjasňuje se jeho spojení s Temnou věží, i nebezpečí číhající na růži na prázdné parcele u Second Avenue uprostřed Manhattanu. Na východ od Calla Bryn Sturgis se kupí nebezpečí jako bouřkové mraky. Přicházejí Vlci Hřmění a jejich nepopsatelné pustošení. Vzdorovat jim znamená riskovat vše, ale to je něco, na co jsou pistolníci zvyklí a tak dokáží lidem z Calla dát jak odvahu tak mazanost. Avšak, jenom pistole stačit nebudou.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Wolves of the Calla , 2003

fear
29.09.2012 5 z 5

Neobyčejný, kouzelný příběh, který se do vás zakousne a nepustí..Je to vášeň, je to život, je to posedlost.

MM_Master
27.09.2012 5 z 5

"Pane, za nás mluví olovo." /Steve McQueen: Sedm statečných/

Augi
16.08.2012 5 z 5

Svět mezi světy. A někde tam je Temná věž. Rolandovo Ka-tet nás provází příběhem, příběhem tak skutečným až si občas myslím, že jsem jeho součástí. Díky Pane Kingu, díky sai.

Xamedeus
29.04.2012 5 z 5

Kniha která není knihou, ale spíše životem nás všech. Každý kdo se začte se stává součástí příběhu z žívá se sním, a stává se jím. Prostě Pane King jste Imba.

PanKérka
09.04.2012 5 z 5

Slyšte mě, to žádám. Neskutečně úžasné pokračování. Nemůžu se dočkat až zjistím, co se stalo dál. Na druhou stranu se ale netěším až dočtu poslední stránku a posledního dílu a už nebudu moci putovat s Rolandovým ka-tet. Ale i tak, tenhle příběh budu mít v srdci navždy! Pane Kingu všechna čest!

stilgar1
26.12.2011 5 z 5

"Pane, za nás mluví olovo." ["Mister, we deal in lead"] (Steve McQueen, Sedm statečných)

Rolandovo ka-tet má za sebou dlouhou cestu, kterou je možné brát jako narychlo splácaný pistolnický výcvik. Jelikož se Věž velmi rychle blíží, je třeba mistrovi (a tím Roland vskutku je!) naostro ukázat, nakolik byl tento výcvik úspěšný. Proto napsal-li jsem u předchozího dílu, že se jedná o cestu k poznání duše Rolanda z Gileadu, bylo by u této páté části možné napsat, že jde o cestu do hlubin ducha/podstaty pistolníka. A lze pro demonstrování něčeho takového nalézt lepšího prostředníka, než dva veleznámé filmy - Sedm samurajů (A. Kurosawa) a Sedm statečných (J. Sturges)? Podle mého názoru nikoliv. Jistě, můžeme říci, že v Sedmi samurajích se s pistolníky nesetkáme, ale ...pistolník není až tak moc charakterizován zbraní, kterou disponuje, ale spíše svou povahou, pro kterou je ona zbraň pouhým prostředníkem. A tak, ať už je tou zbraní Katana, pistole či světelný meč, pistolník zůstává pistolníkem (mezi Rolandem, Sanjurem a Benem Kenobim je opravdu mnoho pozoruhodných podobností). A možná i proto mohly být úspěšně remakovány takové východní filmové skvosty, jako je např. zmíněných Sedm samurajů či Tělesná stráž (Yojimbo) téhož autora, aniž by se cokoli vytratilo z kouzla hlavních postav. Mnozí nejspíš namítnou, že jde o "vykrádání" kultu. Osobně bych to ale nazval spíše dokonalou poctou.

Nejzvláštnějším prvkem, kvůli kterému spousta fanoušků lamentuje, je ona metafikce, kterou King počínajíce tímto dílem vytváří. Ani mně příliš nepotěšila. Nicméně King měl pro její zařazení do Temné věže osobní důvody, které nejspíš považoval za důležité. Rozhodně ale nejde o něco, kvůli čemu je třeba Temnou věž zavrhnout...

Posi
18.12.2011 5 z 5

Tak zas další díl mám za sebou a už teď je mi to líto. Bezesporu se velice povedl. Nedávno jsem dokonce přečetl " Prokletí S" A je to jediná kniha na kterou jsem nehlásal moc chválu a co kam čert nechtěl, hopa-la je tu Callahan a nejenom to, ale i jeho kniha v knize. Jako by King říkal "Hle četl jsi jeho příběh, ale za ním se skrývá mnohem složitější a vážnější věc a začíná tady v Calle" Teď přemýšlím jestli by v tomto díle byl Callahan pokuď bych ho četl znovu :-)
Mimochodem nepřipadá vám Fallout svět uplně stejný? Jako odraz v zrcadle. Jen těch pistolníku je tam více a nenašel jsem žádné dveře, ale třeba tam jsou.
Velkolepí kus tanečku. Taky říkám díky Kingu.

Peťanka
01.07.2011 5 z 5

Uvědomujete si vůbec, že tohle není kniha, kterou čtete, ale příběh, který opravdu žijete!? Říkám díky-sai King!

Gard
30.11.-0001 5 z 5

Sérii Temná věž jsem začala velmi netradičně a originálně ;-) pátým dílem a to díky přehmatu v knihovně,ale vůbec nelituji.Asi to tak mělo být.
Byl to fakt mazec!!!! Říkám díky.

americká literatura

Stephen King