Tegmine

Zdá se, že Vroni je na světě úplně sama. Nepamatuje si své jméno, odkud přišla, ani co se jí stalo. Nikdo ji nehledá. Vzpomínky se nevrátí po celý dlouhý rok v léčebně. A tak se lékaři rozhodnou pokusit se vrátit jí pamět tak, že ji umístí do malebné Lenory spolu s ošetřovatelkou, která bude předstírat její babičku. Uprostřed šumavských lesů má tedy žít jako obyčejná středoškolačka. Jenže s příchodem Vroni se v poklidné Lenoře odehraje smršť tragických událostí a do života ji vstoupí tajuplný Ben. Je Ben někdo z její zapomenuté historie a přišel jí pomoct, nebo ohrozit na životě? Jsou jeho schopnosti podivuhodným talentem, nebo nadpřirozenou mocí někoho, kdo už možná není lidskou bytostí? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293697/tegmine-xz1-293697.jpg 3.59
Literatura česká, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Aeon
Více informací...

kklepkaa
27.09.2016

Většinou se českým autorům vyhýbám, ani vlastně nevím proč. Tohle mi padlo do oka čistě náhodou. Zaujal mě nicneříkající název, obálka i anotace. Úvod byl trochu vleklý, což by mi ani moc nevadilo. Horší bylo to, že prostě jsem nic nechápala a ke konci musím říct, že stále moc nerozumím. Autorka se snažila o vytvoření "druhého" světa, ale vlastně stále o něm pořádně nic nevím. Půlku knihy se hrdinka honí za přízrakem Benem a pak to autorka vyšmouluje tak, že se vám chce někoho seřvat. Sem tam jsem se ztrácela v dialozích a bohužel se i objevovaly chyby v textu. Postavy jednaly celkem nereálně. Pokud pokračování vyjde, hodně si rozmyslím jestli si ho vůbec přečtu. Každopádně věřím, že by se s tím stále něco dalo dělat a že to autorka úplně nezazdila a může z toho být takový celkem milý fantasy příběh. Jo je to prostě rozjezd, dost to drhne... je to takový neučesaný, ale neni to nejhorší. Viděla bych to tak na dvě a půl hvězdičky, možná až se mi to rozleží v hlavě, tak tři.

olinkaAB
13.06.2016

Tegmine má hodně nezodpovězených otázek. Tato kniha je vlastně otevřením celého příběhu, neboť na Instagramu autorky je odkaz na začínající práce na druhém dílu. Hlavní postava Vroni moc neodkrývá své nitro, ale je to proto, že největší záhadou je vlastně ona sama i pro sebe. To, že ztratila paměť prozrazeno být může...proč ji ztratila a kdo je, to souvisí s nejasným obrazem jí samé. Jinak jsou totiž ostatní charaktery vykresleny dobře. Jak napovídá závěr knihy, příště se spolu s Vroni o ní dozvíme více. Myslím, že je hezké, že se příběh odehrává u nás v Čechách. I my máme místa spojená se záhadami. Sugestivně je popsané prostředí. Bonusem je pěkný trailer na You tube. Ben je taky zajímavá postava, není vysloveně kladným hrdinou, ale o to uvěřitelnější je Vronino zamilování so něj. Úplně hodnej a oddanej kluk by moc zajímavý nebyl. Zajímavá je myšlenka na nesmrtelného Fexta , zvlášť, když je to speciální pro Čechy a Německo. Nádherná obálka je opravdu vydařeným počinem.

lechaba
31.05.2016

Tegmine bych rozdělila na tři části:1. Velice zdlouhavý a nudný začátek.. 2. fantazírování o Benovi.. 3. Překombinovaný konec, který vlastně koncem není.
Kniha mi přijde jak slohová práce na téma "Vroni v nové škole". O hlavní postavě se nedozvíte skoro nic, děj vás nikam nezavede a za každou kapitolou vám zůstanou pouze otazníky k vysvětlení.

Soňa Sirotková

Soňa Sirotková