Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57027/bmid_talisman-Yoe-57027.jpg 4 624 129

Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lucky One , 2008

Toňula
05.05.2015 4 z 5

Další ze Sparksových příběhů o podivnostech lidského života, o náhodě, která svedla dohromady dva lidi, aby v sobě našli spřízněnou duši a aby vzájemně obohatily svůj život o lásku, ve kterou už nedoufali.

Sabča92
04.05.2015 5 z 5

Další skvělá Sparksovka, která byla milá a oddechová romantika. Konec byla napínavý, až jsem chvilku čekala, že přijde úplně jiný konec. Lehká podobnost s jeho knihami Vzkaz v láhvi a Milý Johne, ale jen zlehka, v každém z těch příběhů šlo o něco jiného. Film jsem také viděla, ale ten teda byl úplně předělaný.

sakalik55
08.04.2015 4 z 5

Z knih co sem od Sparkse cetla se mi libila nejmom, prestoze sem mela Elizabeth rada.Nejak me asi odpuzival Thibaultuv hippi-dlouhy vlasy styl, neumim si tak predstavit peknyho chalapa.A ten jeji behvalej me tam pekne sral.Jo a nemam rada psy..takze tim to asi bude.ale rizhodne patri kmim onlibenějším kniham

Něha
05.04.2015 5 z 5

Román lze velmi snadno zařadit do odpočinkové literatury. Člověk se u ní zrelaxuje, nepřemýšlí nad těžkými tématy. Charakteristiky hlavních hrdinů jsou si podobny s charakteristikami postav ze Sparksovo románů Milý Johne a Osudová zatáčka, ženy v roli učitelek, hodné, krásné, přitažlivé. Muži jsou vysloužilými vojáky americké armády a neodolatelně krásní nejen povahou.

Rodaw
26.03.2015 5 z 5

Všechny knihy od pana Sparkse mám prostě strašně ráda :-) A u Talismanu to bylo také tak. Je to velice jemný, milý, citlivý a romantický příběh, který se krásně čte. Celkově Sparksův styl psaní mám moc ráda, jeho knihy se mi čtou velice dobře!
V téhle knížce se mi líbila přítomnost pejsků (Zoro - pejsek hlavního hrdiny - je prostě skvělý :-) ). Mohla bych tedy říct, že bych tuhle knihu doporučila i milovníkům pejsků...
Příběh není nikterak náročný, asi je i lehce předvídatelný, ale Sparks umí lámat srdce vejpůl a já osobně jsem ráda, že v téhle knize ten konec... do přečtěte si sami :-)
Takže knížku rozhodně doporučuji! Všema deseti :-) Všem dívkám a ženám, které mají rády romantiku a Sparkse :-)

NicaCola
23.03.2015 4 z 5

Dělalo mi docela problém se ze začátku do knihy začíst, ale po několika stranách se povedlo a byla jsem nadšená! :) Kniha měla jednoduchou zápletku, ale opravdu mě překvapil konec...v jednu chvíli jsem myslela, že snad...

Baru95
15.03.2015 5 z 5

Krásné dílo, skvělý děj. Nejdříve sem viděla, že brzo vyjde stejnojmenný film, tak jsem se jednoduše rozhodla si knihu pořídit a pak se na něj podívat (četla jsem ji před časem). Kniha mě dostala ale filmem jsem byla jednoduše znechucena. Většinou jsem filmy podle S. předlohy spokojena, nebo lehce přimhouřím oko, ale tentokrát se to prostě nepovedlo. Což ovšem není chyba knihy. Skvělá, skvělá skvělá!!!

Denčaa
01.02.2015 5 z 5

Neuvěřitelný knižní zážitek! K této knize jsem se dlouho nemohla dostat a když jsem ji konečně vzala do ruky, nelitovala jsem. Pro mě je toto zatím nejlepší Sparksova kniha. Ano, ze začátku je to typicky psané - dlouhé pasáže na začátku kapitol, ale tentokrát mi to vůbec nevadilo, protože příběhy všech osob byly něčím výjimečné. Nejvíce se mi líbily zážitky Logana z války. Sem tam to bylo možná trochu zdlouhavé, ale příběh měl nakonec spád. Přiznávám, že konec mě neskutečně rozčílil, moje obavy ze smrti hlavní postavy se nakonec nevyplnily...:) Úžasný romatická zážitek.

frukeška
17.12.2014 4 z 5

Krásná kniha a ještě krásnější film :)

Alisce
11.11.2014 3 z 5

Film pro mě nebyl nějak závratný, ale tam mě alespoň zaujal Zac Efron.. o:-) Kniha průměrná, možná 3,5 hvězdičky za ten konec, ale na Sparkse nic moc bohužel. Příběh byl podle mě dost přitažený za vlasy.

Pavlačinka
15.10.2014 5 z 5

Další fantastická knížka Nicholase Sparkse. Ze začátku navodí lehké zdání, že se jedná o laciný romantický příběh s jasným koncem. Ale posledních asi dvacet stránek jsem ani nedýchala a hltavě to dočetla uprostřed nádraží, protože bych to až domů nevydržela. Autor opět nezklamal a vyřešení příběhu se událo až pár řádků před koncem...

hrubik
07.10.2014 5 z 5

Vynikající kniha, která vás chytne a nepustí. Už jsem potřebovala knížku, od které se nebudu moct odtrhnout a tohle byla rozhodně ona. Na konci jsem ani nedýchala, protože známe Sparkse a ty jeho konce... Přečtěte si Talisman, ať víte, jestli tenhle byl "The Lucky One" :-)

hanča34
30.09.2014 5 z 5

Jeden z nejlepších románů Sparkse, u moře se mi to četlo úplně báječně

Anna 13
05.08.2014 5 z 5

(SPOILER) Musím přiznat, že kdybych se měla rozhodnout jestli je lepší film nebo kniha, nevím co bych odpověděla. Kniha je nádherná a určitě se k ní vrátím, ale ve filmu jsou některé scény lepší než v knize. Například když Beth brečí v zahradě a ukazuje Loganovi tu knihu v zídce se filmu povedla, ale v knize vůbec nebyla. Film jsem viděla mockrát a je krásný. Tenhle příběh je snad jediný u kterého se mi líbí filmové zpracování úplně stejně jako kniha.
V knize se mi velice líbila postava Victora, který mi byl snad nejsympatičtější. Sice je to postava vedlejší a ve filmu se myslím nevyskytuje, ale já si ho zamilovala. Líbilo se mi jak je pověrčivý a díky němu tenhle příběh vůbec vznikl, protože kdyby ho Logan neznal nikdy by se nevydal za Beth. Moc mne mrzí co se s ním stalo a byl to snad jediný okamžik z knihy, který mě rozbrečel. Je neuvěřitelné, že přežil válku v Íráku a pak, když měl konečně celý svůj život před sebou zemře na rybách. Byla jsem ráda, že z knihy úplně nezmizel a že se tam pořád probíral a zjevoval Loganovi.
Knihu jsem přečetla za den, jak moc mne vtáhla do Hamptonu. :)

Marika Vanova
30.07.2014 4 z 5

Nebylo to špatné. Pochopila jsem, že bývalý manžel musel "ustoupit ze hry", protože jinak by to asi autor rozumně nevyřešil. Musím souhlasit, že obálka se opravdu povedla.

Lonika
29.07.2014 5 z 5

Nicholas Sparks prostě umí :) Beth a Logan jsou úžasné postavy, které mi přirostly k srdci.
Musím taky vychválit obálku, která se opravdu povedla!

Le.nul.ka
11.07.2014 5 z 5

Nádherný zážitek... Od samotného tématu až po poslední větu jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Už teď se těším, až se k ní jednou vrátím.........

Kate84
08.07.2014 4 z 5

Příběh má větší potenciál, než jak jej autor zpracoval. Nicméně atmosféra je vybarvena opět skvěle a vedlejší postavy jsou výraznější než hlavní, čímž kniha opět vybočuje z řady. Navíc se čte výborně a je to opět příjemné relaxační čtivo.

Lauralex
20.06.2014 3 z 5

Četla jsem ji už dávno a přečetla jsem ji za dva dny, ale přesto je to trochu slabší. Nechci říct, že mě to zklamalo, to určitě ne, ale oproti jeho ostatním knihám dávám hodnocení trochu nižší. Jak to říct, je to takové... sušší. Ale to nic nemění na tom, že je to hezká knížka.

Lenka.Vílka
02.06.2014 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Sparkce četla před filmem...ale mám neblahé tušení, že i kdyby příběh vyprávěl o zatloukání hřebíků do střechy, dočetla bych to do konce, protože i to by on dokázal napsat poutavě...