Tajnosti Egyptské

Tajnosti Egyptské https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62724/tajnosti-egyptske-62724.jpg 5 33 9

Autor popisuje cestu po posvátných místech Egypta. Strhující popis zážitku noci, strávené o samotě ve Velké Pyramidě, a dalších mystérii. překlad podle vydání z r.1993

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Iris RR

A Search in Secret Egypt , 1936

FiliaNoctis
08.01.2022 5 z 5

Vynikajúce a výnimočne vzácne informácie týkajúce sa medzi iným aj mystérií a ich známych zasvätencov (Herodotos ...). Veľmi zaujímavé náhľady na hadiu mystiku, dôležité prežitky vo Veľkej pyramíde, úžasne opísaná atmosféra divutvornej Sfingy. Veľmi hodnotné čítanie.

kannibal28
09.06.2019 5 z 5

Velká spokojnosť pomerne lahko čitatelna zrozumitelný cestopis. SFINGY PYRAMIDY A fakíri to ma strasne bavilo knihu odporučam

Avalong
20.02.2019 4 z 5

Jednoducho a krásne prepojená indická mystika s ezoterikou až šarlatánstvom v historických faktoch na pozadí úchvatného cestopisu.

Elea
07.05.2016 4 z 5

Hodně zajímavé vyprávění o Egyptě.

VladimirTetur
21.12.2015 5 z 5

Meditovat neumím, ale dát si tripa v pyramidě, klobouk dolů....

Skvělý cestopis a tripreport.

Muflonius
24.04.2014 4 z 5

Měl jsem to štěstí ukořistit první české vydání, přeložené mistrem Weinfurtrem. Aby kouzlo knihy na zažloutlém papíře nebylo malé, stránky ohraničoval poznámky psané inkoustem bývalým majitelem, který se mysticismem očividně zabýval hlouběji. Obrazy jakoby z jiného světa a průhledy do muslimské , staroegypstké a mysteriózní duševní školy. Není to oddechová literatura, avšak svým obsahem zaujme a nepouští.

tonda0
15.11.2013 5 z 5

Mystické vyprávění autorovy cesty po Egyptě, po jeho tajemných i tajných místech a o setkávání s egyptskými fakýri, mystiky a "čaroději". Místy až autora podezdřívám, že si vše přibarvil a ne všemu jsem ochoten věřit. Rozhodně zajímavé.

Klamm
04.06.2013 5 z 5

Pokud nechcete číst knihu celou, dejte si alespoń kapitolu noc ve Velké pyramidě. Běhal mi mráz po zádech...
90%

fes
08.02.2011

Je mi líto, ale tento, stejně jako další zde uváděné tituly P. Bruntona, nepřeložil Karel Wenfurter.
K.W. skutečně přeložil první vydání této knihy vydané ve 30. letech, nikoliv však toto.