Tajemství pramenů

Tajemství pramenů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485102/bmid_tajemstvi-pramenu-jCw-485102.jpg 4 303 75

Když psycholožka Jackie najde devět nepřijatých hovorů od své starší sestry Lexie, zprvu se domnívá, že se jedná jen o další ze sestřiných manických stavů, při nichž se často ocitá mimo realitu. Právě kvůli nim s ní Jackie před více než rokem přerušila kontakt. Druhý den je ale Lexie nalezena mrtvá – utopená v jezírku na babiččině pozemku. Když Jackie dorazí na místo a probírá se věcmi po své sestře, dozvídá se, že Lexie zkoumala historii rodiny a tohoto sídla. A tak se sama rozhodne ponořit do výzkumu a pomalu jí dochází, že toto místo skrývá mnohem temnější minulost, než si vůbec kdy dokázala představit. Píše se rok 1929 a sedmatřicetiletá, čerstvě vdaná Ethel Monroeová zoufale touží po miminku. Ve snaze ji trochu rozptýlit ji manžel Will vezme na výlet do Vermontu, kde byl právě dostavěn moderní přepychový hotel, jenž se pyšní přírodními prameny, velkým lákadlem pro hosty. Během pobytu zde Ethel zjišťuje, že je místní voda opředená legendami. Údajně totiž plní přání. Netuší však, že když jezírko dává, stejnou měrou také bere. Strašidelný, velice čtivý román plný zvratů, z něhož budete mít husí kůži po celém těle. The Drowning Kind je moderní duchařský příběh, jenž je důkazem toho, že minulost, ač často pozapomenutá, je ve skutečnosti blíž, než si myslíme.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Drowning Kind , 2021

simona5372
03.06.2022 5 z 5

Zatím se my tahle kniha od téhle autorky líbila nejvíce.

sadlo
02.06.2022

Výborné počteníčko. Ani chvilku jsem se nenudila. Nezapomeňte si knihu přibalit na dovolenou.

Pajic21
01.06.2022 3 z 5

Za mě kniha postrádala napětí. Celkem zklamání.

kachnat
01.06.2022 5 z 5

Opět jízda. A dokonce s koncem, který jsem nepředpokládala. Za mě nejlepší autorčina kniha.

Veronika2692
31.05.2022 3 z 5

Knížky od Jennifer mám ráda, typické duchařske horory. Ale u této jsem nebyla až tak nadšená jako u jejich předchozích knih. Celkově slabší příběh mi přišlo, více mě bavil příběh z minulosti, než přítomnosti. Určitě není kniha špatná, ale Jennifer umí i lépe.

kanitsuj
30.05.2022 5 z 5

Zasloužený plný počet hvězdiček a dosud nejlepší autorčina knížka! Tajemství pramenů je po velmi dlouhé době titul, který si zaslouží pozornost každého milovníka mysteriózní literatury. Přitažlivé prostředí, sympatické postavy a především děj, který není tuctový, nadsazený ani laciný a očekávaně předvídatelný. Tajemství pramenů si po celou dobu četby ponechávají svá tajemství a ta budou zřejmě i důvodem, proč si knížku zapamatuji a třeba se k ní i jednou vrátím. Voda je živel, nic naplat a člověk by k němu měl přistupovat s notnou dávkou respektu!

Knižní střípky
29.05.2022 5 z 5

Má třetí přečtená kniha od autorky a opět nezklamala. Tak nějak jsem tušila, že to úplně horor nebude a dobře jsem udělala. U Zimních lidí jsem se opravdu bála, u této knihy ne, ale celou dobu čtení jsem měla někde vzadu v týle takové nepříjemné pocity .. Atmosféra starého domu, temné rodinné historie, jezírka a pramenů opředených různými bájemi a povídačkami byla dobře zachycena, tu jsem si užívala úplně maximálně. Byl zde hodně cítit silný ženský prvek, jak v současnosti, tak i v minulosti. Kniha není nabitá třeskutou akcí, je zde opět pozvolnější tempo, které vás však pomalu ale jistě vtahuje do příběhu a od určité chvíle vás už nepustí, jste vevnitř a nechcete odejít, možná tušíte, jak to bude, ale potřebujete vědět, jestli jsou vaše tušení správná. Nebudete-li očekávat horor, jak se bohužel píše na obálce, tak si myslím, že byste mohli býti spokojeni.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

andrea7459
25.05.2022 5 z 5

Páááni, jednoznačně plný počet hvězdiček. Překvapivý děj. Knihu jsem si náramně užila, nebojím se říct, že od spisovatelky nejlepší kniha.

Domisek1
23.05.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem si užila. Četla jsem ji pomalu a po každém dočtení mi příběh šrotoval v hlavě. V knize jsou dva rozdílné roky které se na konci knihy vysvětlí a téměř zapadnou do sebe.Ethel toužila po miminku které jí jen tak zadarmo nebylo souzeno. Dvě sestry,od které se jedna odstřihla.Určitě doporučuji si knihu přečíst.Upřímně jsem nečekala takový konec jaký byl. Jako duchařina je skvělá.

veronika4937
21.05.2022 5 z 5

Touhle knížkou jsem šla hodně mimo svoji komfortní zónu - klepu se už při znělce Věřte nevěřte, ale něčím mě zaujala, a tak jsem se pustila poprvé v životě do čtení hororu. No a páni, nemohla jsem se od ní odtrhnout! Při čtení jsem měla husí kůži, ale zas to nebyla taková hrůza, abych nemohla v noci spát. Tenhle styl mi sednul a určitě se v budoucnu pustím do dalších knížek od této autorky.

Nixa
18.05.2022 5 z 5

Tohle bylo skvělý! Od prvních stránek mě to chytlo. Autorka opravdu umí a moc doporučuji i její předešlé knihy.
Při čtení jsem měla husí kůži a konec jsem si musela přečíst několikrát, protože jsem nevěřila vlastním očím!

Adris
16.05.2022 4 z 5

Dvě nerozlučné sestry, mnohaleté tajnosti jejich rodiny a záhadná úmrtí. Prokletá voda, která dává a bere. V knize je cítit hlavně láskyplné pouto mezi matkou a dcerou, sestrami, kamarádkami... díky nemuž jste ochotni podniknout mnohá nebezpečí.

V příběhu se střídají dvě časové linie - minulost a přítomnost, které se navzájem doplňují. Kapitoly jsou napínavé a čtivé, bez hluchých míst. Konec příběhu jsem si představovala jinak, nicméně se mi i tento líbil. Svým způsobem byl krásný.

Pokud holdujete duchařinám, rozhodně by vás tato kniha minout neměla. Nakonec vyzdvihuji krásu její obálky. Ta se povedla.

Veju007
08.05.2022 4 z 5

Na novou McMahon jsem se neskutečně těšila, od poslední knížky, Poznání, už uplynuly dlouhé dva roky.
Spisovatelka nezměnila svůj styl psaní, takže se znovu dočkáme pomalého vtahování do děje, propracovaných detailů příběhu, velmi prokreslené postavy, kterým tak rozumíte a chápete jejich pohnutky a motivy.
Opět se začítáme do dvou časových linek, které nám postupně odhalují příběh pramenů a krásně se nám to zamotává a proplétá.
Osobně si myslím, že se nejedná o hororový příběh. Spíše bych to viděla jako komorní rodinné drama o tom, jak se každý vypořádává se zármutkem že smetí blízké osoby po svém, ovšem s hororovými prvky.
Otázkou pak jen zůstává - rozluštíme s hrdiny knihy tajemství pramenů nebo zůstanou záhadou?

Irsaf
07.05.2022 4 z 5

Jsem ráda za přečtení této knížky… Četla se moc dobře… Ethel mi přišla bláznivá…
Doporučuju všem co mají rádi duchařinu…

Turante
02.05.2022 4 z 5

Moc se mi to líbilo, bylo to mrazivé, napínavé, obě linky vyprávění skvělé, hrdinové sympatičtí. Prostě se to skvěle četlo, že jsem se jen nerada odtrhávala. Konec mě tedy vcelku překvapil. Další skvělá kniha od autorky.