Tajemství Lynburnů

Tajemství Lynburnů

Kami Glass, miluje někoho, koho nikdy nepotkala.... chlapce, s kterým mluvila ve své hlavě od chvíle, kdy se narodila. O svým imaginárním příteli mlčí během dětství a je tak trochu za outsidera v ospalém městečku jménem Sorry-in-de-Vale. Má nejlepší kamarádku, píše pro školní noviny a jen občas je přistižena, jak mluví sama pro sebe. Její život je svým způsobem v pořádku, i přes hlas v její hlavě.

Ale vše se změní když se do města vrátí Lynburnové.

Lynburnova rodina vlastnila po staletí velkovepé a zlověstné panství s výhledem na Sorry-in-de-Vale. Tajemné sestry (dvojčata), které opustili svůj domov se po generaci vrací zpět, spolu s jejich dospívajícími syny, Jaredem a Ashem. Jared je Kami děsivě povědomý. Kami se nevyhýbá neznámým věcem, naopak snaží se najít odpovědi na všechny otázky, které Sorry-in-de-Vale nabízí. Kdo je zodpovědný za krvavé činy v hlubinách lesa? Co před Kami její vlastní matka skrývá? A teď když se z imaginárního přítele stal opravdový kluk, dokáže ho stále milovat? Nenávidí ho? Může mu věřit? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/152087/tajemstvi-lynburnu-152087.jpg 3.688

Unspoken (2012)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Levné knihy
Více informací...

Adriana21

Kniha mě teda moc nezaujala. Dočetla jsem ji jen proto, že když už jsem se do toho pustila, tak jsem ji nechtěla nechat rozečtenou. Škoda.

zuzana1995
28.10.2016

Kniha byla napínavá, ale velmi špatne se mi orientovalo v postavách a v toku děje...Kniha mi přišla zmatená....

Fizulka71
01.08.2016

Mno...jak to jen říct. Příběh jako takový nebyl špatný, ale nevím, jestli za naprostý chaos v ději a postavách mohl autor nebo překladatel. Někdy jsem měla pocit, že to překládal žák základní školy s minimální znalostí angličtiny i češtiny, nebo to prostě jen kopíroval z Google překladače, páč to prostě nemělo hlavu ni patu. Zkusím si napravit úsudek a přečtu si to v originále. Pak dám vědět, jak to dopadlo. Zatím pánbůh s vámi.

DominikaFuch
30.01.2016

Sakra! Já tak hrozně doufala, že to skončí jinak!!!!! Doufala jsem, že se Kami s Jaredem alespoň nakonci políbí, ale co tohle? Na druhou stranu musím uznat, že ten konec byl fakt síla!

Tesset
22.10.2015odpad!

Tak něco takového jsem už dlouho nečetla. Absolutní ztráta času, nemělo to hlavu ani patu.

lukyli154
22.08.2015

Nevím co si o tom mám myslet...Hlavní hrdiny jsem si neoblíbila, jejich vztah nepochopila, často ani jejich chování...Je pravda, že dlouho jsem byla napjatá, co se z Lynburnů vyklube, ale tak nějak jsem čekala něco děsivějšího. Nápad měla autorka docela dobrý, ale nedokázala z něj dobře vytěžit. Nejlepší byl Kamiin táta a jeho vtipné glosy :-)

Gabux
18.08.2015

Zajímavá kniha s úžasným příběhem. Jen z toho konce jsem byla zklamaná. A ráda bych viděla další díly v češtině :X

Tessie15
05.08.2015

Miluju romantické knihy a tuhle jsem přečetla jedním dechem :) Neříkám, že je to mistrovské dílo, ale je to ideální odpočinkové čtení, které vás rozesměje nebo rozbrečí. Nejvíce mě ale dojalo, když Jared řekl Kami: ,,Všechno, co jsem kdy chtěl, jsi ty." Pořádně mě ale naštvalo, že druhý díl nebudou překládat do češtiny :(

muchomurka
30.07.2015

Jsem zklamaná. Celou dobu, co jsem knížku četla, jsem si říkala, že tomu prostě něco chybí. A to celkem výrazně. Bylo to takové nedodělané. Kami byla zvláštní (ne kvůli tomu, že mluvila s Jaredem v mysli, ale prostě mi nějak nesedla, nedokázala jsem se s ní sžít). Přišlo mi, že všechno bylo jen nakousnuté, často useknuté, nedovyprávěné. Vztahu mezi Kami a Jaredem jsem nerozuměla, vůbec jsem se v nich neorientovala. A největší nedostatek celé knížky shledávám v jejím konci. Jako "Cože?" To bylo největší zklamání. Soudím, že podle toho konce je to zase "x-logie" a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.
Ale líbil se mi Kamiin otec, jejich rozhovory byly vtipné, milé a aspoň jedna z mála kladných stránek v příběhu.

LucaMera
07.07.2015

Tahle kniha se mi líbila, sice to není nic světoborného ale pro odreagování je super :-) Jen ten konec to prostě úplně potopil. Jinak docela mě naštvalo že zbytek téhle série u nás nejspíš ani neuvidím :/ Dala bych 4 hvězdičky ale kvůli tomu konci dávám 3...

Karolína18
30.06.2015

Jsem z této knihy podivně zmatená. Líbily se mi vtipné dialogy a povahy hlavních postav. Jen jsem vůbec nepochopila Jareda. Měl tedy Kami doopravdy rád nebo ne? Na konci se mi zdálo, že mu Kami tím odtržením ublížila, ale proč se choval tak odtažitě? Také se mi kniha zdála dost nepřehledná a někdy i pomatená, takže jsem asi některé souvislosti ani nepochopila. Ačkoli se nechystám k opětovnému čtení, jsem vážně zvědavá na pokračování.

Buffulik
21.05.2015

Knížka se mi líbila jen mě naštvalo,že se neví jestli bude pokračování. Tak doufám že jo ! :D

Tobika
17.05.2015

Obálka stejná jako ke knížce Easy. Trochu divné, ne?

Gabux
10.02.2015

Originální, zamotané, dokonalé. :) Jen tedy prosím pokračování jinak budu fakt naštvaná! -_- :D

vlkove
14.12.2014

PO PŘEČTENÍ KNIHY JSEM BYLA DĚSNĚ NAŠTVANÁ!!!!!!
Námět je úžasný a hlavně originální, děj svižný, postavy vtipné a promyšlené, hlavní hrdinka je sympatická a velmi vtipná.
Vadilo mi občasné přeskakování z místa na místo bez toho aby bylo nějak z textu odděleno nebo naznačeno že právě teď sledujeme jinou postavu.
Obálka je pěkná ale vadí mi ten líbající se pár ne proto že by byl stejný jako na obalu knihy Easy ale proto že hlavní postavy POZOR SPOILER!! se nikdy ve skutečnosti nepolíbili. KONEC SPOILERU!!
Věc která mě skutečně vytočila bylo zakončení, jelikož opět nevyšel další díl je tento díl neukončený a poslední dvě strany jsou zabijácké, smíříte se s určitým stavem a oni vám ho během jednoho odstavce seberou ( to by mělo být nezákonné )!!!

Knihu si ale i přes ten konec chystám přečíst znovu a dávám 4 hvězdy. :)

minimonisek
23.11.2014

Tak u téhle knihy jsem se dlouho rozhodovala, zda si ji koupím, nakonec jsem neodolala. Námět byl zajímavý, četla se poměrně dobře, i když mi místy vadily přechody od jednoho místa ke druhému. Nejvíc mě však zarazil konec, doufám, že bude nějaké pokračování, aby se člověk dozvěděl, jak to ten Jared opravdu myslel.

Han-ka
02.11.2014

Musim rict,ze jsem se na knizku tesila,hodne se mi libil namet....ale byla jsem zklamana,dalo se s tim pracovat daleko lip,prislo mi to rozhazene a dalo mi praci chtit to docist,misty nudne + jeste takovy divny konec...

Kykys
01.11.2014

Ten konec mě desně naštval -_- Ale jinak super knížka :)

Diddi
09.10.2014

Kniha se četla rychle, ale byla o ničem.
Jediná část knihy, o které můžu říct, že se mi "líbila", byl konec.

Danuscka
08.09.2014

Knížka byla fain, ale co ten konec???

ivzu77
14.08.2014

I když nejsem teenager, kniha se mi líbila :-)

Markett
09.08.2014

Musím říct, že jsem byla zklamaná. Děj se mi zdál zajímavý a originální, ale do knížky jsem se nemohla začíst a nudila mě. Hlavní hrdinka se mi zdála nerozhodná a nepřirostla mi k srdci. Nerada nechávám rozečtené knihy, ale tady se nemůžu přemluvit jí dočíst, bohužel. Ale přiznávám, ze obálka se mi velmi líbila.

klarik
04.08.2014

Tahle knížka se mi moc líbila. Byla originální a prostě skvělá. Hltala jsem každé slovo a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Jen mě zklamal ten konec. Určitě musí být pokračování.

Yvosek
31.07.2014

Kniha se mi mooc libila,pismenka sem doslova hltala je me trochu nastvalo ten blbej konec,to musi mit pokracovani!

AyameAkamatsu
18.07.2014

Už jsem sem sice jednou komentář psala, ale chystám se sem napsat znovu. Tajemství Lynburnů. Kniha naprosto jedinečná, která mě zvedla ze židle. Křičela jsem u ní, smála se a i brečela. Není to sice nějaký velký besceler, ale mě nadchla. Těšila jsem se už na další díly a i s kamarádkou jsme deno denně prohledávali knihkupectví jestli už ji nevydali. Musím však říct (a tím vás asi některé zklamu), že když jsem se pídila po pokračování, tak jsem se rozhodla napsat i do Levných knih, kde knihu vydali. Dostalo se mi negativního ohlasu. Další dva díly (!), které už kniha má v originále. Vydat nehodlají. Abych to tedy upřesnila. Pro zatím nebudou vydávat vůbec.

Zklamalo mě to a to dost. Nevím co budu ted dělat. Ta knížka potřebuje pokračování, potřebuje oficiální konec a to místo co jsem si na ostatní díly v mozku udělala potřebuje zacelit.

IvcaK98
12.07.2014

Pokud něco dokážu ocenit, pak výjimečnost. Výjimečné věci se pro mě automaticky stávají krásné, a tak je to i s Tajemstvím Lynburnů. Koupila jsem si ji v Levných knížkách po cestě k doktorce, abych si nějak ukrátila čekání a upřímně, sáhla jsem po ní jenom proto, že už jsem spěchala a nic lepšího jsem nenašla. Jaké potom bylo moje překvapení, když mi hned po prvních stránkách došlo, že nic podobného jsem ještě nečetla, a už proto jsem byla nadšená. Není to knížka, ke které bych se opakovaně vracela, doporučovala bych ji na každém kroku a patřila tak k mým srdcovkám, ale cením si toho, jaké autorka vytvořila prostředí, tajemné a fantastické, a především atmosféru, která obyčejnému románku dodala šmrnc a o to víc jsem si čtení užila.

Tapinka 18
24.06.2014

Dobrý den, měla bych dotaz zda ma kniha pkračování alespoň v originálním jazyce. Děkuji za odpověď.

Samira
11.05.2014

Knížku jsem doslova hltala, líbilo se mi téma i zpracování. Velmi pěkné postavy, hlavní i vedlejší. A vnitřní dialogy mezi hlavními postavami měly šťávu. O hvězdičku méně dávám za ten konec, četla jsem to do 1 hod v noci a pak tohle, určitě to bude vyřešeno v dalším díle, kterého se snad dočkáme i u nás, tak tomu pak třeba ještě dám víc.

Kayla
08.04.2014

Knížka byla velmi čtivá, ale občas místy nudná. Nejvíc mě štvala Kami jak se chovala k Jaredovi. Jednu chvíli mu jakžtakž věřila a pak najednou změnila názor a najednou se ho bála. Chovala se k němu dost hnusně - můj subjektivní názor. Shrnuto chovala se jako slepice. Také musím trošku zkritizovat Jareda, ten byl podle mého názoru málo průbojný... Knížce dávám 3 hvězdičky.

angelbooks
30.03.2014

Kniha pro mě byla jedno velké plus. Byly tam i vtipné scénky ( každý se nemusí smát všemu ale já se tedy nasmála hodně :D ). Líbily se mi části kdy Kami byla s Ashem ( vím že měl nařízeno ji hlavně pozorovat ale přesto byla jsem radši když byl s ní ) u Jareda jsem měla výhrady proč se vždy odtáhl když se ho Kami chtěla dotknout? Zprvu jsem to přehlížela ale když se odtahuje každou chvíli :D.
Hodně mě taky rozesmívala lenost Angeli a jejího bratra :D.... Jo a ještě bych měla dodat že mě překvapila Angela ( jako osoba v této knize, občas mě i dostával její tzv. humor proti lidem :D xD ). Plus jsem ráda že Angela byla ke konci v pořádku :)

Úplně špatnej byl konec! Opravdu právě kvůli konci, u kterého si říkám takhle kniha je jedna z těch sérií která POTŘEBUJE další díl... Já osobně bych to uvítala protože tenhle díl skončil opravdu otevřeně a špatně :((((.

Nechci prozrazovat nic o knize a proto doufám že můj komentář toho hodně nevyžvaní :).
No jo vlastně ještě chci dodat že má podobnou obálku jako kniha Easy?.... :D je to zajímavý, ale upřímně od srdce doufám že Easy jako Tajemství Lynburnů nedopadne :).

Sarah Rees Brennan

Sarah Rees Brennan