Tajemství Lynburnů

Tajemství Lynburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152087/bmid_tajemstvi-lynburnu-bnz-152087.jpg 4 127 53

Kami Glass, miluje někoho, koho nikdy nepotkala.... chlapce, s kterým mluvila ve své hlavě od chvíle, kdy se narodila. O svým imaginárním příteli mlčí během dětství a je tak trochu za outsidera v ospalém městečku jménem Sorry-in-de-Vale. Má nejlepší kamarádku, píše pro školní noviny a jen občas je přistižena, jak mluví sama pro sebe. Její život je svým způsobem v pořádku, i přes hlas v její hlavě. Ale vše se změní když se do města vrátí Lynburnové. Lynburnova rodina vlastnila po staletí velkovepé a zlověstné panství s výhledem na Sorry-in-de-Vale. Tajemné sestry (dvojčata), které opustili svůj domov se po generaci vrací zpět, spolu s jejich dospívajícími syny, Jaredem a Ashem. Jared je Kami děsivě povědomý. Kami se nevyhýbá neznámým věcem, naopak snaží se najít odpovědi na všechny otázky, které Sorry-in-de-Vale nabízí. Kdo je zodpovědný za krvavé činy v hlubinách lesa? Co před Kami její vlastní matka skrývá? A teď když se z imaginárního přítele stal opravdový kluk, dokáže ho stále milovat? Nenávidí ho? Může mu věřit?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Levné knihy

Unspoken , 2012

Karolína18
30.06.2015 3 z 5

Jsem z této knihy podivně zmatená. Líbily se mi vtipné dialogy a povahy hlavních postav. Jen jsem vůbec nepochopila Jareda. Měl tedy Kami doopravdy rád nebo ne? Na konci se mi zdálo, že mu Kami tím odtržením ublížila, ale proč se choval tak odtažitě? Také se mi kniha zdála dost nepřehledná a někdy i pomatená, takže jsem asi některé souvislosti ani nepochopila. Ačkoli se nechystám k opětovnému čtení, jsem vážně zvědavá na pokračování.

Buffulik
21.05.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila jen mě naštvalo,že se neví jestli bude pokračování. Tak doufám že jo ! :D

Tobika
17.05.2015

Obálka stejná jako ke knížce Easy. Trochu divné, ne?

Gabux
10.02.2015 4 z 5

Originální, zamotané, dokonalé. :) Jen tedy prosím pokračování jinak budu fakt naštvaná! -_- :D

vlkove
14.12.2014 4 z 5

(SPOILER) PO PŘEČTENÍ KNIHY JSEM BYLA NAŠTVANÁ!
Námět je úžasný a hlavně originální, děj svižný, postavy vtipné a promyšlené, hlavní hrdinka je sympatická a velmi vtipná.
Vadilo mi občasné přeskakování z místa na místo bez toho aby bylo nějak z textu odděleno nebo naznačeno že právě teď sledujeme jinou postavu.
Obálka je pěkná ale vadí mi ten líbající se pár ne proto že by byl stejný jako na obalu knihy Easy ale proto že hlavní postavy POZOR SPOILER!! se nikdy ve skutečnosti nepolíbili. KONEC SPOILERU!!
Věc která mě skutečně vytočila bylo zakončení, jelikož opět nevyšel další díl, je tento díl neukončený a poslední dvě strany jsou zabijácké, smíříte se s určitým stavem a oni vám ho během jednoho odstavce seberou.

Knihu se chystám přečíst znovu a dávám 4 hvězdy.

minimonisek
23.11.2014 4 z 5

Tak u téhle knihy jsem se dlouho rozhodovala, zda si ji koupím, nakonec jsem neodolala. Námět byl zajímavý, četla se poměrně dobře, i když mi místy vadily přechody od jednoho místa ke druhému. Nejvíc mě však zarazil konec, doufám, že bude nějaké pokračování, aby se člověk dozvěděl, jak to ten Jared opravdu myslel.

Han-ka
02.11.2014 1 z 5

Musim rict,ze jsem se na knizku tesila,hodne se mi libil namet....ale byla jsem zklamana,dalo se s tim pracovat daleko lip,prislo mi to rozhazene a dalo mi praci chtit to docist,misty nudne + jeste takovy divny konec...

Kykys
01.11.2014 5 z 5

Ten konec mě desně naštval -_- Ale jinak super knížka :)

Diddi
09.10.2014 1 z 5

Kniha se četla rychle, ale byla o ničem.
Jediná část knihy, o které můžu říct, že se mi "líbila", byl konec.

Danuscka
08.09.2014 2 z 5

Knížka byla fain, ale co ten konec???

ivzu77
14.08.2014 4 z 5

I když nejsem teenager, kniha se mi líbila :-)

Markett
09.08.2014 2 z 5

Musím říct, že jsem byla zklamaná. Děj se mi zdál zajímavý a originální, ale do knížky jsem se nemohla začíst a nudila mě. Hlavní hrdinka se mi zdála nerozhodná a nepřirostla mi k srdci. Nerada nechávám rozečtené knihy, ale tady se nemůžu přemluvit jí dočíst, bohužel. Ale přiznávám, ze obálka se mi velmi líbila.

klarik
04.08.2014 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila. Byla originální a prostě skvělá. Hltala jsem každé slovo a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Jen mě zklamal ten konec. Určitě musí být pokračování.

Yvosek
31.07.2014 5 z 5

Kniha se mi mooc libila,pismenka sem doslova hltala je me trochu nastvalo ten blbej konec,to musi mit pokracovani!

AyameAkamatsu
18.07.2014 5 z 5

Už jsem sem sice jednou komentář psala, ale chystám se sem napsat znovu. Tajemství Lynburnů. Kniha naprosto jedinečná, která mě zvedla ze židle. Křičela jsem u ní, smála se a i brečela. Není to sice nějaký velký besceler, ale mě nadchla. Těšila jsem se už na další díly a i s kamarádkou jsme deno denně prohledávali knihkupectví jestli už ji nevydali. Musím však říct (a tím vás asi některé zklamu), že když jsem se pídila po pokračování, tak jsem se rozhodla napsat i do Levných knih, kde knihu vydali. Dostalo se mi negativního ohlasu. Další dva díly (!), které už kniha má v originále. Vydat nehodlají. Abych to tedy upřesnila. Pro zatím nebudou vydávat vůbec.

Zklamalo mě to a to dost. Nevím co budu ted dělat. Ta knížka potřebuje pokračování, potřebuje oficiální konec a to místo co jsem si na ostatní díly v mozku udělala potřebuje zacelit.

IvcaK98
12.07.2014 4 z 5

Pokud něco dokážu ocenit, pak výjimečnost. Výjimečné věci se pro mě automaticky stávají krásné, a tak je to i s Tajemstvím Lynburnů. Koupila jsem si ji v Levných knížkách po cestě k doktorce, abych si nějak ukrátila čekání a upřímně, sáhla jsem po ní jenom proto, že už jsem spěchala a nic lepšího jsem nenašla. Jaké potom bylo moje překvapení, když mi hned po prvních stránkách došlo, že nic podobného jsem ještě nečetla, a už proto jsem byla nadšená. Není to knížka, ke které bych se opakovaně vracela, doporučovala bych ji na každém kroku a patřila tak k mým srdcovkám, ale cením si toho, jaké autorka vytvořila prostředí, tajemné a fantastické, a především atmosféru, která obyčejnému románku dodala šmrnc a o to víc jsem si čtení užila.

Tapinka 18
24.06.2014

Dobrý den, měla bych dotaz zda ma kniha pkračování alespoň v originálním jazyce. Děkuji za odpověď.

Samira
11.05.2014 4 z 5

Knížku jsem doslova hltala, líbilo se mi téma i zpracování. Velmi pěkné postavy, hlavní i vedlejší. A vnitřní dialogy mezi hlavními postavami měly šťávu. O hvězdičku méně dávám za ten konec, četla jsem to do 1 hod v noci a pak tohle, určitě to bude vyřešeno v dalším díle, kterého se snad dočkáme i u nás, tak tomu pak třeba ještě dám víc.

Kayla
08.04.2014 3 z 5

Knížka byla velmi čtivá, ale občas místy nudná. Nejvíc mě štvala Kami jak se chovala k Jaredovi. Jednu chvíli mu jakžtakž věřila a pak najednou změnila názor a najednou se ho bála. Chovala se k němu dost hnusně - můj subjektivní názor. Shrnuto chovala se jako slepice. Také musím trošku zkritizovat Jareda, ten byl podle mého názoru málo průbojný... Knížce dávám 3 hvězdičky.

angelbooks
30.03.2014 2 z 5

Kniha pro mě byla jedno velké plus. Byly tam i vtipné scénky ( každý se nemusí smát všemu ale já se tedy nasmála hodně :D ). Líbily se mi části kdy Kami byla s Ashem ( vím že měl nařízeno ji hlavně pozorovat ale přesto byla jsem radši když byl s ní ) u Jareda jsem měla výhrady proč se vždy odtáhl když se ho Kami chtěla dotknout? Zprvu jsem to přehlížela ale když se odtahuje každou chvíli :D.
Hodně mě taky rozesmívala lenost Angeli a jejího bratra :D.... Jo a ještě bych měla dodat že mě překvapila Angela ( jako osoba v této knize, občas mě i dostával její tzv. humor proti lidem :D xD ). Plus jsem ráda že Angela byla ke konci v pořádku :)

Úplně špatnej byl konec! Opravdu právě kvůli konci, u kterého si říkám takhle kniha je jedna z těch sérií která POTŘEBUJE další díl... Já osobně bych to uvítala protože tenhle díl skončil opravdu otevřeně a špatně :((((.

Nechci prozrazovat nic o knize a proto doufám že můj komentář toho hodně nevyžvaní :).
No jo vlastně ještě chci dodat že má podobnou obálku jako kniha Easy?.... :D je to zajímavý, ale upřímně od srdce doufám že Easy jako Tajemství Lynburnů nedopadne :).

2013  71%Tajemství Lynburnů
2021  85%Baneovy kroniky