Světlonoška

Světlonoška https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395207/bmid_svetlonoska-LLh-395207.jpg 4 122 122

Nechejte se unést poutavým a cituplným příběhem psychoterapeutky Dity a jejích klientů. Sledujte, jak se během adventního období dají do pohybu jejich životní osudy. Vše je možné, stačí jen otevřít své srdce a naslouchat jeho hlasu... a pak se začnou věci dít... Uvařte si čaj nebo horkou čokoládu, pohodlně se uvelebte a ponořte se do vyprávění, které vás bude hladit po duši a možná vám napoví, jak najít cestu k sobě i k druhým, a učinit svůj život šťastnějším.... celý text

Hanule942
24.02.2020 5 z 5

Se Světlonoškou jsem strávila krásný víkend.
Udělala jsem si čas, abych si ji mohla vychutnat v klidu a bez vyrušování. A stálo to za to. Tahle knížka v sobě má mnohem víc, než jen příběh (který mimochodem nemá chybu a čte se jedním dechem). Nechci být patetická, ale musím to napsat.
Ta knížka přináší světlo do duše. Nedokážu to lépe vyjádřit.
Moc děkuji autorce za tuto knihu. Snad se brzy dočkáme další. Moc bych si to přála.
Doporučím ji všem kamarádkám.

piliticek
06.02.2020 2 z 5

Nemohu se ztotožnit s nadšením ostatních čtenářek.
Dle mého názoru to byla povrchní sladká až upatlaná kniha pro ženy, které chtějí číst něco naprosto nekomplikovaného.
Hlavní hrdinka a další spřátelené postavy byly naprosto kladné, zato manželova milenka byla nesympatická semetrika. Opravdu si někdo myslí, že lidské osobnosti jsou buď černé nebo bílé?
Autorka v této knize byla očividně poplatná módním trendům-joga, meditace, zdravá strava, jogging, psychoterapie, řešení krize ve vztahu elegantním rozchodem, kde se všichni nadále přátelí (samozřejmě že až na tu protivnou manželovu milenku).
Jednu h ezdicku dávám knize za to, že jsem ji dočetla. Druhou za to, že jsem si při této knize ověřila, že takové plytké tendenční ezo kecy mě nezajímají. Přitom existuje tolik skvělé duchovní a osobnostně-rozvojové literatury. A ano, takhle to dopadá, když autor píše knihu na iPhonu....

YenMaja
28.01.2020 5 z 5

Vtipně podaný každodenní "diář" psycholožky Dity. Mezi řádky můžete narazit na výborné afirmace a účinné meditace. A to vše nenásilnou formou. Hned první stranou mě autorka rozesmála. Přečtena jedním dechem - vřele doporučuji!

jarrmilla
06.01.2020 5 z 5

Pod slupkou naivnosti se skrývají slova pravdy, tak prostá, až někoho mohou urážet a přesto, nebo snad právě proto, to je tak uzdravující. A mimochodem těch pár meditací také stojí za vyzkoušení. Za mě plný počet.

lejla22
19.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Ano, má i prvky romantické pohádky, ale vůbec mi to nevadilo. Díky ní jsem zase chvíli zpomalila a vzala si z příběhu to, co pro mě bylo důležité.

ditul
26.09.2019 5 z 5

Je mi hodně blízká tato tématika a kniha je napsaná krásně čtivě a hlavně pozitivně. ;)

LenZa28
24.08.2019 5 z 5

Moc krasná kniha.Děkuji! Jsem nadšená a hned kupuji 3ks pro kamarádky

Talys
15.08.2019 1 z 5

Přečteno za jedno odpoledne, je to dobře napsané a ten, kdo hledá, svoje si v tom najde. Za mě se to hodně veze na módní vlně "být sám sebou" a "poznat své pravé já", na což člověk v současné době narazí téměř všude, kam se podívá. Příběh je téměř neuvěřitelně nekomplikovaný, červená knihovna v ezo provedení. Mám ráda knihy s psychoterapeutickou tématikou, ale tentokrát jsem sáhla vedle.

Džejny1110
02.08.2019 5 z 5

Oddechovka - za mě se četla velice dobře a příběh byl z dnešní doby - takže čtivý:)

Veronika2017
21.05.2019 5 z 5

Hřejivá kniha, cítila jsem při čtení teplo, jenž vyzařovalo z příběhu a úžasný klid...

katkalang
01.05.2019 5 z 5

Opravdu nádherná knížka

Hádanka755
28.03.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila na první pohled, a to doslova. Její obálka mě lákala už dlouho, přitahovala mě natolik, že jsem si ji koupila a od prvního odstavce mi bylo jasné, že i její obsah stojí za to. Skoro na jeden zátah jsem knížku přečetla a posílám dál po kamarádkách. Jsem, stejně jako ony, nadšená. Lehká forma, humor a život sám... Slova, která hladí duši a dotýkají se přesně toho, čeho mají.... To je pro mě Světlonoška.

Jana_Hlus
15.03.2019 4 z 5

Již je to více než měsíc a stále ještě jsem si na tuto knihu neutvořila názor, jsou tam věci, které mě uchvátily, dobro, duchovno, určité uklidnění ve smyslu, že vše se dá nějak řešit, na druhou stranu jsem tam ale zakopávala o spoustu banalit a lpění na věcech (zejména značkových). Jako by to psali dva lidé:-).

Dasenda
18.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala od dcery a moc se mu libila

Lanoiah
24.01.2019 5 z 5

Poutavý příběh, který vás vtáhne do děje hned od první stránky.
Každý se v knize najde. Každý v ní najde něco, co prožil nebo právě prožívá. Kniha vede k zamyšlení a naznačuje cestu, jak přistupovat k různým životním situacím a jak lze žít šťastněji. Navozuje klid v duši a dává naději.
S hlavní hrdinkou psychoterapeutkou Ditou strávíte chvíle plné pohody.
Přečteno jedním dechem! Rozhodně doporučuji!

LKT
28.12.2018

Knížku jsem přečetla během svátků, bylo to u nás skoro na rozvod, v jednu chvíli mi ten můj řekl, že mě vyhodí i s tou knížkou protože pořád jen čtu.
Nemohla jsem ale jinak, těžko se od ní odchází.
Moc hezky se čte, líbí se mi jak je napsaná, přijde mi, že má zklidňující účinky, po jejím přečtení mám pocit, že všechno v životě má své řešení, které se vlastně nabídne samo, pokud člověk přijme s pokorou to, co mu do života přijde a nebojuje s tím.
Určitě si ji přečtu ještě znovu a už se na to těším. 
Knížka má jen jedinou vadu - měla by mít aspoň dvakrát tolik stránek.

Henriette
16.12.2018 5 z 5

Podobnou knihu jsem nikdy nečetla. Je psána především jako román. Příběh o ženě - Ditě, která je terapeutka a psycholožka. Sledujeme její práci i soukromý život a propadáme se do něj stále hlouběji. Světlonoška je napsána s takovou lehkostí, až se to zdá neuvěřitelné. Začtete se okamžitě. A bude hodně těžké knihu odložit. Já jsem to nedokázala. Četla jsem pořád a pořád, dokud jsem ji nedočetla. A při tom jsem si přála, aby mi vydržela co nejdéle!

Tereziet
20.11.2018 5 z 5

Kniha, která vás zaujme od první stránky a už se od ní neodtrhnete. Můžete ji číst znovu a znovu. Pokaždé v ní najdete to, co právě potřebujete.