Svědkyně ohně

Svědkyně ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144491/bmid_svedkyne-ohne-w7y-144491.jpg 4 4487 4487

Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoli jiný detektiv. Stále však má pocit, že mu něco uniklo. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jako by si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, na jejím útlém těle však není jediná kapička. Joona pozoruje mrtvolu, prodlévá u každého detailu a přemýšlí. Je to vlastně ještě dítě, ale osud ji zavedl až do tohoto pokoje, do střediska speciální péče pro mládež. Možná měla jen smůlu na rodiče a pěstouny. Možná si mysleli, že tu bude v bezpečí… Policie při vyšetřování komplikovaných případů občas využívá i pomoci spiritistických médií, není však známo, že by takováto spolupráce někdy přinesla ovoce. Proto když na linku pro veřejnost zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné dívky, nikdo jí nevěnuje pozornost. Hon na pachatele je plný nečekaných zvratů. Každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory Hansenové nadále ignoruje. Nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Eldvittnet , 2010

marketa4066
03.01.2020 4 z 5

Zápletka zajímavá a kniha je velmi čtivá. Jen mi přijde, že člověk odhadne, kdo je vrah hned na začátku knihy. Možná je to tím , že jsem přečetla spousty detektivek speciálně ty severské jsou mé oblíbené, ale způsob jak je postava vraha/vražedkyně popsána, tak to člověk odhadne. Příběh, jak se k tomu dopracujeme zajímavý, ale ne překvapivý.

MamaKnihomolka
01.01.2020 4 z 5

Promyšlený a zajímavý námět a rozuzlení. Elin a Vicky mě štvala. Celkově ty holky mě rozčilovali. Nemusela jsem se do knihy nutit, ale moc mě nepohltila. Písečný muž mě bavil mnohem víc.

Aribana
22.12.2019 2 z 5

Poslouchala jsem ji jako audioknihu, ale musela jsem se mockrát v poslechu vracet zpět. Nic přelomového...

KnihomolPierre
20.12.2019 5 z 5

Naprosto skvela vec. Dobre popsane nalady lidi, par momentu prekvapeni a dokonce i "nadprirozeno" je vysvetleno celkem logicky a smysluplne.

malpet
04.12.2019 5 z 5

Už jednu knihu od autorské dvojice Kepler jsem četl, a tenkrát jsem jí hodně lámal přes koleno, vlastně skoro nedočetl. Autory jsem pak nadlouho poslal k ledu. Svědkyni ohně jsem dostal jako audioknihu a přiznám se, do sluchátek jí pouštěl se značnou skepsí. Jaké bylo ale moje překvapení, když mně tato kniha chytla od prvních stránek, děj nabitý, žádná plochá místa, vycpávkové kapitoly... naopak, děj uvěřitelný, souvislosti logické, autor nenechá čtenáře vydechnout do poslední kapitoly, která končí tak, že člověk skoro ohryzává knihu, protože chce vědět, jak to bude dál :-)
Musím přiznat, že pachatele jsem odhalil (a asi ne jen já) někde v polovině knihy, což jí ale na zajímavosti vůbec neubralo, naopak jsem s napětím sledoval, jak a kdy ke stejnému rozhodnutí dospěje sám detektiv. Za mně tedy 5 hvězdiček a opravdu velké a nečekané překvapení od autorů, samozřejmě v tom kladném slova smyslu.

kotuldaa
21.11.2019 5 z 5

Knížka vás nutí číst dál a dál

Matita310
12.11.2019 5 z 5

Mám pocit, že tato série je díl od dílu lepší a lepší! Skvělá kniha. Ale ten konec? Jak má člověk vydržet nezačít hned číst další díl?

mataj
07.11.2019 5 z 5

Další skvělá kniha ze série Joona Linna. Zajímavá zápletka, napínavá a čtivá.

danielavachova
26.10.2019 5 z 5

Nešlo se od knihy odtrhnout,super,ihned jsem koupila další ze série a vždy netrpělivě čekala na další,všechny knihy série u mě všechny hvězdy.

123Lussy
20.10.2019 5 z 5

Na to, že detektivky nečtu, je tohle pro mě příjemné překvapení. Přečteno jedním dechem!

Allla9
14.10.2019 5 z 5

Tentokrát jsem četla detektivku, od které se jen těžko odchází.

martina7276
14.10.2019 4 z 5

Alexandra a Alexander Ahndoril opet nezklamali. Severska detektivka patri mezi me oblibene. doporucuji!

orinka3
11.10.2019 5 z 5

Dočetla jsem se zatajeným dechem. Škoda, že tyhle detektivky čtu napřeskáčku, jak se mi dostanou do ruky v knihovně. Tahle je napsaná sugestivně a já musela dělat přestávky na oddech. Nedá se tu přeskočit ani odstavec! Prostředí diagnostického ústavu, kde jsou složité případy nedospělých děvčat. A záhadná vražda, plovoucí v krvi hned dvou obětí: svěřenky ústavu a jeho zaměstnankyně. Od prvopočátku je podezřelá a skoro usvědčená problematická Vicky. Ta se postupně při svém útěku zaplete i do únosu malého chlapce. Joona Lina má potíže v práci, nechtějí ho pustit k vyšetřování, ale on se nedá. Dobře ví, jak moc záleží na včasném dopadení skutečného pachatele. Složitými cestami se nakonec dojde k závěru, kde všechno do sebe nakonec zapadne a objeví se pravý pachatel. A jako memento se tu na konci knihy objevuje i Jurek, který, ač ve vězení, přesto působí hrůzostrašně. To se opravdu povedlo, málokterá detektivka dokáže udržet napětí od prvního do posledního slova knihy.

kika_
09.10.2019 5 z 5

Stále se překonávají! Jsem velice zvědavá na další díl :-)

AkiKagami
27.09.2019 5 z 5

Tak, přečteno a myslím si, že je lepší než Hypnotizér. Četlo se to dobře. Krátké kapitoly, žádné prodlužování a jedno překvapení za překvapením. Hltala jsem to. Jen bych asi změnila název knihy, protože podle mě ten název s obsahem knihy nesouvisel. Ale nevadí. Musela jsem si tedy zvykat na styl psaní. Na to nejsem zvyklá, ale už si pomalu zvykám. Zatím je to má druhá kniha od Keplera, ale mám rozhodně v plánu si přečíst další jeho příběhy s Joonou. Konec skončil dosti otevřeně a napínavě. Ještě že toho napsal více a já si budu moct přečíst pokračování a dozvědět se toho víc. Tuto knihu mohu komukoliv vřele doporučit. Dávám plný počet hvězdiček, protože se mi to moooooc líbilo. :)

Andrea81
21.09.2019 4 z 5

Tento díl se mi líbil zatím nejvíce. Už se těším na Písečného muže.

BK95
15.09.2019 4 z 5

Lepší než hypnotizer, ale horší nez písečný muž. Ačkoliv je pravda, ze to rozuzlení bylo na konci knížky opět povedené.

ewisek22
10.09.2019 5 z 5

To byl fičák, dámy a pánové:)) Od první strany až po tu poslední... Já si čtu povětšinou jen v noci, ale tuhle knihu jsem nemohla odložit ani ve dne. Joonu rozhodně řadím mezi mé oblíbené detektivy:) Mimo jiné ty obálky jsou top:) Rozhodně dávám plný počet hvězdiček a už se těším na mé další setkání s Joonou...

Rezie86
09.09.2019 5 z 5

Opět se to četlo samo. Tahle dvojice to prostě umí

TomTomis
04.09.2019 4 z 5

Tentokrát se mi konečně "keplerovka" četla jedním dechem. I když na některých místech jsem měl trochu pocit, že je to nereálné, ale o tom myslím tyto knihy být nemají. Mord, napětí, akce, tentokrát jsme trochu blíž k pravidlům klas.detektivky. Napínavé rozuzlení, zajímavý konec, který odkrývá roušku z minulosti hlavní postavy komisaře J.L.