Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144491/bmid_svedkyne-ohne-w7y-144491.jpg 4 4482 4482

Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoli jiný detektiv. Stále však má pocit, že mu něco uniklo. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jako by si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, na jejím útlém těle však není jediná kapička. Joona pozoruje mrtvolu, prodlévá u každého detailu a přemýšlí. Je to vlastně ještě dítě, ale osud ji zavedl až do tohoto pokoje, do střediska speciální péče pro mládež. Možná měla jen smůlu na rodiče a pěstouny. Možná si mysleli, že tu bude v bezpečí… Policie při vyšetřování komplikovaných případů občas využívá i pomoci spiritistických médií, není však známo, že by takováto spolupráce někdy přinesla ovoce. Proto když na linku pro veřejnost zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné dívky, nikdo jí nevěnuje pozornost. Hon na pachatele je plný nečekaných zvratů. Každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory Hansenové nadále ignoruje. Nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Eldvittnet , 2010

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Moc se mi libila!

Terez_Proskova
28.04.2020 5 z 5

Do této spisovatelské dvojice jsem se neskutečně zamilovala! Tento příběh mě dostal, je to napsané nádherným stylem a nutí Vás číst dál a dál. Konec za mě nebyl vůbec předvídatelný a proložení Joonovou minulostí mě fascinovalo! :-)

pavels36
26.04.2020 5 z 5

Opět skvěle propracované do detailu. Moc hezky se to četlo. Doporučuji

karin4338
17.04.2020 5 z 5

Super,za mna zatial najlepsia knizka od Keplera. Stale sa nieco odohravalo,spad to malo bravurny. Zaujimavy nahlad do minulosti Joony,to som necakala.
Pisecny muz vola...

Kami33
13.04.2020 5 z 5

Oblíbení autoři, hezká, čtivá knížka. Podle mě asi lepší než Hypnotizér a Paganiniho smlouva. Stejně napínavé jako Písečný muž. Ale třeba bych to viděla jinak, kdybych četla díly tak, jak mají jít za sebou. Každopádně za mě super.

Doubravka1975
12.04.2020 5 z 5

Skvělé a napínavé čtení od začátku do konce. Moje druhá kniha ze série a tak hned jak otevřou knihovnu si co nejdřív půjčím Hypnotizéra a Paganiniho smlouvu a budu číst pěkně od začátku. Tak jak to má být...

VeronikaZ
31.03.2020 4 z 5

"Jsem jen pozorovatel."

Musím říct, že mi tahle série přijde trochu moc vyhypovaná. Nicméně když Joona tohle prohlásil v druhé polovině knihy, konečně si mě získal. Jen mi tenhle díl přišel trochu moc průhledný.

Adelajda_4
29.03.2020 4 z 5

Další kniha ze série s mým oblíbeným vyšetřovatelem Joonou Linnou...ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst, téma mi přišlo v detektivkách už tolikrát omílané, ale nakonec jsem vydržela a příliš jsem nelitovala, ačkoli už mě u těchto autorů v některých pasážích rozčiluje naprosto nepochopitelné jednání postav, divné shody náhod, ale především to, že hlavní vyšetřovatel nemůže vyšetřovat a nakonec stejně na všechno přijde lépe, než celá banda policistů, ale notaaaaak, kolikrát už jsme to tu měli, vždyť je to úplně zbytečné. Každopárně, Joona jako pozorovatel byl přivolán k případu brutální dvojnásobné vraždy, která se odehrála v nápravném středisku pro mladé dívky. Jedna z dívek je ihned z vraždy usvědčena, ale Joona tomu nechce uvěřit a dělá vše pro to, aby vraždy byly vyšetřeny pořádně a pachatel byl usvědčen podle jasných důkazů. Knihou se pak míhají různé postavy, které s vyšetřováním nemají zdánlivě nic společného, ale na konci do sebe všechny tyto příběhy zapadnou jako puzzle.

Chika
28.03.2020 4 z 5

Další ze série Joona Linna. Tyhle knihy mě baví. Kniha se četla dobře. Ze začátku bylo jasné, že pravda je někde jinde a po čase se to začalo vybarvovat správným směrem.

rekon
26.03.2020 4 z 5

Kniha se pěkně četla, o překvapivé momenty nebyla nouze. Baví mě styl psaní a fandím i Joonovi. Nemá to někdy jednoduché..

Lamanai
16.03.2020 2 z 5

Sorry jako. Přišlo mi to vleklé a zbytečně dlouhé. Tisíc klišé, v čele s vyšetřovatelem, který nesmí vyšetřovat. Co to je za blbou módu? Pachatele jsem odhalil hned, ne díky svému důvtipu, ale spíš schopnosti vžít se do autora a jeho úmyslu zmást. Poslouchal jsem to jako audioknihu a to titulu ubírá další hvězdu - Pavel Rímský má ochraptělý hlas a když se vžívá do rozohněných dívek z Birgittina dvora (bohužel moc často) nebo šišlá jako dítě, bylo to nepřirozené, protivné a vůbec nešlo soustředit se na obsah. A ten závěr je přesně z té kategorie závěrů, kterou fakt nemám rád. Za mě přeceňovaný titul.

borupet
06.03.2020 5 z 5

Dokonalé. Třetí kniha a je to čím dál lepší, musím číst hned další. Postupně rozehrané dějové linie několika spolu zdánlivě nesouvisejících postav do sebe na konci zapadnou jako dílky puzzle. Tušila jsem, že rozuzlení bude patrně jiné, než k čemu to od začátku směřovalo, ale konec mě překvapil. A jako třešnička na dortu něco z minulosti komisaře Joony Linny, záhadně naznačované v minulých dílech. Super.

tabaluga
02.03.2020 5 z 5

No tak toto bylo velmi napínavé, ostatně jako Písečný muž, kterého jsem přečetla dříve. Musím uznat, že autoři se s každým dílem zdokonalují, protože první dva byly sice zajímavé, ale úplně mne nepohtily. U této jsem nechtěla přestat číst. Opravdu jsem si autory oblíbila:-)

Mike99
02.03.2020 5 z 5

Třetí příběh komisaře Joony Linny a stále skvěle psané, rozdělení do velice krátkých kapitol se výborně čte. Tentokrát řeší 2 brutální vraždy spáchané jedné noci, podezřelá je hned známa, ale něco nám říká, že to nemůže být tak jednoduché. Děj v několika liniích, až se nádherně vše protne. Logicky dokonalé. Na závěr je opět trochu něco odhaleno z minulosti komisaře, až se člověk děsí, co bude následovat.

janina66
24.02.2020 5 z 5

Jsem NADŠENÁ. Lepší než Hypnotizér i Stalker. Hned od začátku to nabralo spád. Hned půjdu do další části.

Monika1717
16.02.2020 5 z 5

Napínavé čtení, vraha jsem odhalila před koncem a byla jsem ráda,že jsem se trefila. Určitě přečtu i některé jiné knihy této dvojice autorů.

fis.rena
15.02.2020 3 z 5

Tak úplně nevím...
Chvílemi jsem se u knížky nudila,protože opakované harcování a výhrůžky smrtí mezi dívkami z Birgittina dvora už byly ohrané. Joona vyšetřuje dál i přes zákaz kvůli internímu vyšetřování jeho samotného,ale i přesto,že zvládne všechny situace,tak to nikdo neocení a dělá se,že se vlastně nic nestalo? Celkově to mělo takové pomalejší tempo,mnohdy zbytečně vleklé popisy,které nám ve finále k ničemu nebyly.

martinaandulka
03.02.2020 5 z 5

Mám Keplera celou sérii a po letech jsem si zopakovala Svědkyni ohně a znova se mi líbila.

zimolka
08.01.2020 5 z 5

Opět plný počet hvězdiček,díl od dílu je to snad lepší a lepší.

marketa4066
03.01.2020 4 z 5

Zápletka zajímavá a kniha je velmi čtivá. Jen mi přijde, že člověk odhadne, kdo je vrah hned na začátku knihy. Možná je to tím , že jsem přečetla spousty detektivek speciálně ty severské jsou mé oblíbené, ale způsob jak je postava vraha/vražedkyně popsána, tak to člověk odhadne. Příběh, jak se k tomu dopracujeme zajímavý, ale ne překvapivý.