Cena za rozkoš

Cena za rozkoš https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47871/bmid_cena-za-rozkos-1mD-47871.jpg 4 78 9

Sutherland série

< 2. díl

V roce 1850 v bouři ztroskotá anglická loď Serendipity. Třináctiletá Victoria Dearbourneová, její matka a Victoriina mladá pragmatická vychovatelka Cammy Scottová jako jediné přežijí a moře je vyplaví na neobydleném ostrově v Oceánii. Nedlouho poté Victoriina matka podlehne zraněním a mladé ženy si musejí poradit samy. O osm let později najme Victoriin dědeček kapitána Granta Sutherlanda, aby zjistil, zda někdo z jeho příbuzných zkázu Serendipity přece jen nepřežil. Devět předchozích záchranných výprav se vrátilo s prázdnou, ale Grant nakonec Victorii i Cammy na exotickém ostrově najde. Po letech strávených v divočině však dělá Victorii potíže přizpůsobit se upjatým pravidlům viktoriánské společnosti. A kromě toho se zdá, že se do toho nesnesitelného kapitána zamilovala…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Price of pleasure , 2004

Květinka008
22.06.2018 1 z 5

Jsou harlequinky, které jsou propracované tak, že si nezaslouží být jen paperbackem, a pak knihy jako tato, které se tváří jako historický román a hodily by se jen na paperback. Historické podklady žádné, rozhovory i chování jsou zcela současné a v kontextu doby, do níž autorka děj zasadila, velmi nedůvěryhodné. Kniha mi námořním tématem připomněla i Woodiwissovou (Květy na vodě, Plamen a květ) - kdo může srovnat, vidí propastný kvalitativní rozdíl. Oddechovka ano, děj pěkný, ale výše uvedené ošizenosti mě rozčilovaly. Domnívám se, že by americká autorka měla radši psát o geograficky a mentálně bližší oblasti než o viktoriánské Anglii.

Eliskass
21.04.2018 4 z 5

Celkem slušná oddychovka.

keiko33
17.05.2017 4 z 5

Krasny pribeh, milujem ked to medzi hlavnymi hrdinami poriadne iskri. Tento druhy diel sa mi pacil o kusok viac ako prvy. Skoda ze to nema pokracovanie, teda o Ienovi.

havrmoni
21.10.2016 5 z 5

Moc pěkné. Oba díly,docela jsem zvědavá na Iena,ale nevím jestli bude nebo je další díl.

Paithe
03.02.2014 5 z 5

Super kniha! :D Říkala jsem si, jak se s tímto tématem autorka popere.. Musím přiznat, že jí to fakt povedlo... :)))

Wahlker
10.10.2013 4 z 5

Mne sa páčil Kapitán rozkoší aj táto kniha.

pirin
09.07.2012 2 z 5

Namet zajimavy...ale to je vse! Na rozdil od prvni dil serie Kapitan rozkosi, tento pribeh me vubec nechytl. Skoda, cekala jsem od toho vic.

modranka
16.05.2012 1 z 5

Príbeh ma ničím neupútal, nudila som sa. Škoda slov aj na komentár.

WEIL
13.11.2011

Za všechno se platí, za dobrotu i za zlo. Zdá se že období Viktoriánské éry je nevyčerpatelné.

milostné romány trosečníci romance

Kresley Cole
americká
2012  87%Hlad jako žádný jiný
2013  89%Temné touhy
2012  85%Zabít nebo milovat
2013  89%Závod o život
2006  76%Cena za rozkoš

Kniha Cena za rozkoš je v