Druhá stříbrná kniha snů

Druhá stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207148/mid_silber-druha-stribrna-kniha-snu-UMz-207148.jpg 4 994 158

Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das zweite Buch der Träume , 2014

Eduarda
09.01.2018 3 z 5

Po prvním dílu jsem se těšila - dvojka mi najednou ale nepřišla tak výjimečná, tak obrazová, ani tak báječně snová. Za mě určitě slabší, než jednička - ale od trojky mě to neodradilo.

Magdyla.8
07.01.2018 3 z 5

Jak už to tak u druhých dílech bývá, prostřední část byla slabší a plynule navazuje na děj. Záporné postavy jen lehce nahánějí strach a je jen na čtenářovi, aby si mohl doplnit a hádat, co se bude dít dále. Snový svět je skvěle popsaný a vážně jsem zvědavá kdo se skrývá pod Secrecy, takže hurá na třetí díl! :D

Leanis
21.12.2017 5 z 5

Skvělé! Na každé stránce je vidět, že autorka ví, co dělá. Příběh se krásně komplikuje, zamotává se a je zde samozřejmě spoustu nečekaných zvratů a sympatická hlavní postava. Na rozdíl od ostatních mi zde vůbec nevadilo velké rozebírání vztahu mezi Henrym a Liv. Myslim, že bylo hodně odvážné *spoiler*, že si autorka dovolila nechat tento hlavní pár rozejít. To byla rozhodně věc, která mě donutila hltat každou stránku až do konce. Každopádně, Henryho mám fakt ráda, protože to není typický "princ na bílém koni" z YA literatury. Naopak, je tajemný, neplýtvá romantickými klišé větami a rád si nechává svůj osobní prostor. A právě to přivádí Livvin a Henryho vztah do velmi reálné krize, která by se mohla přihodit i v reálném životě komukoliv z nás. Za mě rozhodně 5*.

DancerJaneBooks
17.12.2017 5 z 5

Kniha se mi hodně líbí. Líbí se mi, protože Liv je mi hodně sympatická a jsem ráda, že to vypráví ona. Má skvělý smysl pro humor, takže někdy, i když se tam řeší třeba nějaký problém, tak je to zábavné. Už se hodně těším na závěrečný třetí díl, protože se konečně dozvím, kdo je Secrecy.

lenka7348
27.11.2017 4 z 5

I druhá kniha z této série se četla dobře, je však vidět, že vymýšlení námětu není úplně jednoduché. Chvílemi mi přišlo, že autorka "vaří z vody" a čtení není tak zábavné, ale ke konci to zase vyrovnala neočekávanými zvraty. Samozřejmě si přečtu i třetí díl.

Ewik
10.11.2017 4 z 5

Skvěle jsem si knihu užila. Příjemně plynoucí děj okořenilo napětí, které se odehrávalo ve vztazích našich hrdinů a ve snovém světě.
Naši hrdinové mě celou dobu neskutečně bavili. Moc jsem se nasmála u nedůstojné popravy pana Tulínka (byl by z něj určitě super tchoř :-) ). Každá postava je jedinečná, ať už je kladná a nebo protivná (třeba Okrb, že?), má svůj specifický osobitý styl. Velká škoda, že pan Wu se v knize vůbec neobjevuje, jeho přísloví jsou moudrá a trefná.
Chválím povedený mix vtipu a napětí.

P.S. Ty Lottiiny celoročně použitelné vanilkové rohlíčky k utěšení jsou skvělé!! Asi se budu čas od čas ráda utěšovat. :-) Ten recept byl taková malá třešnička.

Slugterra
31.10.2017 5 z 5

Nejlepší díl. Super příběh. Za mě rozodně 5* a už se nemohu dočkat dalšího dílu... :D

MiraiYume
18.10.2017 5 z 5

Pokračování První stříbrné knihy jede vlastně ve stejně skvěle zajetých kolejí :-) Je prostě super. Vtipná, napínavá, čte se v podstatě sama. A už se těším, až budu moct vyzkoušet Lotiiny celoročně použitelné vanilkové rohlíčky. Jsem fakt ráda za recept v závěru knihy. Vážně výborně napsané!

Jass
18.10.2017 5 z 5

Jednoduše úžasné... Ani nevím, co k tomu napsat, snad jen, že nutně potřebuju další díl. Zase pro jednou nechápu, jak jsem nějakou knihu mohla odkládat tak dlouho... Na jednu stranu se nestalo nic až zas tak překvapivého. Kerstin jede svůj typ příběhu. V něčem je to hodně podobné Drahokamům... ale víte co? Je mi to fuk, protože jsem se dlouho u žádné knihy tak nezasmála. A vážně chci vědět jak vypadají moje snové dveře...

P.S. - asi trochu se SPOILERY
Jen by mě zajímalo, jak se Henry dostal do Miina snu... Vždyť přece nic jejího neměl, ne?

girdi
13.10.2017 5 z 5

Vlastně jsem od Kerstin Gierové už nečekala nic než jen bravurní rozvedení příběhu, další zajímavé zápletky a pár nečekaných zvratů. To mi tato výborná spisovatelka naservírovala na stříbrném :-) podnose ve formě čtivého příběhu s uvěřitelnými postavami, které budete milovat i nenávidět. Parádní oddechové čtení nejen pro náctileté.

dominica_smith
01.10.2017 5 z 5

Myslím, že dnes v noci půjdu spát v kamarádčině ponožce a budu hledat dveře.

Gibis
29.09.2017 4 z 5

V průběhu čtení jsem dostala nepřekonatelnou chuť na Lottiin trhanec a taky na to, poznat své "snové dveře" :)

Audrina
16.09.2017 4 z 5

Když se nad tím zamyslím, tam příběhově se v knížce tase tolik neděje. Je ale napsaná tak skvělým stylem a Liv je tak správně praštěná, že se od ní nemůžete odtrhnout. Myšlenka se sny mi přijde úžasná a strašně se těším na poslední díl a finální rozuzlení

KaileyBlot
14.08.2017 5 z 5

Moje dedukční schopnosti opět zklamaly - Mia by na mě nebyla moc pyšná. Zase jsem se netrefila absolutně v ničem a to mě na tom hrozně baví. Kniha je naprosto nepředvídatelná - aspoň teda pro mě. A co se musí u této série vyzdvihnout jsou obálky i samotné knihy, protože jsou šíleně krásné a kouzelné, přesně jako obsahy knih. Autorka zkrátka a jednoduše umí udržet napětí a tajemno a napsat asi ty nejlepší závěrečné něco jako poděkování. Doporučuji z celého svého srdce! Je to pecka!

SBH
13.08.2017 4 z 5

Druhý díl ságy působí kompaktněji než první kniha, v ději nedochází k tolika bouřlivým zvratům, zlo nastupuje plíživěji a z nečekaného směru. Henry je tajuplný a ovšem dokonale tragicky rozervaný, takže ideální milovník hlavní postavy. Liv uvažuje na patnáctiletou dívku přespříliš rozumně, což z knihy činí snesitelné, dokonce lahůdkové sousto i pro starší čtenářky. Méně zběsilé tempo mi umožnilo vychutnat emocionální náboj knihy a i vtipné hlášky vyzněly lépe. Přes množství psychopatických šílenců mi nejvíc pila krev Secrecy. Nemůžu se dočkat rozuzlení příběhu. Doporučuji.

MíšaS.
03.08.2017 2 z 5

O něco lepší než první díl, někde v půlce se to celkem rozjede, ale za pár stránek už si zase říkám, proboha, proč to čtu, vždyť to nemá hlavu ani patu.

Ajinka126
26.07.2017 3 z 5

Jak se říká, že druhé díly trpí tím, že jsou uprostřed příběhu a jsou proto jen pojítkem, bez hlubšího děje, tak to se přesně stalo tady. Pokud se mě zeptáte o čem ta série je, tak jsem schopná vám to ve zkratce povyprávět. Pokud se mě zeptáte o čem konkrétně je tento díl, nastane delší ticho. Škoda :(

E.lisabeth
19.07.2017 4 z 5

Plynule pokracovani prvni knihy...nemam co vic dodat, porad me to bavilo, mozna nejvic ze vsech dilu

simona8126
26.06.2017 5 z 5

Po Divotání je tu další knížka, díky které si zřejmě začnu myslet, že druhé díly jsou lepší než první. Zase to byl spíše takový můstek mezi jedničkou a trojkou, ve kterém se nedělo téměř nic, co by rozvinulo děj. Teprve na konci došlo k zásadním zvratům a napínavým okamžikům. A těch přibližně 300 stran předtím bylo - víte, co to bylo? Úžasně zábavná záležitost! Jednoduše miluji rodiny Kerstin Gierové. V Drahokamech rovněž, ale tady je to ještě daleko lepší. Super mladší ségra, dobrosrdečná chůva, miloučký pes, nepřátelská nevlastní sestra a ochranářský nevlastní brácha... A spolu s tou Okrovou bestií to tvoří dokonalý recept na pravou pohodu, v tomto díle dokonce vánoční. Ne, není to originální příběh. Je to o vztazích, rozchodech a nářcích, problémech středoškoláků, s průměrným a předvídatelným padouchem... Ale Kerstin to umí prodat s humorem. Tak že se i já ve svých pětadvaceti popadám za břicho.

Stejně jako u Divotání (a mnoha předchozích knížek) musím i tady upozornit na trestuhodnou nedbalost redaktorů! Nevím, co to v CooBoo zaměstnávají, ale Druhá stříbrná kniha snů snad neprošla žádnými korekturami. Tolik to tomu příběhu ubírá na kvalitě! Po několika otravných překlepech jsem si začala dělat poznámky (a to ani ne hned od začátku) a našla jsem celkem 40 chyb (překlepů, pravopisných i gramatických pochybení, nesmyslů nebo jen podezřelých a podivných věcí). 40!!!! To je zatraceně moc a vůbec se mi nelíbí, že něco takového nakladatelství s klidným srdcem vpustí do světa! Ale rozhodla jsem se tu hodnotit příběh. Už mě nebaví kazit příběhům hodnocení jen kvůli redaktorským flákačům!

šneki
22.06.2017 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mám pocit, že se tam toho tolik nedělo. Ale zase má zajímavější zvraty, takže 4*.

přátelství láska sny německá literatura pro dívky

Kerstin Gier
německá, 1966
2015  88%Rudá jako rubín
2014  87%První stříbrná kniha snů
2015  91%Zelená jako smaragd
2015  90%Modrá jako safír
2015  86%Druhá stříbrná kniha snů

Kniha Druhá stříbrná kniha snů je v

Přečtených1 445x