Druhá stříbrná kniha snů

Druhá stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207148/mid_silber-druha-stribrna-kniha-snu-UMz-207148.jpg 4 994 158

Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das zweite Buch der Träume , 2014

Bajuli
05.11.2020 5 z 5

Paní Kerstin nezklamala!!♥️ Knížka byla úplně super. Oproti prvnímu dílu to byla spíš romantika než něco "děsivého," ale rozhodně stojí za přečtení! Miluju její knížky.. U žádných jiných se nedokážu, tak vžít do děje a vše prožívat s hlavními hrdiny!!

Damonka12
27.10.2020 4 z 5

Série pokračuje stejně, což je super, protože druhý díl často bývá vycpávkový, tady tomu tak, ale není.

Terezka05
06.09.2020 4 z 5

Po prvním díle, jsem se neskutečně těšila na další. Byl čtivý a napínavý, ale když už člověk věděl o co přesně kráčí, ztratilo to své kouzlo.

Verys58
19.08.2020 4 z 5

Druhý díl překvapil, oproti prvnímu. Byla to fajn kniha.

Nelča560
19.04.2020 5 z 5

Kniha byla opět skvělá a zábavná:). Taková příjemná oddechovka. Určitě doporučuji.

Horselen
19.03.2020 5 z 5

Ačkoli je kniha cílena spíše na mladší čtenáře, mě neskutečně bavila! Skvěle jsem si při jejím čtení odpočinula, děj plyne s lehkostí, stejně tak stránky a nechybí ani nějaké to napětí. Naproti tomu identita Secrecy nám zůstává nadále utajena.

Kristulda
27.02.2020 2 z 5

Druhý díl o proti prvnímu byl trošku více zajímavý, ale přesto sem opravdu očekavala mnohem víc. Asi nejsem cilový čtenář.

hana1105
28.11.2019 5 z 5

Kniha se četla rychle, byla velice napínavá. Člověk se snadno vžije do děje. Už se těším na třetí díl.

Pedruska01
05.11.2019 5 z 5

Zdolala jsem i druhý díl, který je stejně čtivý jako ten první. Opravdu dobře se to čte a rychle. Je to vtipný, oddechový a milý příběh. Musím však souhlasit tentokrát s několika názory pode mnou, a to, že tento díl je trošku "vycpávkový", protože zas tak moc se v něm nedělo, respektive v tom snovém světě. Teda mimo konce, ten byl naopak dost napínavý. Ale ve finále to až taková tragédie není. Rozhodně ne pro mě.
Hlavní hrdinka Liv mi prostě sedí a hrozně mě baví, především ty její povídání ke všemu. Trošku mě to zamrzelo s Henrym, ale chápu ji. Asi by mě to jeho tajnůstkaření taky nebavilo. A její sestřička Mia? Ta mě bavila taky moc, vtipná bytost na tak mladý věk. :D
Henry mě tu trošku štval tím chováním. Jasně, nikdo to nemá růžové, ale tak... co je na tom se někomu svěřit? Vždyť je skoro dospělý a choval se jak trouba. Každopádně měl i chvíle, kdy byl totálně zlatý. :)
Grayson je jednoznačně můj hrdina. Toho obětavého, odvážného a naprosto úžasného kluka jsem si vážně hodně zamilovala. Moje představivost s ním trochu šachuje, co by případně ještě mohlo být... :D
Naopak Arthur mě pěkně zklamal a vlastně i naštval a zbylý Jasper z té party mi absolutně nechyběl. Taky mě příšerně zajímá, kdo je ta prokletá Secresy.
Jsem zvědavá, jak se to vyvrbí dál, co ještě naše hrdiny potká, proto hned beru poslední díl, přes to nejede vlak. Moje zvědavost mě jednou zabije. :D
Tohle se mi opět líbilo, autorka a její forma mě baví. Dlouho jsem se nesetkala s tak oddechovou a uvolněnou a přitom nevtíravě vtipnou prezentací psaného příběhu. A to ani nezmiňuji ten originální svět/nápad. Hodně si to užívám.
Pro to všechno, neváhám doporučit a hodnotím opět za pět hvězd. Ten příběh - ta kniha si to vážně tak nějak zaslouží. :)

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Miloučké a nenáročné. Gierová má kouzelný styl psaní, díky kterému příběh utíká. Spíše pro mladší.

Etule
30.07.2019 4 z 5

V tomhle díle se nám to trošku zdramatizovalo, takže jsem zvědavá, jak to nakonec celé dopadne. Nahlédneme trošku do Henryho světa, který tak úzkostlivě střeží a setkáme se s babičkou od Florence a Graysona.
Opět skvělé odpočinkové čtení.
Mimochodem taky vám ta Secrecy tak leze na nervy? :D

Svica
29.07.2019 4 z 5

Stejně jako první díl. Kniha se dál nese ve stejném stylu i duchu a o překvapení nebyla nouze.

eva7919
28.07.2019 5 z 5

I druhý díl je skvělý, o napětí nebyla nouze.

betule3
22.07.2019 3 z 5

Tenhle díl mi přišel dost výplňkový, protože se tam vlastně nic moc důležitého nestalo (kromě větší manipulace ve snech). Knížka je ale přesto čtivá a rychle ubíhá, takže na léto je fajn.

vinebitch
09.07.2019 5 z 5

Kniha se hezky čte a opět, stejně jako první díl, nezklamala :)

s1ombrehimawari
07.03.2019 2 z 5

Tak oproti prvnímu dílu docela velký sešup dolů. Snový svět a Grayson mě u tohohle dílu udrželi. Celkem často mi zabíjelo mozkové buňky chování postav. Byl to takový klasický výplňkový druhý díl. Nic se tam nedělo a vyvrcholení děje bylo víc než nadmíru nezajímavé. Časté chyby a překlepy, které byly iritováníhodné. Bohužel nebo bohudík, mě stále zajímá konec série.

whiolet
03.03.2019 3 z 5

Nenáročná oddechová knížka.
Nic jsem od ní neočekávala (potřebovala jsem vypnout mozek) a nic světoborného jsem
také nedostala.
Taková neurazí nenadchne, avšak dobře se četla,takže proč ne...

pipa36
02.02.2019 5 z 5

Mě se to líbilo. Řekla bych, že tento díl je na stejné úrovni, jako první (začala jsem číst hned po dočtení prvního dílu). Oproti předchozímu dílu je tu ale více intrik a mezivztahových kliček, ale pořád je to úžasně čtivé. A ten snový svět... - být mi 13 let, tak si říkám: "Já chci taky!" :-)

zuzana4291
25.12.2018 3 z 5

Bohužel, jako u prvního dílu pro mě zklamání z děje. I když v tomto díle, je přeci jen větší manipulace ve snech, tak jinak je kniha hlavně o životě teenagerů. Ale opět velký klad, velmi dobře se čte.

Silmarien
27.10.2018 4 z 5

Pokračovanie v rovnakom duchu, štýl ostáva, je tam vtip, romantika, plno záhad, ktoré treba rozlúštiť, aj trochu zimomriavkových scén, pri ktorých mi nebolo všetko jedno (aj keď je samozrejmé, že to nemôže dopadnúť veľmi zle, sme predsa len v príjemnom fantasy románe pre mladšie dievčatá).
Za mňa vo svojom žánri super.

přátelství láska sny německá literatura pro dívky

Kerstin Gier
německá, 1966
2015  88%Rudá jako rubín
2014  87%První stříbrná kniha snů
2015  91%Zelená jako smaragd
2015  90%Modrá jako safír
2015  86%Druhá stříbrná kniha snů

Kniha Druhá stříbrná kniha snů je v

Přečtených1 445x