Strasti vánočních svátků

Strasti vánočních svátků https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527456/bmid_strasti-vanocnich-svatku-6569cf19a2340.png 4 54 24

Strasti série

Chata v úžasném horském resortu. Sníh a Vánoce ve vzduchu. Úplná pohádka, co? Možná, kdybych v ní nefiguroval já. Skoro osmnáctiletý kluk, zoufale zamilovaný do muže, jenž na mě pohlíží pouze jako na syna svých přátel. Paráda, že? Přidejte si k tomu macechu, která se už dva měsíce po tátově smrti začala pelešit a pocit, jak se mi vše hroutí pod rukama. Nádherné místo se stává vězením a jediný únik poskytuje právě ten, kterého nemůžu dostat z palice. Jo jsem dost v salátu! Jak se smířit se ztrátou a zároveň se nezbláznit z neopětovaných citů? Kam až může sahat mateřská láska? Jmenuji se Max a tohle je příběh o mých strastech prožitých během pár svátečních dní... celý text

PetrANovA3210
08.12.2023 5 z 5

Já se tak moc těšila, až tahle knížka vyjde a jsem zamilovaná. Obálka mě okouzlila, asi nejhezčí obálka, kterou jsem za posledních pár let viděla a příběh také stál za to. Maxův slovník je skvělý, nic podobného jsem ještě nečetla. Nadávání do zeleniny bylo velmi originální, pobavila jsem se a díky tomu i oddychla od částí, které jsou závažnější. V příběhu se snoubí náročné téma bolesti, ale zároveň humor. Je psaný z pohledu mladého kluka do kterého se dokonale vcítíte. Mám pocit, že jsem na pár dní omládla na čerstvých osmnáct :) Moc pěkný příběh, ale chtěla bych víc, Maxe jsem si zamilovala a Berta vnímám jako skvělého chlapa, jak to s nimi dopadlo dál? Možná mám stále ještě knížkou vytvořený naivní pohled osmnáctky, ale zůstanou spolu ti dva až do konce svýho zbramborovatělého života? Prosím bude druhý díl? Chci pokračování!

gutman
07.12.2023 odpad!

Proboha, co to je, reklama na obchod se zeleninou? Člověk si říká, že by měl podporovat české autory a LGBT téma, ale někde by měla být hranice pro ubohost stylu. Ty dialogy jsou děsivé, za nimi i příběh ztrácí smysl.

veronika4686
06.12.2023 5 z 5

Dost jsem se sžila s Maxem, osmnáctiletým klukem, který prožívá velkou bolest, neopětovanou lásku a ke všemu hledá způsob jak se vyoutovat. No... hledá... Natolik v té vidině coming outu plave, že mám pocit, že by v nějaké iluzi heterosexuálního kluka klidně zůstal naúpořád a jen tiše trpěl. V manželství. Které nechce. S kamarádkou z dětství, s neteří Berta, který se mu sakra líbí, na kterého musí pořád myslet, se kterým si něco prožil, aniž by o tom Bert věděl... Bert, který Maxe pořád vidí jako dítě... nebo snad ne?
Děsně moc jsem si užila slovník i myšlenkové pochody hlavní postavy, neskutečně mě to bavilo, jako už dlouho nic. Za mě úžasný čtenářský zážitek, na to jak krátký je to příběh, je napraný vším až po okraj a jede na plné pecky jak dějem, emocemi, láskou a hlavně šťastným koncem.
Jak by řekl Max, je to v salátu. Nejde totiž jen o lásku, ale také o smrt táty, se kterou se musí vyrovnat, o to, že máma se začala na jeho vkus až moc rychle pelešit všude možně, jakoby chtěla tátu ponížit a ne ho držet v úctě... Takže nejenom je v salátu, ale v totálně plesnivé bramboře. Přidejte si k tomu Vánoce ve vzduchu a Maxův nezaměnitelný humor a vyjde vám super knížka.
Nic totiž není tak, jak na první pohled vypadá. Za mě jedna z nejpovedenějších knížek s LGBT tématem, protože není primárně o lásce, ale nese v sobě mnohem víc. Navíc je to první vánoční LGBT příběh, který se mi dostal do rukou a fakt mám pocit, že jsem nic podobného nikdy nečetla. Ani tématem, ani celkově dějem... Takže vřele všem doporučuji!

Gaabii
01.12.2023 5 z 5

Autorka na IG psala, že knihu napsala za víkend, jako wau! Mně se příběh moc líbil a pořád jsem vyhlížela, kdy vyjde. Vůbec nemyslím negativně, ale chybí mi tam strašně moc doslov - co bude za 5-10let. Ať se můžu ještě chvilku rozplývat, jak to krásně dopadlo.:-D Nebo více stránek potom, co to do sebe zapadlo.:-) Chci se chvilku v tom vztahu rochnit.:-D Ale jako super příběh.