Strašení v Rookwardu

Strašení v Rookwardu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485092/bmid_straseni-v-rookwardu-bvd-485092.png 4 628 628

Strašidelné domy série

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit. Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá... V domě se před čtyřiceti lety odehrála příšerná tragédie, jejíž následky přetrvávají dodnes. Usídlil se zde totiž duch ženy, která tragédii způsobila. Je zahořklá, posedlá, žárlivá a vyšinutá, a jakmile se objeví Guy, nemá v úmyslu nechat ho odejít a udělá i nemožné, aby s ní zůstal.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Rookward House , 2017

Domisek1
01.05.2022 5 z 5

Napínavá strašidelná kniha. V určitých pasážích s Amy jsem zadržovala strachy dech.. Ilustrace je v knize velice skvělá. Obrázky místy strašidelný až ,,nechutný”…
Darcy je opravdu královna hororů o strašidelných domech. Těším se na další

Adrim
01.05.2022 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Zajímavý příběh. Za mě osobně jen takový náhlý, utnutý konec.

Lucie311
30.04.2022 5 z 5

Jeden z lepších hororů autorky. Spokojenost.

Christie2020
29.04.2022 3 z 5

Zajímavý příběh…ale moc jsem se nebála. Čte se dobře.Ale… Zatím jsem přečetla všechny díly, ale nejsem si jistá, jestli budu pokračovat.

Nixa
29.04.2022 4 z 5

Sérii strašidelných domů mám moc ráda, sedí mi autorčin styl psaní.
I tento díl se mi moc líbil. Kniha byla čtivá, napínavá, tajemná a mrazivá. Mám k příběhu pár výhrad a z konce jsem trochu zklamaná. Možná byl trochu uspěchaný, ale jinak super čtení.
Co bych v knize nemusela mít jsou ilustrace, které nejsou úplně můj styl...

Irsaf
27.04.2022 3 z 5

Víc jak 3 hvězdičky dát nemůžu… Přijde mi, jako by autorce docházely nápady do série se strašidelnými domy…
Šlo to celkem číst, ale nadšeni se nekoná… Bohužel :-(

Kačka655
26.04.2022 5 z 5

Místy sem se i bála asi jako u každé její knihy a ty ilustrace? Bomba?! :-)

ChiaraDeLuca
25.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Dobré, ale příliš natahované. Mrzelo mě, že se Darcy více nerozepsala o Thomasovi a jeho rodině a o Amy, jak to vlastně celé začalo. Na můj vkus bylo v knize až moc útěků a iluzí, které Amy vytvořila. Jinak se ale kniha četla skvěle.

andrea7459
25.04.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny předchozí z této série. Hlavního hrdiny mi bylo líto, ale tak nějak se s tím docela dobře popasoval. Je fakt, že některé situace mohly být trošinku víc vysvětleny a dotaženy, ale jinak parádní čtení, takže 5 hvězdiček.

sabi.tanzer
25.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Další díl mé oblíbené série, na který jsem se těšila. Bohužel musím dát jen 4* a to především za čtivý styl Darcy. Od jejích knih je těžké se odtrhnout. :-) Zápletka byla skvělá, líbilo se mi střídání minulosti/současnosti, ale ve chvíli, kdy Amy začala vytvářet realitu, chybělo mi tam vysvětlení: jaké schopnosti tedy má a co je to za ,,přízrak", který dokáže přenášet věci, vytvářet realitu člověku, ví, jak funguje mobilní telefon (=přeruší ho přesně ve chvíli, kdy konečně chytne signál - i když tam jasně padla Guyova myšlenka, že Amy žila v 60. letech a tím pádem neví, co jsou mobilní telefony).
Scénář, kde hlavní hrdina trpí ztrátou paměti byl skvělý a mrzelo mě, že to tak autorka nenechala a vrátila se zpět do domu hrůzy. V knize byly skvělé myšlenky, nápady, kam by mohl děj ubírat.
Až vyjde další díl, určitě si ho ráda přečtu, i když budu doufat, že autorka zůstane spíše u klasických duchařin...

mynonka
24.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Darcy umí psát, takže to opět bylo čtivé, příběh původní rodiny děsivý a dům skvěle popsaný. Že se určité zápletky v jejích knihách opakují, mi ani tak nevadí, ale mrzí mě ten zbytečně zmařený život a ke konci těch útěků už bylo na můj vkus moc. Bylo to trochu jako deja vu. A ilustrace mi přijdou nadbytečné až rušivé.

simona g.
23.04.2022 5 z 5

Za mě opět super. Umí psát napínavě, umí psát tak, že se vám od knížky prostě nechce a umí psát tak, že když se začtete a někomu doma něco spadne a třískne to, pokouší se o vás šlakntref :). Závěr beru a odpouštím, jelikož celá kniha prostě jela a bavila.

bupilla
23.04.2022 3 z 5

A máme tu ďalší príbeh zo série, ďalší o strašidelnom dome a áno, ďalší podľa rovnakej šablónky.
A neviem, či už nie som trošku presýtená, ale toto ma moc nebavilo a tie nelogické a vysoko nereálne prvky, ktoré v týchto knihách proste stále sú, mi tentokrát už celkom dvíhali tlak. :D
Ja to beriem, že Darcy svoje príbehy proste takto buduje a nepraktické až hlúpe správanie jej hlavných hrdinov k tomu celému proste patrí, ale...asi je už toho na mňa proste príliš.
A aj keď sa mi ilustrácie v knihe štýlovo páčia, zisťujem, že ma pri čítaní nejakým spôsobom rušia a dokonca pôsobia občas ako spoilery (ilustrácia predbieha dej).
Fakt neviem, či som týmto dielom s touto sériou neskončila. Nechám sa prekvapiť, čas ukáže :)
Vcelku mám túto sériu samozrejme rada a hlavne niektoré časti sú moje srdcovky, ale dve posledné knihy ma v podstate sklamali.

kolacky
22.04.2022 4 z 5

Obálka jako vždycky na jedničku. Guy byl smolař. Amy zase nejnechutnější a nejbezcitnější Darcyna entita. Brr, to bylo ohavné! A za mě škoda toho domu, ten byl sympatický. Bohužel ho ovládala Amy.

Tereyciiik
22.04.2022 5 z 5

Jediné, co mohu říct je, že jsem rada, ze jsem to nečetla v noci. S každou další knihou si říkám, že už nemá co vymýšlet, a že se určitě nepřekona, pokaždé se pletu a jsem za to ráda.

marrie5227
20.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Nejnovější kousek od Darcy jsem si předobjednala ještě před jejím vydáním. Neskutečně jsem se na tuto knihu těšila, protože mi její styl opravdu sedí, příběhy jsou čtivé a jakožto správný strašpytel jsem skvěle napnutá!
První polovina knihy se mi ale zdála zdlouhavá. Nekonečně opisy vzhledu domu a zmiňování vinné révy proběhlo dle mého až moc často.
Když jsem se ale začetla, nedokázala jsem zastavit a 3/4 knihy jsem přečetla za jeden večer.
Kniha nádherně vygradovala a autorka neustále držela čtenáře v napětí, co je pravda a co iluze.
Konec byl, podle mě, až příliš šťastný. Takové konce patří spíš do románů, ale po všech útrapách hlavního hrdiny se to jevilo jako příjemné pohlazení.
Autorka nezklamala a opět nám přednesla skvělou duchařinu. Po jejím posledním kousku ze série “Strašidelné domy” šlo o značné zlepšení!

terezarath
19.04.2022 4 z 5

Příběh měl slušně našlápnuto, ale z nějakého důvodu mi to přišlo slabší než předchozí knihy. Dějová linka kolem Amy a Thomase byla dobře vymyšlená, Amy byla skvěle napsaná postava. Můj problém nejspíš nastal ve chvíli, kdy Amy vytvořila onen scénář, kde náš hlavní hrdina trpí ztrátou paměti. Protože pro mě by tohle byl mnohem zajímavější a stravitelnější konec, než ten realný.
Asi jsem se nechala moc rozmazlit předchozím dílem a autorčinou Kořistí.

kachnat
19.04.2022 5 z 5

Prostě skvělé :-)

kercah
19.04.2022 5 z 5

S každým dalším dílem jsou příběhy propracovanější a propracovanější - když to srovnám s první knihou, kterou jsem četla. Ta se mi jevila jako duchařská skoro pohádka, ale teď už to má grády a jedná se regulérně o hororovou povídku. Jen tak dál!!

Zmitko.m
17.04.2022 5 z 5

Parádní kniha. Z celé série Strašidelných domů patří k těm lepším. Guyovi jsem fakt fandil, aby se z toho šíleného baráku dostal. Amy byla neskutečně hrůzná....tuhle knihu jsem si užil.