Strašení v Rookwardu

Strašení v Rookwardu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485092/bmid_straseni-v-rookwardu-bvd-485092.png 4 628 628

Strašidelné domy série

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit. Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá... V domě se před čtyřiceti lety odehrála příšerná tragédie, jejíž následky přetrvávají dodnes. Usídlil se zde totiž duch ženy, která tragédii způsobila. Je zahořklá, posedlá, žárlivá a vyšinutá, a jakmile se objeví Guy, nemá v úmyslu nechat ho odejít a udělá i nemožné, aby s ní zůstal.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Rookward House , 2017

Pavlína2019
12.07.2022 5 z 5

Jednohubka, přečteno ihned a jsem spokojená - tento žánr čtu pouze od této autorky, její strašidelné domy se mi líbí, stejně tak i kresby, mohlo jich být víc.
Těším se na další knihu a doporučuji.

rilajaan
09.07.2022 4 z 5

Kniha, kdy mi mrazilo. Oceňuji i ilustrace.

Arlienen
09.07.2022 4 z 5

Guy byl sympatický hrdina, který se snažil napravit své chyby a pak zjistil, že jeho máma vlastní dům. Chtěl ho prodat a najít pro svou mámu nový domov. Bohužel měl smůlu, protože v tom domě byl duch naprostého psychopata.

Kniha byla čtivá, ale postrádala takové to napětí, co se stane, jak a proč. Taky jsem se u knihy nebála, a ani jsem neměla husí kůži. Nicméně knihu hodnotím převážně pozitivně, ale není to nejlepší díl ze série Strašidelných domů.

mondulinecka
04.07.2022 5 z 5

Opět přečteno za odpoledne. Darcy mě proste baví, i když se porad jede podle stejného scénáře, knížky se čtou dobre, stísněný pocit přetrvává a nejde se odtrhnout! Moje jediná výtka je k ilustracim, v knížce jsou vždy před příběhem a je to takový nevitany spoiler.

Kexina
04.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Příběhu tentokrát ubírají ilustrace, které spíš ruší než doplňují příběh.
Opakování některých motivů je sice pochopitelné (ono zase v tomhle žánru toho nejde až tolik vymyslet), ale přeci jen zůstává určitá pachuť už známého scénáře.
A zlověstný duch je pak jakousi kombinací strašidla, Davida Coperfielda a pouťového hypnotizéra.

Ale pořád je to dobrá oddechovka a Darcy zkrátka pořád umí.

lenka7348
04.07.2022 4 z 5

Musím říct, že jsem mile překvapena. Tohle byla dle mého názoru zatím nejlepší kniha od Darcy Coates. Bylo to čtivé, napínavé, chvílemi strašidelné až nechutné, ale konečně to mělo aspoň trochu hororovou náladu, která mě nenutila se smát. Sice mi pořád přijde divné, že může přízrak něco nosit, měnit, hrát si s lidskou myslí. Ale na druhou stranu, proč by to tak nemohlo být? Amy byla v domě dlouho sama, její jakési schopnosti se mohly časem prostě vyvíjet...
Sečteno, podtrženo, tentokrát mohu s čistým svědomím říci: "Určitě si to jako oddechovku přečtěte!" :-)

verka5083
30.06.2022 4 z 5

Skvělá kniha, která mě nutila stále číst. Dej byl čtivý a velmi napínavý, dokonce jsem se u této knihy i bála.
Na druhou stranu, jsou zde prvky, které se tak nějak opakuji a to tu knihu trochu kazí.

Terez25
27.06.2022 5 z 5

Podle mě jeden z nejlepších dílů celé série duchařských příběhů Darcy Coates.
Zajímavá byla i hlavní postava, že to byl muž a celkově se kniha četla moc dobře.

zbožňuju_knihy
26.06.2022 4 z 5

Na koupaliště dobré, znám mnohem lepší knihy. Ale za tu čtivost.. 4*

blackoutzuzi
24.06.2022 3 z 5

Celou tuhle hororovou sérii mám moc ráda, jsou to takové knižní jednohubky, které slupnete bez problémů na posezení a ze kterých vám nebude těžko, protože jsou strašidelné tak akorát.

Výjimkou není ani nejnovější Strašení v Rookwardu, jen škoda, že už začínám mít pocit, že se určité prvky v jednotlivých dílech docela opakují a vy pak při čtení máte pocit, že už jste něco podobného párkrát četli. Většinou mi to v této sérii nevadilo, ale v tomto případě to byla dost škoda! A ty kresby v knize mně tentokrát přišly vcelku zbytečné, nedodaly příběhu nic moc navíc, oproti předchozímu dílu.

Nicméně ta linka z minulosti mě dost zaujala, bavila a pořádně vyděsila! Ten moment, kdy Guyovi došlo, co Amy celou dobu dělala, byl dost creepy

Basta1912
19.06.2022 2 z 5

Mela jsem dojem, ze jsem fanouskem strasidelnych knih od Darcy Coates. Ale tak nejak ty posledni fakt uz nejsou strasidelny. Neuveritelne zdlouhave a za me ohromne unavne popisy uklidu domu. Jestli jste me chtela mila Darcy primet k uklidu domu, neklaplo to. Jen jsem byla nucena stranky preskakat. Zapletka s Guyem a Savanah byla velmi malo uveritelna a nijak tam ani nesedela. Ilustrace v knize jsou sice velice povedene a ilustratorka odvedla nadhernou praci, ale po pravde, ve strasidelne knizce to nema co delat. Odvadi to pozornost a mnohdy napovi, co se bude dit, takze se ani nemate sanci bat. Jedna z nejmene povedenych knih.

Agata1988
15.06.2022 3 z 5

Popis atmosféry je na jedničku. Jediné co mi na těchto knihách vadí, je že duchové ztrácejí svoje mysterično. Duchové vystupují pomalu jako reální lidé a všechno jde do kopru.

Ondra_P
14.06.2022 4 z 5

Autorka drží se svými strašidelnými domy od začátku téměř stejně nastavenou laťku. Víceméně nemám co vytknout, jen jsem se nedokázal pořádně začíst jako u předchozích knih a dočtení mi trvalo poměrně dlouho.

Morisius
13.06.2022 4 z 5

Nepřekvapující příběh, ale zkrátka čtivé. Mohu jen doporučit.
Dobrá volba na oddechové čtení, pokud vás tato tématika baví.

Fallenyard
13.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Zatím první kniha ze série strašidelných domů, která mi až tak nesedla. Zápletka se mi líbila, to s tou půdou a dírkami ve stropě je dokonce na základě reálného případu, který se stal v Americe, ale zbytek byl prapodivný.

SPOLER
Nesedla mi Guyova povaha a celá ta věc se soudem se Savannah včetně toho, jak to s nimi nakonec dopadlo, byla nezdravá. V Záhadně domu Marwicků je násilnický partner v nepořádku, zatímco tady je v podstatě omlouván a ještě je to hlavní postava. Smrt pod stromem mi přišla zbytečná, nemůžu si pomoct. Amyino manipulování reality mi připadalo takové nedotažené a našroubované... Vše moc brutální a na sílu nechutné. Klasická sofistikovaná duchařina sedla paní Coats určitě víc.

Jarmila97
09.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha jako vždy mě tato spisovatelka nezklamala

Owain
06.06.2022 4 z 5

Tak já se teď i maličko bála a to se mi moc nestává =) Duch Amy se nedal jen tak odbýt, ze začátku jen tak trochu zavrzat dřevem, ale pak mu dá tedy. Líbila se mi i ta situace s pokusem o změnu reality, z toho i zamrazilo. Za mě lepší díl od DC

ArwenAragorn
05.06.2022 3 z 5

60%

Mně to nepřipadlo špatné. Velice čtivé a duch byl tentokrát hodně neodbytný. Hororem bych to rozhodně nenazvala, i když z některých částí, týkajících se ještě Thomasovy rodiny mi moc dobře nebylo.
Na odreagování velice příjemné a proto taky knížku doporučím.

Reader-Hel
04.06.2022 5 z 5

Mám od Darcy přečtené všechny její domy, ale po pár lehce slabších dílech je tenhle zase top.
Od začátku plné napětí. Poprvé jsem snad knihu nečetla v noci nebo večer pokud jsem byla doma sama.
Jediné, co mi vadilo, byl až moc realistický hlavní hrdina. Doopravdy existuje někdo, kdo by ani jednou nepomyslel na duchy, když mu v domě evidentně někdo stěhuje věci, straší atd?
Narozdíl od hlavní hrdinky Mary (Blackwood) jsem však neměla chuť dát hrdinovi parfacek. No, co dodat,skvělé čtení i atmosféra.

Susan94
02.06.2022 2 z 5

Neoriginální, nelogické, ne-neuvěřitelné. Naštěstí dost krátké, což je další důkaz toho, že autorka nemá kde brát. Její duchařské knížky mám ráda, ale tohle se nepovedlo. Tak moc se to podobalo předchozí knize, jen že místo hlavní hrdinky byl nyní hrdina, navíc dost nesympatický. Bohužel se mi to nelíbilo.