Strašení v Rookwardu

Strašení v Rookwardu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485092/bmid_straseni-v-rookwardu-bvd-485092.png 4 629 629

Strašidelné domy série

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit. Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá... V domě se před čtyřiceti lety odehrála příšerná tragédie, jejíž následky přetrvávají dodnes. Usídlil se zde totiž duch ženy, která tragédii způsobila. Je zahořklá, posedlá, žárlivá a vyšinutá, a jakmile se objeví Guy, nemá v úmyslu nechat ho odejít a udělá i nemožné, aby s ní zůstal.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Rookward House , 2017

Sarka25
29.05.2022 5 z 5

(SPOILER) 7.kniha a ja si říkám kde Darcy porad bere ty nápady? Asi jem divná ale ja tyto knihy nemůžu číst v noci, zásadně je ctu přes den. Jsem hrozny straspitel. Moc se me líbí ze tentokrát byl hrdina muž.
Jen me prinde, že kniha byl taková nedodelalana. Nedozvěděli jsme se zda byl Guy pribuzny s rodinou či ne. Jak se jmenovalo to jeho dite. Tenkonec byl moc hrr na mě. Ani nakonec nevim co s tim domem bylo. Kniha byla strašidelná a super jen by to chtělo vic detailů. Rozhodne ale Darcy nezavrhnu.

TerezaMondeková
29.05.2022 4 z 5

Po přečtení téhle knihy už chápu, proč se říká, že nejnebezpečnější a nejhorší je zhrzená žena! Tohle bylo opravdu psycho. Musím říct, že tentokrát mi kniha už přišla jako horor. Vraždy, znechucení nad tím, co se stalo rodině, která v domě žila.
Nemůžu říct, že by se mi příběh nelíbil... Líbil, ale nemyslím si, že patří mezi nejlepší knihy od téhle autorky. Pěkná obálka, popis, zajímavý námět na příběh, ale autorka se do toho mohla více ponořit. Nechybělo sice překvapení, napětí, dobře popsaná atmosféra strašidelného domu, ale příběh mi přišel opravdu nedotažený. Na konci mi zůstala spousta otázek a nevyjasněných věcí. Navíc mi konec přišel otevřený. Taky si myslím, že autorka mohla dát Thomasovi a jeho rodině vetší prostor, mohla se o nich více rozepsat. Navíc mi chyběl nějaký epilog. To je důvod, proč jsem nemohla dát plný počet bodů. Ale co se mi opravdu líbilo, tak to byly obrázky, které v knize byly. Dobře ladily k příběhu, z některých šel děs, strach a navíc to bylo takové zajímavé zpestření. Snad budou i v dalších knihách.

kazatell
27.05.2022 4 z 5

Protože se jedná o mou oblíbenou spisovatelku a sérii, tak jsem se na tuto knihu už hodně těšil. Každý den jsem kotroloval, jestli už vyšla v elektronické podobě a hned jak se objevila jsem ji koupil. Přes to že jsem chtěl se čtením vydržet na vhodnou příležitost, přečetl jsem ji po cestě do práce a z práce hned první den a to je to co bych ji vytknul. Všechny předchozí knihy vás nejdříve v poklidu provedli domem, nebo dějem, ale u této to bylo hrozně narychlo. Tedy řekl bych že příběh nebyl špatný, ale bylo to prostě krátké a ten konec jakoby uspěchaný.

MaláKnihomolka
26.05.2022 3 z 5

Již 7. díl ze série Strašidelných domů. Stále mě baví tyhle lehce strašidelné duchařiny číst, ale mrzí mě že Darcy stále jede podle jedné a té samé šablony. Knihy mají často mnohem větší potenciál, jenže toho není využito naplno. I když musím říct že mě Rookward docela bavil a znechutilo mě co se v něm stalo. Plus by mě zajímalo jestli byl tedy Guy příbuzný předchozí rodiny či ne. Měla bych víc otázek, ale tohle je asi jediná, kterou vám nic nevyspoileruju.
Ovšem zpět k opakujícímu se příběhu… hlavní postava nemá peníze, náhodou přijde levně k domu, ve kterém se ale událo něco strašného, proto dům nikdo nechce/ neobýval a prý tam straší. No, jenže proč tomu věřit, že? Nejlepší je tam na několik dní jet, ideálně úplně sám. A konec? Taky vždy stejný. Tím nechci říct že by to bylo špatné, ale 7 knih na hodně podobné bázi? Třeba Kořist nebo Hlasy v bouři jsou taky super, autorka psát umí, jen to chce prostě změnu. Já v jejích knihách pokračuju protože se lehce čtou a pro mě je tam strašení tak akorát, abych potom v klidu usnula. Oceňuji i doplnění ilustracemi, které to skvěle doplnily. Jenže někdy o pár stran dopředu a lehce vám tak spoilerují dopředu děj, což je škoda.

3,5/5 ⭐️

Gabetka
25.05.2022 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jde o sérii Strašidelné domy, těžko si můžeme stěžovat na to, že se příběh odehrává v domě, ve kterém straší, že? Šablona, které se autorka drží, je osvědčená a funguje, ale pokud jste četli všechny knihy série, může být i na škodu, protože vás hned tak něco nepřekvapí. Tím ale nechci říct, že bych se u čtení nebála, přece jen je autorka v budování těžké atmosféry velmi zběhlá. Ta bezvýchodná situace, kdy nemůžete uniknout, byla dokonalá. Ale pro lepší zážitek bych ubrala na rozsahu, aby byl děj údernější. Tentokrát byl přízrak velmi mocný, asi proto, že autorka přitvrdila a nebála se pořádných nechutností.

retrivr
24.05.2022 5 z 5

Mě se to líbilo.

AndulinaU
24.05.2022 3 z 5

Za mě docela zklamání. Začátek ještě docela dobrý, ale konec už mi přišel dost přitažený za vlasy, přišlo mi to takový, že chtěla hrozně vymyslet něco nového, ale za mě se to úplně nepovedlo.

Martiiiik
23.05.2022 3 z 5

Musím říct, že za mě autorka stagnuje, co se týče strašidelných domů.. Jako kdyby ten dům byl stejný jako vždy.. Strašení je upřímně dost ujeté, ale je to vlastně docela zajímavé téma.. Ale nejstrašidelnější mě tam přišlo to velké množství pavouků, pak jsem se ohledávala a drbala při každé pocitu lechtání.. brrr.. :-D Konec byl naprosto dle očekávání.. Víc než na tři hvězdy to nebylo, tak třeba příště :-)

vadur.ka
19.05.2022 2 z 5

Od Darcy mám přečtené všechny knihy, od začátku jsem byla moc spokojená, ale teď mám pocit, že z každým novým dílem o strašidelných domech to už nemá takové to "wau", dokonce mám pocit, že některé části z knihy jsou velmi podobné v těch předešlých knihách. Za mě na stupnici známkování taková horší trojka.

Noctua8
19.05.2022 3 z 5

Mám vtíravý pocit, že Darcy Coates dochází nápady jak a kam umístit další Strašidelný dům (kdo by se nakonec divil, u sedmé knihy, že?). Všechno bylo takové povědomé - dlouhá zarostlá příjezdová cesta, kovová brána, zpustlá zahrada, dveře obrostlé neprodyšnou zelení, ... a tak. Pak se sice nějaké "nové" prvky objeví, ale není to nic světoborného. Hlavní hrdina není ani moc sympatický a jen těžko jsem si k němu vytvářela vztah. A držet mu palce, mi vážně nešlo. Vývoj jeho osobnosti měl jistý potenciál, ale jak jsme si všimli už v předchozích knihách, má DC snahu vždycky nakonec ze strašení vykřesat nějakou tu romantiku. Takže Guyova nadějná psychóza se nakonec, k mému zklamání - přetavila. Chybí mi také vysvětlení schopností a "prokletí" Amy. Konec je příliš zahalený v šedi pavučiny.
Podtrženo - sečteno, nejsem si jistá, jestli tři hvězdičky nejsou moc.

Gustik5
18.05.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu je nesmírně čtivě napsaným hororem, který je i díky jeho úderné útlosti velmi snadné přečíst na jedno posezení. Darcy Coates umí skutečně vykouzlit přesvědčivě svízelnou atmosféru, jejíž bezvýchodnost se zvyšuje s každou otočenou stránkou, jak se dozvídáme víc o minulosti aktérů.

Kniha má vše, co od dobré duchařiny očekáváte – stupňující se zhuštěnou zápletku a s ní spojené napětí, brilantně vykreslené postavy (i jejich uvěřitelné chování) a historii jednoho místa, které už samo o sobě vypráví příběh, včetně překvapivých zvratů (dojde i na několik falešných konců, kdy jako čtenář nevíte, zda to celé nebyl sen a byť to řada lidí kritizuje – mně se to naopak líbilo). O Amy a jejím osudu se mi málem také zdálo.

Chválu si zaslouží i ilustrace od Nikoly Smrčkové, byť jejich umístění někdy předbíhá příběhu. Zkrátka a dobře nemohu než tuto tenkou, ale výbornou knihu doporučit všem, kdo se rádi bojí.

kanitsuj
18.05.2022 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy této řady a tato zatím poslední mi přišla taková "nijaká". Hned na začátku se mi nelíbil rychlý start, v rámci něhož autorka nasměrovala ústřední postavu do strašidelného prostředí /tady bylo možná vhodné zvolit vzpomínku a vyprávění začít už v Rookwardu/, v němž se odehrával zbytek dění. S postavou Guye jsem se obtížně sžívala, působil na mne trochu podivínským dojmem a často chodil strašení doslova naproti:-) Za excelentní považuji jedinou kapitolu knihy a Ti, kteří knihu četli, jistě pochopí, kterou mám na mysli. Nachází se v poslední třetině knihy a čtenáře doslova probudí z letargie a příběhu dodá tolik potřebnou jiskru. Bohužel se tak stane pouze jednou za celých 250 stránek. Ocenila jsem také ilustrace a celkem vkusné zakončení. Obávala jsem se bezhlavého a značně nadsazeného úprku před děsivou zombie a je jen dobře, že autorka zvolila jinou cestu, jak příběh uzavřít. Celkově se nejedná o žádný propadák, ale ani o žádnou velkou hitparádu. Autorka má rozhodně lepší kusy.

Renatecka
15.05.2022 3 z 5

Jakž takž to šlo, ale opět jsem se nebála. A ilustrace se mi v knize líbily.

mysak518
12.05.2022 5 z 5

Velmi pěkná kniha tajemná až do konce autorka nezklamala

Monkas1
11.05.2022 5 z 5

Doporučuji

Digiivca
09.05.2022 5 z 5

Jedním slovem wau. Bála jsem se, ale já se bojím všeho. Ze všech tech domu, toto patří do tech dobrých.

Murasaki
09.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Opět jsem dostala od autorky čtivou, napínavou knihu s temnou atmosférou, kterou jsem zhltla za chvilinku. Moc se mi líbily ty snové flashbacky do minulosti domu a také, že člověk nevěděl co je realita a co představa. Darcy má čestné místo v mé knihovně. Jen teda na těch sluníčkových happy endech by mohla zapracovat. :D

Ladyhawke1983
05.05.2022 4 z 5

Trochu jiný styl, líbily se mi situace, kdy jeden nevěděl, co je realita a co spředená představa. Opět "nějaký" způsob, jak zabránit hlavní postavě telefonovat (první věc, které si u každé její přečtené knihy všímám), pomalé odkrývání, toho, co se stalo přes flashbacky. Není to moje topovka od Darcy, přesto řadím k těm lepším, oceňuji mužskou hlavní postavu, která uvažuje víc racionálně (na duchy nevěřím, proto je mi to bližší). Závěr s domem byl rozhodně zajímavý, poslední cca stránku bych za sebe vyškrtla, ale dala se odignorovat, bez většího narušení děje.

inkara
04.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Jak tohle ohodnotit?
Začátek byl klasický: mladý chudý člověk nějakým způsobem, náhodou, přijde (zadarmo nebo za levno) k velkému domu, ve kterém straší a jde o něco z minulosti. Upřímně mám docela ráda tohle prolínání minulosti a přítomnosti a ani mi nevadí, že je celá série na jedno brdo. Připadá mi ale, že jsou poslední dobou knihy spíš psané na objednávku, aby se něco napsalo a ne, že je co psát.
Celou dobu to probíhalo celkem dobře. Dokud nezačal utíkat. Útěky a iluze byl vážně zajímavý prvek příběhu a asi to tak připadalo i autorce, že to tolikrát zopakovala. Škoda, že jich tam psala víc místo toho, aby se jednou nebo maximálně dvěmi iluzemi zabývala víc do hloubky, zmátla čtenáře, nechala ho se do alternativní reality ponořit... Hodně to zkazilo dojem z knihy.
Přeslazený konec mi nevadí, mám ráda happyendy. I u hororů.

Cassidy.L
03.05.2022 5 z 5

Další parádní autorčina kniha. Příbeh měl spád. Podle mého patří tento díl k těm stašidelnějším a mrazivějším. Jen konec na můj vkus moc krátký.