Královna plesu

Královna plesu https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5484/kralovna-plesu-5484.jpg 4 131 20

Jarní noc… měkké měsíční světlo… pět krásných kandidátek na královnu školního plesu… tančící páry na plese Shadysideské střední školy – to by mohly být přísady pro romantický příběh. Jenže zamíchá se do toho jedna brutální vražda – pak další a další – a recept na romantický příběh se rychle změní v horor. Lizzie McVayová si uvědomí, že někdo vraždí kandidátky na královnu jednu po druhé – a že další na seznamu může být ona! Dokáže vraha zastavit dříve, než tanec skončí – navždy?... celý text

Petra-Nela
14.01.2024 5 z 5

Knížky od Stine mám ráda, stejně jako jiné Stopy Hrůzy.

uzivatel83509
02.08.2023 3 z 5

Stine má lepší příběhy, než je tento... děj se dost vlekl, příběh mi nepřišel vůbec strašidelný... zachránil to trošičku alespoň závěr knihy, kdy byl odhalen vrah (tipovala jsem někoho jiného)

Ayna
18.07.2023 3 z 5

Klasická béčková devadesátková vyvražďovačka. R. L. Stine umí určitě lépe, ale i tohle se dá číst, i když to utrpělo špatným překladem. Bohužel pro mě, po pár stránkách jsem si uvědomila, že si i po těch letech pamatuju vraha i motiv, takže tajemno vzalo za své. I tak, tři hvězdičky za nostalgii. A za Dawn, nejlepší postava.

danny_21
16.05.2023 2 z 5

Další z strašidelný příběh z Fear Street od Stinea je teda dost chabý a připomíná nejlepší fláky dvojice Siegelových v edici Stopy Hrůzy. Vyvražďování kandidátek na Královnu plesu, nikoho ze složek sboru Protect&Serve nijak zvlášť netankuje, nemluvě o motivu vraha nebo racionálním chování postav nejen těch podsouvaných autorem za kandidáty zločinu a ten překlad :-( Dámy prominou, ale tohle se může líbit opravdu jen upištěným stvořením, měl jsem z mládí někdě uloženo že Stine uměl lépe, leč zatím s vyjímkou Tajné ložnice je to těžký podprůměr. Ani tohle u mě nevyválčilo víc než než dvě hvězdy, ale bylo to o prsa korejské ženy, stejně jako dřívější Robertovy pecky Nůž a Haló, tady Fantom, které se prakticky tématicky shodují - 30 %

Pythonissam
07.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Další příběh ze Stopy Hrůz od mého oblíbeného R.L. Stine.
Život na střední škole, parta holek, která se těší na maturitní ples a doufají v titul "Královna plesu". Líbil se mi zvrat, kdy kandidátky jedna po druhé umírají, stejně jako hlavní závěr knihy, nečekala bych že vrahem bude jedna z nich a důvodem bude její přítel. Připomíná mi to spíše dnešní i starší dobu, kdy lze vidět, kam až jsou ženy schopné zajít, pokud jim přítel není věrný, což je upřímně docela "zajímavé řešení".
Tento příběh bych ani tak nenazvala hororem, ale spíše jako jako krimi. I přesto se mi to však líbilo, ale četla jsem od Stine i lepší.

Martin82
06.09.2021 3 z 5

Takový opět lepší průměr. Zajímavé vysvětlení a veškerý děj se odehrává před plesem. Horor to není v žádném případě. 60%

Seabeast
26.04.2021 2 z 5

Řekl bych, že Stine už napsal silnější kousky. Možná je to částečně i tím, že mi téma volby královny školního plesu nepřipadá tolik atraktivní, ale měl jsem z příběhu dojem, že se maličko vleče a krom závěrečného vyústění není tolik napínavý.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Já se v hororech vždycky vyžívala a pan Stine mi vše laskavě poskytl. Další kniha, kterou jsem musela dočíst stůj co stůj. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

eliska-n
27.08.2019 5 z 5

Napínavá kniha z edice Stopy hrůzy.

Verunka289
10.07.2018 2 z 5

Knihu bych v nějakých 15 letech asi ohodnotila mnohem lépe, teď už mi ale příliš strachu nenahnala. Jinak pro mě ale vzpomínka na dětství, kdy jsem Stopy hrůzy četla v jednom kuse.

knihomolka1197
02.07.2018 5 z 5

Skvělé, napínavé, čtivé, tak jako ostatní od R. L. Stine. Super čtení při pobytu na horské chatě u lesa a ještě když do toho začně foukat vítr a vypne elektřina, pak to nemá chybu!!!

hippiesak
08.06.2018 4 z 5

Je to Stine, jsou to Stopy hrůzy, je to takový, jaký to má být. Není to TOP, ale je to dobrý díl :)

Liliana2006
09.12.2017 5 z 5

Zase super zpracovaná kniha jako vždy od tohoto super autora. Opravdu děsivá kniha

edith79
08.04.2017 5 z 5

Bezvadný díl. Pamatuju se, že ve třídě ho vlastnila pouze jedna spolužačka a čekalo se na něj. Popravdě mě u SH fascinovaly obálky a tahle opravdu stála za to.

Anonymka1
12.07.2016 5 z 5

Do poslední chvíle jsem netušila kdo je vrah. Poléval mě mráz po zádech. Jinak vřele doporučuji. Konec byl velmi překvapivý!

oolinkaa
06.02.2014 4 z 5

děj celkem utahaný, ale je pravda, že do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah..překvapilo mě to..

trynitrix
26.12.2013 5 z 5

Krátký rychlý čtení a hlavně se mi to líbilo. Pár typů na vraha jsem měla a ten kdo to byl, byl mezi něma, ale to se dozvíte až úplně na konci. Nápad příběhu byl dobrý.

Terezk-a
12.07.2013 4 z 5

V každé kapitole aby byla jedna vražda se jen tak nevidí :D Jinak super kniha .

Dandulka
19.07.2012 5 z 5

I na střední škole se dá prožít horor.

Layss
26.02.2012 4 z 5

Souboj mezi adeptkami na královnu plesu. Až do konce se vlastně neví, kdo vraždí...