Starec a more príbehov

Starec a more príbehov
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479317/bmid_starec-a-more-pribehov-wxL-479317.jpg 4 673 673

Nádherný príbeh o ľuďoch, ktorí milujú knihy. Starý kníhkupec Carl už niekoľko desaťročí dennodenne kráča mestom s ruksakom na chrbte, aby doručil knihy ich budúcim majiteľom. Za tie roky neodmysliteľne patrí ku koloritu mesta, ľudia ho spoznávajú, no zároveň zostáva pre nich neviditeľný. Carlovi to vyhovuje, netúži po zmenách či prekvapeniach. Žije vo vlastnej bubline, kde sa reálny svet prelína s literárnym a skutoční ľudia s románovými postavami. Zmyslom jeho života sú každodenné roznášky a stretnutia so zákazníkmi. Jedného dňa vtrhne do jeho pokojného života uragán v podobe prostorekej deväťročnej Saše. Ich vzájomné rozhovory sú konfrontáciou dvoch odlišných pohľadov na život a vyústia do mnohých úsmevných situácií. Starec a more príbehov je oslavou zázračnej schopnosti kníh spájať ľudí. Knižka v sebe skrýva viacero pohľadov, predovšetkým však láskavý a úsmevný príbeh čudáckeho dôchodcu a neposednej zvedavej školáčky. Čitateľ však objaví aj mnoho odkazov na iné známe či menej známe knižné tituly. Ak ich dokáže „prečítať“, odmenou mu budú hlbšie vrstvy a významy textu. Láskavá a múdra kniha rozveselí, dojme a poteší mladých i starších čitateľov. Určite sa k nej budú s radosťou vracať.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Buchspazierer , 2020

Booky84
23.10.2022 5 z 5

Krásná kniha, která pohladí po duši. Milé čtení, které přináší úsměv i pláč. Jakou knižní postavou bych asi byla? Určitě doporučuji.

jominka
19.10.2022

Laskavé čtení, rozhodně doporučuji.

Dámaskloboukem
10.10.2022

Námět skvělý, zpracování slabé.

ZVymetalova
08.10.2022 5 z 5

Krasna knizka :)

danazeskolky
06.10.2022 3 z 5

Líbilo se mi, ale přišlo mi to víc pro chytré větší děti. Není to na škodu, jen si to potřebuji definovat ;-) Pro dospělé bych tam potřebovala víc propracovat příběh Šaši a jejího otce. I samotný život knihonoše a jeho přítele bych také ráda znala víc do hloubky. Jinak to byla milá knížka.

petulkapeta
05.10.2022 4 z 5

Knihonoš je příběh o lasce nejen ke knihám a přátelství nejen s lidmi co znáte. Byly chvilky kdy jsem měla i na krajičku,ale nakonec vše dopadlo dobře :)

Ivana11
04.10.2022 5 z 5

Krásné pohlazení.

adorjas
03.10.2022 4 z 5

Kniha ma pohladila na duši a vyliečila z čitateľskej krízy.

Aktij605
02.10.2022 5 z 5

Nádherné pohlazení po čtenářské duši… jak řekl sám autor:
”Kniha je skvělý dárek, neboť kdo obdrží takovou, kterou si skutečně zamiluje, šíří pak lásku dál…”
Musím jen souhlasit… a tahle knížka je opravdu milým dárkem.

rareh
01.10.2022 4 z 5

Milý přběh, pro knihomily pohlazení po duši :-)

artlucie
20.09.2022 3 z 5

Bylo trochu těžší se začíst, ale nakonec to byl milý příběh. Pomalý a rozvláčný, ale i takové knihy je třeba číst.

Zanda96
18.09.2022 3 z 5

Přečetla jsem ji jednou a už se k ní nevrátím. Možná mi nesedl styl psaní, ale kniha pro mě bylo dlouhá a utahaná. Příběh milý, dojemný :)

Jandýs
17.09.2022 5 z 5

Mily,laskavy a dojemny pribeh. Mockrat jsem se usmala a take jsem docitala se stazenym hrdlem. A kazda kniha,jez dokaze vykouzlit ruznorode emoce,je dobra kniha! Nadherne cteni!

Kristulda
13.09.2022 5 z 5

Tato knížka byla jako pohlazení po duši. Moc hezky se četla. Jen se mi nelíbilo co udělal Sašin otec.
Moc pěkná knížka.

lidunka1
13.09.2022 4 z 5

Někdo tu psal, že je to kýč jako bič. Já asi kýč nepoznám. Na mě knížka působila jako balzám na nemocného. V dnešním světě plném zmatku, smutku a složitostí tato knížka pohladí. Na autorovi je poznat, že miluje knihy i lidi.

JankaV80
12.09.2022 5 z 5

Mně osobně se kniha moc líbila. Hlavně proto, že to byla příběh o lásce ke knihám a o lidech, které knihy milují.
A dovolím si citaci z knihy, která mě chytla za srdce, protože je tak strašně pravdivá: "Carl dělil čtenáře na zajíce, želvy a raby. On sám byl ryba a nechal se knihou unášet, někdy pozvolna, jindy rychle. Zajíci byli rychločtenáři, kteří se knihou hnali hlava nehlava a hned zas zapomněli, co před několika stránkami četli. Proto museli neustále listovat zpět a číst znovu. Tak to dělaly i želvy, protože ty četly tak pomalu, že mnohokrát uběhlo několik měsíců, než se knihou prokousaly. A občas si následujícího večera četly poslední stránku znovu, protože nevěděly, jestli ji náhodou nepřeskočily. Každé z těchto zvířat se však mohlo ve chvilce proměnit ve zvědavou čejku. Ta přelétla na konec a přečetla nejdřív finále a až potom zbytek." Tak co, ve kterém zvířeti se při čtení knih vidíte?
Knihu určitě doporučuji :-)

martineden
11.09.2022 5 z 5

Kýč jak bič, ale krásnej. Tak jo, přiznám se, moc mě to dojalo.

zimolka
10.09.2022 5 z 5

I slzička ukápla, nádherný příběh.

AndreaP.
09.09.2022 5 z 5

Na prvních stránkách jsem měla trošku problém se začíst a hlavně "uchopit", o jaký žánr se vlastně jedná, a zda je to opravdu kniha pro mne. Ale už za pár okamžiků toto pominulo, slova mě vtáhla a už nepustila. Je to tak zvláštní kniha, která ale pohladí na duši. Kniha o lásce ke knihám, o přátelství, o pravých hodnotách. Hřejivý příběh o krásné lidské duši.

Darja.8
09.09.2022 5 z 5

Krásný hřejivý příběh o lásce ke knihám