Spolubydlící

Spolubydlící
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1304 1304

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

Mišule_11
29.09.2019 4 z 5

Čtivý příběh dvou odlišných lidí se zajímavým povoláním, kteří střídavě sdíleli jednu postel a přesto se nejdříve nepotkali! Avšak nakonec díky osudu a mnoho vyměněných vzkazů po bytě se přece nejen potkali..! :)
Líbilo se mi, jak Tiffy pomohla Leonovu bratru jen na základě jeho příběhu, který ji poslal po bratrovi! :)

Etule
29.09.2019 5 z 5

Tak tohle mě neuvěřitelně bavilo! Po přečtení některých hodnocení tady a na fb jsem se knihy bála. Ale rozhodně nebylo proč.
To, co většině nesedlo (střídání stylů vyprávění, papírky atd.) se mi naopak šíleně líbilo. Dokonce se mi vyprávění Leonovým pohledem líbilo mnohem víc, než Tiffyno. Bylo to prostě něco jiného, než obvyklé knihy, které se mi dostanou do ruky. Příběh pro mě byl uvěřitelný, dokázala jsem se vcítit jak do Tiffy tak do Leona.
Bylo tu celkem požehnaně vedlejších postav a příběhů, ale o to víc se mi kniha zamlouvala. Fandila jsem Richiemu, soucítila s panem Priorem, nesnášela Justina. Kniha vyvolala vcelku pestrou škálu emocí, a nijak mi nevadilo, že na sebe hned nevlítli.

Trustty
28.09.2019 5 z 5

Tak tohle je povedené dílko :)
Roztomile a vtipně napsaný příběh dvou lidí, kteří sdílí jednu společnou postel, každý v jiném čase. Komunikují pomocí vzkazů psaných na lístečcích, které jsou nalepené všude možně po bytě:)
Moc jsem od knihy neočekávala, ale stal se přesně pravý opak. Jsem nadšená :))
Několikrát jsem se přistihla, že se při čtení usmívám:)
Doporučuji

Pípasek
28.09.2019 5 z 5

Pohlazení po duši, romantika jak z partesu

slamenka
27.09.2019 1 z 5

Tohle vůbec nebyl můj šálek kávy. Příběh Tiffy mě vůbec nebavil, to už Leon byl zajímavější, i když mi příjde, že jako postava celkem nereálná. Ale i tak celkově je to celkem jednoduchý, přeslazený příběh s happy endem na konci. I to drámo, o které se autorka pokouší není nijak dramatické, jak bych očekávala. Ale já tenhle žánr ani moc nečtu, a jen jsem si utvrdila proč vlastně. A vůbec nechápu autorčiny změny stylu...vzkazy, příběhový text, divadelní dialogy. Bylo to moc!
Ale pro někoho, kdo má rád, ty svižné, mladé romantické příběhy, to bude určitě tutovka.

Lenny.Wolf
24.09.2019 5 z 5

To bylo tak hezký a milý, úplně jsem se tetelila blahem. Přečetla jsem to na jeden zátah, že jsem se i zapomněla jít najíst a to je co říct. Dlouho mě nějaká romantická kniha tak neoslovila jako tato.

happy19
23.09.2019 5 z 5

Tak tohle je z jiného soudku romantiky!
Postel tam hraje úplně jinou úlohu a to mě nadchlo!
Po začtení to nemělo chybu;-)
Jen se přelouskat změtí
jmen,papírků a šál:-))))

JanaDor
22.09.2019 5 z 5

S touto knihou jsem strávila skoro celou sobotu a nelituji. Byla to pro mě báječná společnost. Bavilo mě čtení, hlavní postavy mi byly sympatické, příběh byl originální a dokonce se zde našlo poučení ve dvou případech.
Tiffy byla správně, ale mile praštěná a Leon měl svůj jakoby suchý humor a obě postavy se originálně doplňovaly. Je to romantika jak vyšitá, ale moc mile hřejivá, která potěší a pobaví.

Lienilda
21.09.2019 4 z 5

Moc se mi libila, casto jsem se nasmala. Doporucuji milovnicim knih Jenny Colganove, Jojo Moyes, je to podobny styl. Timto mam splnenou čtenářskou vyzvu 2019. Yes!!!

Ivet1990
19.09.2019 3 z 5

Kniha se hodně dobře četla, ale i tak mě přišla příliš kolikrát až zbytečně zdlouhavá. Děj jako takový nebyl špatný, i když jsem si chvílemi hlavně na začátku připadala jako bych četla dvě různé knihy. Nejvíce se mi líbily vzkazy, které si nechávali různě po bytě a nebo hezké zakončení knihy, který mě vážně dostal.

evelýny
17.09.2019 2 z 5

Na knihu jsem vystála poctivě frontu v knihovně, ale nezačetla jsem se.
Všechno bylo tak nějak uspěchané, zápletky předvídatelné. Rušil mě i styl bez přímých řečí. Respektuji a knihu urychleně vracím, aby potěšila dalšího čekatele.

POZITIVUM: Po dočtení mě překvapila myšlenka: Neměla bych uplést šálu? A tak jsem oprášila pletací jehlice. Šála na zimu se bude hodit :-)

MimaJ
14.09.2019 4 z 5

Extrémne príjemné čítanie. Oceňujem zaujímavo premyslené charaktery postáv, obľúbila som si všetky. Myslím, že komunikáciou lístočkami si kniha získala väčšinu čitateľov a samozrejme aj mňa. Celý koncept príbehu od vyviaznutia z problematického vzťahu, cez nájdenie lásky (či už novej alebo stratenej), až po zobrazenie silných priateľstiev, či rôznorodých rodinných vzťahov hodnotím veľmi pozitívne :)

alzbeta4340
13.09.2019 5 z 5

Po delší době mě kniha čtenářsky překvapila - a to moc a moc příjemně. Příběh Tiffy a Leona je milý, laskavý a především vůbec není banální. Celé je to originální - a když si myslíte, že jsou už všechny motivy vyčerpány, děj se docela rozjede. Romantické přesně tak akorát. Ráda doporučuji.

margitka13
13.09.2019 1 z 5

Knihu som sa nevedela donútiť prečítať. Zdala sa mi strašne nudná. Jasné, niekomu určite vyhovuje takýto štýl ale mne teda absolútne nesadol. Trošku som to popreskakovala aby som vedela aspoň čo sa tam odohráva. Hľadala som nejakú zápletku. Mohol do byť dobrý príbeh, námet možno nebol zlý, ale mne tam chýbalo napätie, vášeň a plynulosť celého deja aj rozhovorov postáv a myšlienkových pochodov. Prišlo mi to strašne neucelené.

malazluta
13.09.2019 5 z 5

Je příjemné si pro změnu přečíst příběh, kde sbližování dvou hrdinů neprovází jedna sexuální scéna za druhou a jejich úmorný popis. Tiffy i Leon jsou oba sympaťáci a jejich vzájemná interakce, zvláště pak jejich psané vzkazy, mě neskutečně bavily. Hlavní linii příběhu dokreslují osudy vedlejších postav, které jsou neméně zajímavé. Jedinou výtku, kterou vůči této knize mám, je, že autorka občas vybočí z vypravěčského stylu a část kapitoly napíše formou scénáře. Toto mi, jako čtenáři, přišlo nesmírně rušivé a upřímně nachápu autorčiny pohnutky k tomuto kroku. Navzdory tomu jsem se rozhodla udělit této knize plný počet *, neboť se jedná o správně a přesně vyvážený koktejl vtipu a romantiky.

lusitta05
12.09.2019 3 z 5

No mňa to zasa až tak neoslnilo, mám rada svižnejšie príbehy. Písané divným štýlom, alebo žeby fakt ten preklad? Leon mi išiel na nervy, to jeho schovávanie bolo trochu trápne a vyšinutý Justin, to sa nebudem ani vyjadrovať. Tretiu hviezdu dávam za tú lístočkovú komunikáciu, to ma bavilo. Neviem, ale druhýkrát určite čítať nebudem, aj tak to nemám vo zvyku.

Danago
09.09.2019 5 z 5

Moc milý příběh. Možná sladký, ale tak nějak akorát. Takový styl já můžu. Knížka se mi moc líbila.

Veruci
09.09.2019 4 z 5

Jeden hlavní příběh a několik příběhů vedlejších, všechny moc zajímavé. Není to příliš přeslazené, je to svižné, místy drnká na city, místy je to velice vtipné. Strašně moc mě bavila konverzace pomocí lístků.

Díky za takové knihy - jednoduché (nikoli plytké), milé, pozitivní. Kniha mi pomohla vypnout na chvíli mozek, což momentálně fakt potřebuji.

Patrik02
08.09.2019 5 z 5

Tak jo, protože jsem asi nedinej chlap tady (a pokud jsem někoho přehlédl, tak se omlouvám) přišpěju také svou troškou do mlýna.
Knihu jsem původně kupoval pro přítelkyni. Líbil se mi jednoduchý přebal i anotace, která na mne dýchla námět pohodového čtení, které kniha zaručeně nabízí. Zalistoval jsem jejími stránkami z dlouhé chvíle, když mi ležela na stole, a začetl se tak, že jsem se o hodinu později zastavil na straně 100. Spolubydlící pracují se zajímavým námětem, kniha má spád a rozhodně to není jedna z těch přeslazených romanťáren, jak by se možná na první pohled zdálo. Postavy jsou uvěřitelné, příjemné a rozhodně se s nimi nenudíte ani na okmažik.
Závěr jediný je možná příliš sladký, ale to už k takové knize prostě patří.
Nevím, zda je to mým nedávným otřesem mozku, ale mě se ten příběh opravdu líbí ;)

logopedka
30.08.2019 5 z 5

Milý romantický příběh obklopený situacemi, které mohou potkat každého z nás. Následky soužití s psychopatem, omyl justice způsobený nezájmem a neověřováním si faktů, vážně nemocné dítě, umírající starý člověk, stereotyp...

Přečetla jsem jedním dechem. Rozhodně jsem se nenudila.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992