Spolubydlící

Spolubydlící
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1304 1304

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

RADOST
11.12.2019 4 z 5

Milý, nenáročný příběh obyčejných, nepříliš sebevědomých lidí, schopných přátelství a lásky. Nádech romantična, víra v lidskost, pochopení druhých, léčba zlomeného ega, špetka humoru. Dobře se to četlo právě v tomto předvánočním čase.

Pavlína79
11.12.2019 4 z 5

láska 100x jinak a i tentokrát hezké, milé, romantické ....

jasmína
10.12.2019 3 z 5

Po delší době mě děj knihy dost zklamal.

Nemělo to pro mě spád, na mě se to vleklo a pořád dokola rozebíralo, ač ze začátku knihy to vypadalo dost nadějně.

Dočetla jsem poctivě až do konce, ale za mě mírné zklamání......

Kačka195
07.12.2019 5 z 5

Super! Super! Super! Z knihy jsem nadšená. Tak neotřelé téma, plno romantiky, úžasné postavy a perfektní dialogy, které mě rozesmály. Kniha se mi moc líbila, až mě mrzí, že už jsem ji dočetla.

Safienka
06.12.2019 5 z 5

Mám štěstí na neotřelá témata knih :) spolubydlící, co sdílejí jednu postel, nevidí se vůbec a ještě si píši vzkazy na lístečky? Boží! Chci víc o Tiffy a Leonovi!

Iliss
05.12.2019 5 z 5

Krásně oddechové čtení! Přesně tohle jsem potrebovala:-)

Greg25
27.11.2019 3 z 5

Příjemná oddechovka, nicméně něco mi přeci jen chybělo ve stylu psaní, co by mě víc chytlo. Možná nějaký ten humor navíc, osobitější styl. Každopádně za přečtení stojí, dějem to není klasická "žánrovka" oddechové romantické komedie, jak by se podle anotace nebo obálky dalo soudit. Překvapivě je kniha takovým zvláštním způsobem "oddechově vážná". 65%

marion111
24.11.2019 5 z 5

Ou, tohle je super kniha. Romantická (ale ne trapně), napínavá příjemným způsobem, vtipná. Škoda, že nebyla delší :).

Kudík
23.11.2019 5 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst, ale potom se děj příjemně rozjel. Tiffy i Leon byli sympatické postavy. Super byla jejich prvotní komunikace pomocí vzkazů, a to doslova v celém bytě. Oblíbila jsem si i jejich přátele, ať už Moa s Gerty, Rachel, pletařku Katherin, bratra Richieho, souseda Bobba a Holly z nemocnice.
Justina a Martina nikoliv. Poučila jsem o gaslightingu.
Trošku mi dalo pobrat všechny ty lišky. :) A nakonec jsem doufala i v "hepáč" pro Rachel a Richieho.

Haduwig
23.11.2019 5 z 5

Velmi milý příběh dvou lidí, kteří se hledali, až se našli v jedné posteli. Romantickou linku příjemně odlehčuje humor a čte se velmi rychle. Příjemná oddychovka, kterou vřele doporučuji.

clarissa32
22.11.2019 5 z 5

Krásny príbeh, knihu som prečítala raz dva :) tie odkazy, pripomenulo mi to niečo na štýl filmu Dom pri jazere (jeden z mojich obľúbených ;) ) Romantický, milý príbeh. Chcem viac takýchto kníh

jinbr
21.11.2019 5 z 5

Souhlasím, že na začátku to bylo trochu rozpačité, ale pak se to rozjelo a bylo to super, milé, romantické a zároveň to nebylo přeslazené. Moc se mi to líbilo, i taková drobná sonda do psychické manipulace a vydírání. Příběh Richieho byl příjemným zplastičněním celého příběhu. Moc se mi to líbilo a doslova jsem cítila intimitu vztahu vzniklého na základě komunikace na lepících papírkách. Takže za mě pět hvězdiček.

markéta88
20.11.2019 5 z 5

Začátek byl celkem boj, ale později jsem byla opravdu ráda, že jsem to s ní nevzdala!
Čtivá, humorná, romantická a plná očekávání ... jen bych ocenila i příběh Richiho;-) snad se někdy dočkám :-D
Ráda se k ní vrátím:-)

zuzana2599
20.11.2019 4 z 5

Knížka Spolubydlící je opravdu dobrou oddechovkou. Moc pěkně a rychle se čte, je nenáročná, sladce romantická a lehce humorná. Je to skutečně líbivé čtení.
Kniha má zde vysoké hodnocení a to probudilo mou zvědavost a začala jsem číst. Nebýt DK určitě bych po této knize nesáhla. A to by byla škola. Někdy je dobré se při čtení i zabavit a oddechnout si. A to se mi stalo !!

cie
19.11.2019 5 z 5

Šíleně naivní, ale moc mě to bavilo, výborná oddechovka! :-)

Vendulik
15.11.2019 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček. Parádně napsaná kniha. Hodně jsem se u ní bavila a smála.

Maruš.D
08.11.2019 5 z 5

Začátek knihy byl velmi zdlouhavý, kolikrát jsem to “okecávání” přeskakovala jen k zajimavým pasážím, ale po detailním seznámení s postavami se příběh rozjel a já se od knihy nemohla odtrhnout. Jednoduše mě bavila. Byla vtipná, odehrávala se v mém milovaném Londýně a byla netradiční. Doporučuji a rozhodně se ke knize vrátím :-)

TerkaM
06.11.2019 5 z 5

Tohle bylo opravdu něco. Jakože fakt. Ani jsem po pravdě nečekala, že mě to tak chytne, ale bylo to skvělé a čtivé. Zároveň byl příběh hodně originální a bavilo mě, že se hlavní hrdinové nejdříve ani nepotkali a psali si jen vzkazy na lístečky. Ten jejich právě vznikající vztah mě hodně bavil a já vám to můžu z celého srdce doporučit.

lehaje
06.11.2019 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo. Skvělá oddychovka.

Ivka346
06.11.2019 5 z 5

O tejto knihe som si myslela že to bude nejaký ďalší obyčajný roman a zo začiatku ma vôbec nebavila musela som sa donútiť ju čítať. Neskôr to začalo byť zaujímavé a putave. V konečnom dôsledku si myslím že kniha je perfektná.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992