Spolubydlící

Spolubydlící
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1304 1304

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

peitho.1
04.11.2019 5 z 5

Upřímně, čekala jsem, že půjde o další z trochu banálních a neoriginálních romantických příběhů, ale o to víc jsem byla překvapená, že šlo o mnohem víc. Kromě milých a úsměvných momentů, kdy jsem se opravdu bavila, příběh narazil i na několik mnohem vážnějších témat, které byly velice dobře zpracované. Navíc je kniha neuvěřitelně čtivá díky krátkých kapitolám a střídání pohledů hlavních hrdinů (to já moc ráda).
Celkově šlo o velice příjemné překvapení a vřele doporučuji všem romantickým duším :)

limetka2008
31.10.2019 2 z 5

Nic co by mi utkvělo v hlavě po přečtení knížky. Oddechovka, která neurazí, ale ani moc nepotěší.

tanja
31.10.2019 5 z 5

Velmi hezká, čtivá a tak trochu jiná knížka s dobrým koncem :-)

BlankaHill
30.10.2019 5 z 5

Dvěma slovy. Prudce čtivé. Více slovy. Moc se mi to líbilo. O vtipné situace nebyla nouze. Super byly i vedlejší příběhy ostatních postav, které dodávaly napětí, zvědavost, ... Všeobecně se mi líbí střídání pohledu hlavních postav, takže tato skutečnost přidává k mému nadšení.
w(°o°)w

oskarina
29.10.2019 5 z 5

Naprostá bomba! Úžasná oddechovka, moc se mi líbilo, jak byl příběh zapletený (bývalý přítel, bratr ve vězení). Kapitoly jsou vždy popisovány na střídačku z úhlu Tiffy/Leona, zaujalo mne, že se mi střídalo, čí vyprávění mne bavilo víc.

muchomurka
26.10.2019 5 z 5

Tahle knížka si zasloužila zhltnout na jeden zátah, ale bohužel to nešlo. Aspoň jsem si ji užívala déle. Přišla v pravý čas, přesně to jsem teď potřebovala. Krásně se četla, lehký milý sladký příběh, vtipný. Bála jsem se, co autorka udělá, aby děj posunula a zda to tím, že se hlavní hrdinové potkají, nezabije, ale nestalo se, za což jsem moc ráda. Jiný, než pozitivní konec bych neunesla, jsem ráda, že to všechno dopadlo, jak to dopadlo. I když bych ještě pár vět s některým vysvětlením potřebovala. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka byla konečně normálně uvažující žena s božím vkusem na oblečení a hlavní hrdina nebyl chodící hora svalů, ale že to byli lidé, jaké může člověk reálně potkat. A to, že některé věci byly naopak zase nereálné, nevadí. Jsem moc spokojená a dávám si autorku do oblíbených. Doufám, že další kniha bude minimálně stejně dobrá, jako tato.

pip11
24.10.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, věděla jsem že se mi bude líbit. Je to okouzlující a srdečný příběh, u kterého se taky zasmějete.

jana79
23.10.2019 5 z 5

Typická oddechovka. Vtipne,jednoduche,zábavné. Sice od začátku víte konec,ale co na tom. Čte se velmi dobře,krásně si u ni odpočinete,zasmějete,tak proč ne. Lepší než koukat do mobilu. A kdyz se nedá jít ven,tak je to ideální. Za mě super.

jaroiva
19.10.2019 5 z 5

Odpouštím epilog, jinak bych musela strhnout hvězdičku.
První část se docela vlekla, ale postupně mi začali být oba čímdál sympatičtější a v nějaké fázi už jsem se těšila na každou další kapitolu...
Vysoko hodnotím základní nápad - sdílení postele každý v jinou dobu. A oproti očekávání předvídatelné červené knihovny mě mile překvapila i vedlejší linka s Leonovým bratrem.

Kája5951
15.10.2019 5 z 5

Skvělá knížka, kterou přečtete klidně v kuse (pokud máte dost času :D) Romantický příběh u kterého vám občas i uteče pár slz, pokud chcete zase věřit na lásku a na osud, pak je tato knížka právě pro vás.

Drahuš
15.10.2019 1 z 5

Nerada odkládám nedočtené knihy, ale nějak se mi při tolika stránkách nechce čekat, jestli se kniha rozjede. Námět dobrý, ale čtivost žádná. Styl psaní mi nesedí. Za mě NE, ale určitě si své čtenáře najde.

sabca
14.10.2019 5 z 5

Moc pěkně napsaný romantický příběh o dvou mladých lidech, kteří se nejdříve poznávali prostřednictvím lístečků se vzkazy v bytě ve kterém se napotkávali. Leon a Tiffy. Děj ubýval rychle díky krátkých kapitolám a střídání děje z pohledu těchto dvou lidí. Knihu doporučuji k přečtení.

blanka5960
13.10.2019 5 z 5

Opět dobře napsaná knížka. Dva lidé sdílejí spolu jednu postel, ale přitom se nepotkají.Tiffy potřebuje po rozchodu s přítelem někde bydlet a Leon potřebuje peníze a tak je osud svede dohromady ke společnému bydlení. Leon obývá byt přes den a Tiffany přes noc, pomocí vzkazů na listečcích spolu komunikují a navazují vztah. Knížka se velmi dobře četla, kapitoly byly krátké. Střídání pasáží z pohledu Tiffany, nebo Leona se mně velmi libily. Je to pohodová knížka, v které je sice romantika, ale neni to rozhodně červená knihovna.

Peqvy
10.10.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a překvapila mě i vyvrcholením děje. Čekala jsem povrchní, erotikou nabitou knihu víceméně bez zápletky. To se ale vůbec nekonalo. Kapitoly jsou poměrně krátké a liší se pohledem na situaci očima hlavních postav, čímž celá kniha nabývá na zajímavosti. Moc hezky jsem si u ni odpočinula a pobavila. Pokud k romantice, nebotřebujete žhavé a sexy, vystačíte si s lehkým dotykem hambatých skutků, bude se vám líbit tak jako mně.

rajcatko
06.10.2019 4 z 5

Romantický příběh s netradičním pojetím. Ne, vážně jsem ty vzkazy hltala víc, jak samotný děj! Přečteno za jeden den a i když se jedná o slaďárnu se spoustou klišé, neupadne v zapomnění.

Danka1975
06.10.2019 2 z 5

Úkol zněl jasně: "odpočinkové čtení na dovolenou, od kterého nebudou bolet ruce :-)"

Úkol splněn!!! :-) . . .Pro mě někdy až tak, že jsem řešila jestli dám dvě nebo tři hvězdičky :-(. . . .

Nicméně: nápad dobrý, myšlenka takžéž, psaní originální, milé, vtipné... .konec předvídatelný, což u těchto titulů není na závadu, :-). . jen ten počet stránek vůči příběhu byl dle mě poněkud větší.. ... :-(

Možná kdyby mi bylo aspoň o 15 let méně, byla bych pro knížku lepší cílovka a přidala bych další hvězdičku :-) :-) :-). . .zkusim nabídnout dceři :-)

georginaa
03.10.2019 4 z 5

Tak dočteno, nakonec jsem z toho měla dobrý pocit. Ze začátku jsem byla nesvá, nějak jsem se do toho nemohla začíst, ale postupně jsem tomu přicházela na chuť. Despotický Justin a stíhačka Kay to nebyli zrovna typy, kterým bych fandila. Trochu mě mrzel přístup Lea, jak byl neprůbojný, až docela bojácný, rozhodně potřeboval partnerku, která by ho vytáhla z jeho letargie a myslím že se to Tiffy víc než dobře povedlo. Takže nakonec to bylo pěkné čtení.

MíšaS.
02.10.2019 1 z 5

Jedna hvězda za námět, který ovšem vyšuměl do ztracena.
Moc jsem od knihy nečekala, bylo mi jasné, jak to skončí, ale asi do půlky mi kniha nebavila a přemýšlela o jejím odložení. Nakonec jsem se prokousala až na konec.
Kniha by chtěla zkrátit a zaměřit se na hlavní dějovou linku a zbytek postav nechat někde na periférii. Takhle je to moc přecpané a zbytečně prodlužované.

janyska13
30.09.2019 5 z 5

Nejlepší kniha za několik posledních měsíců! Už jenom sám o sobě ten nápad na příběh je skvělý. Samozřejmě je to romantika, takže od začátku čekáme šťastný konec. Ale zároveň je tu rozvedena dějová linka Richieho, bratra hlavního hrdiny, který je ve vězení. A Tiffyina a Justinova minulost, která se nám postupem času více odtajňuje a ukazuje jejich minulý vztah z jiné strany. Je zde skvěle popsaná bezmoc, kterou zažíval jak Richie ve vězení, tak Tiffy s Justinem. Leon a Tiffy a jejich začínající spolubydlení, přátelství až láska opět skvěle popsáno. No a odkazy na moje nejoblíbenější knihy/seriály/filmy byly jen třešničkou na dortu. :)

kneslova
30.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila od samého počátku, super hlavní i vedlejší postavy , dobrý humor. Moc mě to bavilo.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992