Spolubydlící

Spolubydlící
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1304 1304

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

hranina
08.01.2020 4 z 5

Kniha byla super, skvěle se četla a byla i vtipná. Jediné co mi vadilo bylo neustálé řešení vztahu s Justinem, po chvilce to bylo už dost otravné.

Askarinka
08.01.2020 4 z 5

Pohodová a oddechová kniha, tak akorát na poklidnou dobu mezi svátky.

SmisekIvuska
07.01.2020 4 z 5

Takové příjemné počtení. Člověk tuší, jak to asi dopadne, ale i přesto se to čte dobře, linka s expřítelem je tam na zpestření a doufala jsem, že jim to celé nepokazí :-)

maafa
05.01.2020 4 z 5

Do této knihy se mi vlastně moc nechtělo, nechala jsem se na čas odradit některými komentáři...A zas mi to připomnělo, že u některých knih je lepší ty komentáře nečíst. Příběh je zajímavý, neotřelý, hlavní hrdinové sympatičtí, styl psaní velmi čtivý. Prostě nevšední romantický příběh.

zuzak82
04.01.2020 4 z 5

Dobrá romantická knížka, která se četla skoro sama. Líbí se mi, že se Leon a Tiffy nejprve poznávají přes vzkazy a až po delší době dojde na jejich první setkání. U jejich prvního setkání v bytě jsem se hodně nasmála, i když jde o další variaci na již čtenou nebo viděnou situaci. Kniha se lehce dotkne i vážnějších témat, ale stále zůstává pozitivní a romantickou. Z této knihy si asi budu nejvíce pamatovat postavu Leona, který byl podle mě originální a zajímavý.

pavlikova9332
04.01.2020 5 z 5

Tahle kniha mě velmi pobavila. A to jsem ji ze začátku chtěla nepravem odsoudit. Celý příběh jsem přečetla jedním dechem. Velmi se mi libila zapletka, držela jsem jim palve a dougala, že sinl sobe najdou cestu

JessieEx
02.01.2020 4 z 5

Kéž bych neměla od knížky tak vysoká očekávání... Bohužel však, stalo se. Nalákala mě anotace a hlavně atraktivní obálka. Okamžitě jsem si utvořila nějakou představu a té jsem se dlouho držela a odmítala pustit, i když knížka se vydala jinudy. Oklikou. K tomu, abych měla ráda Tiffy, jsem se musela dopracovat. Byla na mě moc zvláštní. S Leonem to bylo podobné. Prvních sto stran se neskutečně vleklo, největší grády to vzalo, když se Tiffy s Leonem poprvé potkali. Byla to fakt sranda a hlavně to jiskření mezi nimi bylo bezvadné. Takhle to trvalo fakt hodně dlouho. Na posledních stranách přidala autorka násilně škobrtnutí, aby to nebylo všechno tak sluníčkové a dokonalé.
Za mě super romantika, jen ta očekávání nebyla tak úplně naplněna. Na politickou korektnost v románech si stále nemůžu zvyknout, to je jeden z důvodů, proč mám radši knížky staršího data vydání. Ale nemůžu pořád jen remcat, moje romantická dušička je spokojená, to musím přiznat :)

Evaho73
02.01.2020 4 z 5

Dvaja ľudia z dvoch rozdielnych prostredí s odlišným povolaním, prejavom, názorom spolu zdieľajúci jeden byt, každý v inom čase...
Naozaj musím pochváliť zaujímavý námet na príbeh o dvoch "spolubývajúcich", ktorý vraj autorka prevzala z reálneho života.
Dobre bolo aj celkové spracovanie, kde veľmi oceňujem vedľajšie dejové línie, cez ktoré kniha v celkovom ponímaní dostáva aj iné rozmery.
Kniha má aj svoje slabšie stránky ako napríklad rozpačitý začiatok, kde som už pomaly začala strácať trpezlivosť a rozmýšľala, že ju odložím bez do čítania.
Nakoniec knihu odporúčam ako nenáročné oddychové čítanie s originálnym príbehom.

Petra38
30.12.2019 3 z 5

Kniha nebyla nijak náročná, jako že oddychovka ale ten zacátek? pekelne nudny, jako zachránil to celkovy nápad na pribeh a ze me konec prijemne prekvapil jinak prvních cca padesát stránek být nemuselo :)

anak.anisek
27.12.2019 5 z 5

Knihu jsem si vyhlédla podle obálky, která se mi zalíbila. Hodně jsem od ní očekávala. A splnila mé požadavky s přehledem.
Byla to jedna z nejlepších knížek po hodně dlouhé době a určitě po ní znovu sáhnu.
Děj nebyl obyčejný, líbily se mi i další dějové linky a především celý nápad a téma této knihy.
Pokud váháte, zda-li si ji přečíst, neváhejte a čtěte!

Agida
27.12.2019 2 z 5

Knížka byla fajn oddechovka, ale asi jsem čekala trošku víc....místy se příběh celkem vlekl, líbilo se mi jak si spolubydlící nechávali vzkazy po bytě, následně se potkali a konec už byl jasně předvídatelný, ale tak asi jsem i očekávala, že to tak celé dopadne již od začátku.....

DeeDeexD
25.12.2019 4 z 5

Kniha se strasně dobře četla, přečetla jsem ji jedním dechem za pár hodin. S Leonem jsem se naprosto ztotožnila, a i přesto, že většinou nesnáším velká romantická gesta, konec mě naprosto rozsekal.

Dearbooklife
23.12.2019 5 z 5

tahle knížka byla fakt skvělá :)
neskutečně rychle se četla a prostě bavila. teď je důležité se hodit do pohody a s touhle knížkou to šlo samo :D

Janík511
23.12.2019 4 z 5

Jedna velká romantická pohodovka. Přesně vhodné čtení na svátky.

Adelin239
23.12.2019 5 z 5

Skvělá oddychová knížka, která vás prostě musí chytit za srdce. Nejprve mě zaujala svým originálním obalem, a pak i obsahem. Velmi sympatičtí mi byli oba mladí hrdinové, kteří se snažili vypořádat se svými problémy. Líbilo se mi, že autorka do knihy zakomponovala i ty ne moc příjemné věci, jako nemoc malé holčičky Holly....člověk si pak uvědomí, jaké hrozné věci se přihodí nejen dospělým, ale i dětem.
Jinak byla kniha čtivá, vtipná a svým způsobem i romantická. Takže rozhodně neuškodí si tuto knihu přečíst :-)

Véča
23.12.2019 5 z 5

Spolubydlící je přesně ta knížka, kterou si chcete před Vánoci přečíst. Laskavá, vtipná, s příjemnými postavami.

Peyka
16.12.2019 3 z 5

Na knihu jsem narazila v knihkupectví a podle obsahu a obálky se zdála jako fajn oddechové čtení. Nezklamala. Dějově to utíkalo, chvílemi jsem soucítila s Tiffy, ale zároveň i s Leonem. Velmi zajímavé bylo, jak si nechávali vzkazy po bytě a zvládali se přitom nepotkávat.

Nicméně, jakmile se dostaneme za půlku, děj začíná být nuda a nic nového pod sluncem. Konec byl jasně předvídatelný.

Celkově ale hodnotím spíše kladně, rozhodně se mi kniha četla lépe než tituly od Jojo Moyes nebo Liane Moriarty, ke kterým je Beth O'Leary přirovnávána. Spolubydlící je psaná s nadhledem, důvtipem, vtipem, smutkem a životem. :-)

Kerberos
16.12.2019 4 z 5

První část knihy psaná v dopisech mě moc nechytla,ale jakmile se hlavní hrdinové potkali začalo to nabírat na obrátkách.Bývalý přítel dostal co si zasloužil .

coolpet.CP
13.12.2019 5 z 5

Kniha se dobře četla. Děj lehce plynul. Tiffy i Leon mi přišli sympatičtí a tak nějak už se od první chvíle dalo čekat co se asi stane. Moc se mi líbily vzkazy na lednici,držela jsem palce Holly,nesnášela jsem Martina a Justina.
Až si někdy budu chtít přečíst zase nejakou příjemnou oddechovku,určitě sáhnu do knihovny pro Spolubydlící.

sebemi
13.12.2019 4 z 5

Moc jsem nečekala a byla jsem mile překvapena. Krásný příběh na zimní večery, trocha romantiky, trocha humoru a bláznivé Tiffy, která mě bavila. Jdu kouknout po dalších knihách autorky.

Tak jsem v pytli, autorka napsala jen tuto zatím :D

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992