Snehová sestra

Snehová sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423778/bmid_snehova-sestra-ORI-423778.jpg 5 204 204

Štedrý večer sa blíži. Pre Juliana je to najkrajší deň v roku. Vôňa perníkov a mandarínok, praskanie ohňa v kozube a blikotavé svetlo sviečok. Tento rok je však všetko iné. Julianova rodina prežíva hlboký smútok. Julianova staršia sestra Juni ochorela a náhle odišla. Otec s matkou sú natoľko presiaknutí bolesťou, že na Vianoce nemajú ani pomyslenia. Zmenili sa na tiene niekdajších rodičov, stratili životnú radosť, fantáziu, družnosť a schopnosť počúvať. Krátko pred Vianocami sa Julian zoznámi na plavárni s novou priateľkou Hedvigou. Červenovláska so zelenými očami je nesmierne zhovorčivá, priateľská a miluje Vianoce. Pozve Juliana na horúcu čokoládu do svojho vianočne vyzdobeného domu, kde každá izba dýcha nezabudnuteľnou žiarivou atmosférou umocnenou snehovými vločkami za oknom. Ale aj Hedviga skrýva ťaživé tajomstvo, ktoré musí Julian objaviť...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Snøsøsteren , 2018

Knižní střípky
20.12.2019 5 z 5

Představuji Vám svého letošního vítěze z nových vánočních knih, které přibyly do naší sbírky. Tato kniha je opravdu vánoční skvost. Nádherný příběh, který je místy sice velmi smutný, ale zároveň z něj cítíte naději v lepší zítřky, Vás zahřeje u srdce a navodí tu správnou vánoční atmosféru.

Jedenáctiletý Julián se letos na Vánoce vůbec netěší. Pro jeho rodiče jakoby Vánoce ani nebyly, truchlí pro svou starší dceru Juni, která zemřela před pár měsíci. Dokud žila Juni, byli šťastná rodina, která Vánoce nadevše milovala. Nyní se každý z nich uzavřel se svým zármutkem před ostatními a truchlí sám se sebou. Rodiče jsou momentálně tak ochromeni svým zarmutkem, že to vypadá, jakoby úplně zapomněli, že mají ještě další dvě děti, Juliána a nejmladší pětiletou Augustu.

Jednoho dne se Julián seznamuje s Hedvikou, dívkou s krásným úsměvem a veselou povahou. Pozve ho k sobě domů, do krásné staré vily Ratolístky, která je od sklepa až po půdu nádherně vánočně vyzdobená.

Díky přátelství s Hedvikou začne Julián zase pomalu doufat, že by se ona kouzelná vánoční atmosféra mohla vrátit i do jeho momentálně tolik smutného domova.

85098211
19.12.2019 5 z 5

Tedy tohle byl opravdu hezký a dojemný příběh! Úplně stvořený právě pro tento předvánoční čas. Jedná se sice o hodně krátkou knihu, ale já jsem si ji schválně dávkovala po malých kousíčkách, abych si toho krásného vyprávění mohla užít co nejvíc. Hedviku a Juliána jsem si oblíbila a kdybych byla ještě malá, určitě bych si moc přála se s nimi kamarádit ;-). Kniha je napsaná jednoduchým, ale procítěným stylem, takže je vhodná jak pro děti, tak i pro dospělé. A nese v sobě poselství, které má co říct nám všem... Dávám hodnocení nejvyšší a knihu doporučuji každému bez rozdílu ;-).

Radka_p
15.12.2019 5 z 5

Ťažko povedať čo je krajšie, či príbeh alebo ilustrácie, ktoré sprevádzajú celú knihu. Nerozumiem ako dokáže niekto takto nádherne kresliť ako Lisa Aisato. Odporúčam pre deti a ešte viac pre dospelých ako najlepšie čítanie v predvianočnom čase.

slamenka
15.12.2019 5 z 5

krásný, smutný a dojemný vánoční příběh s tak nádhernými ilustracemi!!!

Alex.Barunka
03.12.2019 5 z 5

Tak tohle má snad ještě krásnější ilustrace než sám Harry Potter.

Vánoce jsou ne vždy svátky klidu a pohody. Ale někdy jste v situaci, kdy pro vás všechno ztratí smysl a vy na ně nemáte ani pomyšlení. A o tom je tento příběh, mimo jiné. Je to příběh o tom, jak jít dál, ale nezapomenout. Příběh o tom, jak pomoci ostatním a vyznat se sám v sobě. Je to příběh plný lásky, rodinných záležitostí a sounáležitosti. Je to příběh plný pochopení, zlosti, ale i radosti. A to vše očima desetiletého dítěte, které se vyrovnává s rodinnou tragédií.

Tohle je tak plné emocí, ale nejen text, ale i samotné ilustrace a jedno obrovské poselství. Tahle knížka prostě musí pohladit po duši.