Slepá spravedlnost

Slepá spravedlnost https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8287/-8287.jpg 4 30 6

Dramatický román ze soudního přelíčení řeší problém, zda má člověk právo vzít spravedlnost do vlastních rukou, když státní systém selhal. Cestou domů je přepadena, znásilněna a brutálně zavražděna mladá dívka. Policie sice vraha dopadne, ten se k činu přizná, ale nakonec je díky formalitám zákona propuštěn na svobodu. Dívčina matka, zlomená žalem zanedlouho umírá. Zdrcený otec se rozhodně vzít zákon do svých rukou - najde a zabije vraha své dcery, poté jde na policii a k činu se přizná. Připadá mu to jako jediný způsob, jak ukázat světu, že spravedlnost je slepá. V následujícím zdlouhavém soudním líčení se podrobně tato situace rozebírá a stojí to velké úsilí právníků, aby přesvědčili soud i porotu o oprávněnosti tohoto zoufalého činu. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Outrage , 1982

Liduka
08.04.2023 5 z 5

Henry Denker opět nezklamal, i když na konci ve mě v jednu chvíli hrklo, jak to dopadne.

moudivlacek
14.11.2017 5 z 5

Fantastická kniha, protože nelíčí jen příběh ze soudní síně z Ameriky a z bývalých časů, ale protože mi to připomíná soudnictví dneška na celém světě. Proč člověk, který zabije a umučí zvíře, dostane vyšší trest, než ten, kdo zabije jiného člověka? Proč, když už se policistům podaří dát dohromady k odsouzení dost důkazů, nakonec soudy stejně viníka osvobodí, či dostane směšný trest? A titulek této knihy mi odpovídá - slepá spravedlnost.
Obhájce Ben tu pověděl pravdu, zde se nesoudil člověk, ale soudní spravedlnost.
Nechci tvrdit, že každý soudce je špatný, že vše je špatné a odsouzeníhodné. Ale nebojme se říkat pravdu, a hlavně - jako Ben - o ni bojovat. A opravdu s ním souhlasím, kdyby byl po právu odsouzen vrah dcery jeho klienta, on by se vrahem nikdy nestal.
Co dodat? Jen to, že knihu vřele doporučuji.

cantona
21.02.2016 3 z 5

Tady musím hodnotit průměrem. Knihy od Henry Denkera mám rád, ale spíše z lékařského prostředí. Neříkám, že soudní procesy v románech jsou špatné, to vůbec ne, ale musím napsat, že tento román se mnou nic neudělal. Aspoň si člověk udělá nějaký dojem jak to chodí v americkém soudnictví. Což je dost hrozný. No snad jsou to výjimky!

Toňula
24.10.2015 4 z 5

Příběh odehrávající se z velké části u soudu řeší otázku viny člověka,který byl donucen stát se vrahem,protože muž zodpovědný za smrt jeho dceru vinou špatného soudnictví unikl trestu. Ačkoliv se k vraždě přiznal, jeho advokát bojuje za jeho osvození, protože cítí,že spravedlnost je na straně obžalovaného. Další z pozoruhodných Denkerových příběhů řešící lidská morální dilemata.

rtesarova88
30.06.2014 5 z 5

Super jako vsechny.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Úžasná kniha jako všechny od tohoto autora. Zajímavý, napínavý dej od začátku do konce.

Henry Denker
americká, 1912 - 2012