Kapsa plná žita

Kapsa plná žita https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20564/bmid_kapsa-plna-zita-qnE-20564.jpeg 4 677 87

Slečna Marplová série

Zpívej píseň penízků, kapsu plnou žita… O peníze jde především! Kapsa plná žita je už jenom doplňkem, aby se naivní dětská říkanka stala skutečností… Ta je však dětským hrám a říkadlům velice vzdálena, protože vražda je skutečná – dokonalá, promyšlená, zákeřná. Jde o pomstu za ztrátu jiného života? O vyšetření dávného sporu mezi dvěma bratry? O majetek či věno? Když zemřel bohatý pan Fortescue, byli v podezření všichni: služebnictvo, zaměstnanci kanceláře i jeho nejbližší – dospělé děti z prvního manželství a jejich partneři, druhá žena i její milenec. Ale okruh se zužuje, neboť dochází k dalším vraždám… Slečna Marplová má ovšem nespočet životních zkušeností a poznala už mnoho lidí, kteří se podobají právě těmto podezřelým, takže i tentokrát pomůže policii v čele s inspektorem Neelem odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Pocket Full of Rye , 1953

marekB78
23.06.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha. Super čtení, zajímavá zápletka i rozuzlení. Toto baví :)

Knižní střípky
28.04.2022 5 z 5

i zde máme zavražděného, který vynikal tím, že si popudil snad všechny příbuzné a lidi ve svém nejbližším okolí. Pan Fortescue byl pěkný prevít a jednoho dne se někdo naštval a otrávil ho. V podezření se okamžitě ocitla jeho rodina, služebnictvo, ale i obchodní partneři. Naštěstí se zde vyskytla slečna Marplová, která má pro strach uděláno a nějaká ta vraždička ji nerozhází. Já vím, že mnoha čtenářům právě Jane leze docela dost na nervy, mně v podstatě někdy také, na stranu druhou je to po čertech chytrá ženská. Ona je fakt strašně vlezlá a nenechavá babka, ale stejně ji mám ráda.

Vesmich
01.04.2022 5 z 5

To byl zase krvelačný masakr! Jak ty největší hrůzárny vždycky vyžere slečna Marplová! Ona je extrémně psychicky odolná a nějaké ty mrtvolky ji nerozhází!

teddya
25.03.2022 5 z 5

Jako vždy skvělé čtení. Jsou knihy, které mám od Agathy raději, ale kniha stojí za přečtení. Opět si pohrála s dětskou říkankou a na konec nečakané zozuzlení případu.

whale77
07.03.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že od Agathy Christie úplně nejvíc miluju Černoušky, tak se u téhle knížky nabízelo srovnání nápadu vražd podle dětské říkanky – a tady byl nesrovnatelně slabší, nicméně na tento motiv zde ani nebyl kladen takový důraz. Příběh byl dobrý, ale marplovky mám v oblibě až za poirotovkama (ale rozhodně před pentličkovkama!), takže možná i proto mě tolik nenadchl. A poslední ránu tomu dalo, když jsem si po několika letech poslechla audioverzi v hlasatelském přednesu Hany Makovičkové, kde mě rušila nejen taková ta předrevoluční dikce předčítačů zpráv, ale několikrát mě i zmátl tón hlasu, protichůdný předčítanému textu (např. když vyšetřující detektiv pokládal otázku ženě, která uvařila čaj, po které oběť zemřela - předčítající použila jízlivě obviňující tón v přímé řeči: „Tak ten čaj jste mu vařila vy, že?“, ale pak následoval dovětek: řekl líbezně).
Takže proto ubírám jednu hvězdičku (a půl), ale jinak to je prostě Agatha a ta stojí za přečtení vždycky!

Ryšava
15.02.2022 3 z 5

Do knížky jsem se nemohla pořádně začíst. Zdálo se mi, že ji čtu pořád, ale moudrá z ní nejsem... jako vždy jsem netrefila vraha udivilo mě, že slečna Marplova se objeví, až polovině knihy. Konec a vrah mě překvapil. Škoda, že se člověk nedoví, jestli vrahovi dokázali vraždy...

Kontryhelka
22.01.2022 5 z 5

Další legendární a výborná detektivka od paní Agathy. Opravdový požitek nabízí opět skvělé rozuzlení a odhalení pachatele na konci.

babystar
22.11.2021 4 z 5

Klasická Agatha. Několik mrtvol bez zbytečné krve a hrůz, spletité rodinné vztahy, rozumný vyšetřovatel a nakonec slečna Marplová s její znalostí lidských povah a sympatiemi k mladým lidem.

tom8157
16.10.2021 4 z 5

Už během četby se tato kniha zařadila mezi mé nejoblíbenější "Agathy". Děj je svižný, plný zajímavých postav a kniha je napsaná velmi čtivě. Jediná věc, která mě trochu mrzí je, že slečna Marplová zde vystupuje spíše okrajově.

aralka
22.08.2021 4 z 5

Jako oddechovka skvělá, Agatha nikdy nezklame!

VůněKnih717
14.08.2021 4 z 5

Agatha Christie je geniální :-) ještě jsem od ní nenarazila na knihu, která by mě nebavila...

Vesmich
02.08.2021 5 z 5

Toto je jedna z mých nejoblíbenějších, jak ta Agatha umí toho darebáka tak krásně vystavět! Také mám ráda ten život v těch panských sídlech - pokojská, služebná, panská, kuchařka...jak bych toto všechno využila!!!!

dalia1769
04.06.2021 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, napínavá, typická Agatha Christie.

jihej
30.05.2021 5 z 5

Výborně vymyšleno, splňuje přesně to, co od Agáthy Christie očekáváte!

baji42
01.05.2021 5 z 5

Další z velice kvalitních autorčiných detektivech, ve které nechybí ani nezbytná "tradiční" říkanka.

Alma-Nacida
30.04.2021 4 z 5

Tradičně kvalitní Agatha. I když slečna Marplová mi odjakživa občas lezla na nervy, to Poirot je zkrátka roztomilý, a tím zákeřně nebezpečný. :) Tady to na začátku vypadá, že všichni mají motiv a mnozí příležitost, a to mě na tom právě bavilo.

martineden
28.03.2021 5 z 5

Paní Marplová je také super. Doporučuju.

mcabr
23.03.2021 5 z 5

Moc pěkná detektivka.

edith79
24.02.2021 5 z 5

Opět napínavé, zajímavé, i když tentokrát jsem se musela dost soustředit. Postav tu bylo hodně, ale po čase jsem se v nich dokázala vyznat. Slečna Marplová vstupuje na scénu trochu později a samozřejmě se opět vyznamená při řešení případu. Znovu se tu jako již v několika Agathinych knihách objevuje říkanka a to mě vždycky baví. A musím se pochválit, že tentokrát jsem pachatele alespoň tušila.

Leonora
21.02.2021 2 z 5

Poslouchám jako audioknihu. Teda poslouchám... Spíš pouštím jedním uchem tam a druhým ven. Hned od začátku nepřehledná změť postav, jedno klišé za druhým a nuda, nuda, nuda. Naprosto to nezvládám a končím po čtyřiceti minutách.