Kapsa plná žita

Kapsa plná žita https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20564/bmid_kapsa-plna-zita-qnE-20564.jpeg 4 678 87

Slečna Marplová série

Zpívej píseň penízků, kapsu plnou žita… O peníze jde především! Kapsa plná žita je už jenom doplňkem, aby se naivní dětská říkanka stala skutečností… Ta je však dětským hrám a říkadlům velice vzdálena, protože vražda je skutečná – dokonalá, promyšlená, zákeřná. Jde o pomstu za ztrátu jiného života? O vyšetření dávného sporu mezi dvěma bratry? O majetek či věno? Když zemřel bohatý pan Fortescue, byli v podezření všichni: služebnictvo, zaměstnanci kanceláře i jeho nejbližší – dospělé děti z prvního manželství a jejich partneři, druhá žena i její milenec. Ale okruh se zužuje, neboť dochází k dalším vraždám… Slečna Marplová má ovšem nespočet životních zkušeností a poznala už mnoho lidí, kteří se podobají právě těmto podezřelým, takže i tentokrát pomůže policii v čele s inspektorem Neelem odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Pocket Full of Rye , 1953

radisek
31.03.2019 4 z 5

To, že se jedná o slečnu Marplovou jsem zjistil až ve třetině knihy, kdy inspektor Neele končí s dechem. Příjemné, nenáročné čtení na cesty s překvapivým koncem.

Lolila
26.09.2018 4 z 5

Ako vždy A. CH. nesklame. Slečna Marplová je sympatická, stará pani, ktorej to stále myslí:-) Milé, zamotané, samozrejme ako vždy - viac mŕtvych a na konci prekvapivé:-). Oddychovka na rozptýlenie.....

paulinschildie
18.09.2018 5 z 5

Tahle kniha je moje první zkušenost se slečnou Marplovou. Než jsem knihu otevřela, myslela jsem, že tato dáma bude Poirot v sukni. Bohudík jsem se spletla, neboť ze slečny Marplové se vyklubala milá bábinka, kterou bych chtěla za babičku. :)

kap66
07.07.2018 5 z 5

"Ta bábrlinka vás shání, pane inspektore," zašeptal spiklenecky seržant Hay. "Vypadá to, jako když ví spoustu věcí, které vám chce povědět." "Hrom a peklo," řekl inspektor Neele. "Rozkaz, pane inspektore," řekl seržant Hay a ve tváři se mu nepohnul ani sval.

Zase to ta bábrlinka vyřešila a ve své laskavosti nechala hlavnímu vyšetřovateli pocit, že je chytrý - jen mu ještě na závěr poradila, jak sehnat důkazy :-).
Miluji slečnu Marplovou a tento její případ považuji za jeden z nejlepších.

PavlínaAlžběta
04.02.2018 4 z 5

Stejně tak zbožňovaná slečna Marplová jako Hercule Poirot. Agatha byla mistrovskou spisovatelkou a její náměty, včetně příběhu Kapsa plná žita geniální s mnoha zápletkami, lehce napínavým dějem, který udržuje čtenáře v pozoru. V příběhu skvěle vystihujícím každou postavu, hlavně okolí a podrobnosti, nezůstane u jediné vraždy. Samozřejmě by to nebyla slečna Marplová, která se dokáže lehce vnutit mezi podezřelé a její pátrání pomáhá i detektivovi, který ženu bere jako senilní babičku, nicméně její postřehy opět dokáží případ vyřešit a vraha najde přímo tam, kde by se snad ani nehledal. Aneb pod svícnem je největší tma. Vrah měl plán dokonale promyšlený a obalamutil snad všechny postavy. Až na naši hrdinku.

AnetaKor
31.01.2018 5 z 5

Zatím nejlepší slečna Marplová, kterou jsem četla. Možná to bude i tím, že ji velice obstojně sekunduje inspektor Neele, nebo tady možná ona jemu...

Pepé13
04.12.2017 5 z 5

Tuto detektivku jsem přečetl jedním dechem za necelý den, líbil se mi inspektor Neele, samozřejmě i slečna Marplová, i když zde měla méně prostoru. Pro mě překvapivý závěr.

Andrea81
14.10.2017 5 z 5

Klasika. Nezklamalo.

RudýOnkel
23.07.2017 5 z 5

Je jedno, jestli hlavní hrdina je pan H. Poirot nebo slečna J. Marplová, vždy z toho vzejde dobrá napínavka. U některých knih mi vadí zdlouhavost zápletek a děje, bohužel toto musím (ale v menší míře) připustit i zde, jinak rozuzlení mě nemile překvapilo, neboť ten, komu jsem fandil, to zrovna udělal. Jednak je to pro mě poučení do další doby, jednak snaha autorky ukazovat na to, že ne vše milé je "milé". Spád knihy na konci se mi zdál optimální a sjezd se dál ustát. Dlouhé vyšetřování ale sněhová rolba bohužel upravit neuměla...

barynka15
14.06.2017 5 z 5

Výborná detektivka! Rozhodně lepší kniha než film (ostatně asi jako vždy). Trošku náročnější zápletka, ale celkem logicky rozpletena...

marion111
16.03.2017 5 z 5

To už je tolik roků, co jsem si v knihovně pujčila svou první Agathu - Kapsa plná žita - bylo mi 12 let a když jsem knihu dočetla, bylo mi jasné, že detektivky od Agathy Christie mě budou provázet životem . Díky ní jsem si oblíbila detektivní žánr a objevila mraky super spisovatelů.
Děkují Vám, paní Agatho.

Percabethka
03.02.2017 5 z 5

Byla to moje první kniha od Christie a moc se mi líbila. Bylo mi jasné, že ti, kdo vypadají podezřele, vrazi nebudou, tak jsem našla tu nejméně podezřelou postavu a čekala jsem, že to bude ona. No, nebyla... :D Rozhodně si od ní musím ještě něco přečíst ❤

syskas
20.08.2016 5 z 5

Agatha a slečna Marplová sú vždy dobrá kombinácia. Len škoda, že tento raz sa slečna do príbehu "priplietla" len tak okrajovo. Veď v knihe sa objavila až skoro v polovici. Inak príbeh zaujímavý, zamotaný, ako je u Agathy dobrým zvykom.

Vera Silent
29.07.2015 3 z 5

Neni to špatné a příběh má dobrý rozjezd, ale ke konci to začne být trochu nuda, coz je u detektivky s podivem. Zatim jsem zadnou literární formu slečny marplove neznala a určitě jsem čekala, ze se vic zapojí. V knize se ale objevuje tak sporadicky, až cloveka napadá, proc se to vlastně jmenuje po ni. Jeste dám agate šanci u jiného titulu, protože tímhle ani nenadchla ani neurazila.

astroweb
11.12.2014 3 z 5

Už jsem to jednou četl, naštěstí si moc nepamatoval, ale tentokrát mi Agatha nějak nesedla.

me.odstiny.knih
27.08.2014 4 z 5

Myslím, že mé hodnocení mluví za vše.....

Rup
25.08.2014 4 z 5

Řekl bych: lepší průměr. Ale milovníkům ACH lze doporučit. Ovšem ti ji určitě znají, tak ostatním také.

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Opět jedna z vynikajících autorčiných knih. Zamotané, že by člověk podezíral vlastní babičku, ale posléze vše krásně a logicky rozmotané.

denisa0887
11.05.2014

pro Kika 13 - Britský film, natočený podle románu Agathy Christie (2008). Hrají: J. McKenzieová, R. Heineyová, K. Cranham, R. Little a další. Režie Charles Palmer. Další případ dámy s detektivními sklony.

kika 13
03.02.2014 5 z 5

Detektivka má děj a až do konce Vás nechá v napětí kdo je vrah.Věděl by někdo,zda román byl zfilmován?