Pekelný ostrov

Pekelný ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201860/bmid_pekelny-ostrov-Hsj-201860.jpg 4 50 16

Shane Schofield série

Kapitán Schofield zvaný Strašák má se svým družstvem přistát na mateřské letadlové lodi Nimitz, s níž velitelství ztratilo kontakt. Krátce po přistání na tým zaútočí nejnovější tajná zbraň vyvíjená na Pekelném ostrově – živé bojové stroje. Jenže Strašák netuší, že tohle je pouze zahřívací kolo a že teprve pak zjistí, co je to opravdový nepřítel.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

Hell Island , 2005

ThomasRuhe
18.07.2023 3 z 5

Je to poměrně krátká kniha. Trochu zde scházel nějaký rozsáhlejší popis, ale na to nebyl prostor. Bojová akce je popsaná vcelku solidně, jen ti nepřátelé, kterým vojáci čelí... no je potřeba to brát s rezervou a reálnost moc neřešit. Výsledek je tak za tři.

woita
22.06.2023 3 z 5

Pekelný ostrov bych označil jako nejhubenější dobrodružství "Strašáka" Schofielda. Určitě to nehodnotím jako slabinu ani jako absolutní výhru. Ano, Strašák předvádí opětovně impozantní akční podívanou, prostředí je zajímavé, viz dále, stejně jako nepřítel (s někým podobným se lze setkat v knižní sérii Sigma Force). Ale vím také, že Matthew Reilly je schopen psát rozvláčným a zajímavým stylem, které z Pekelného ostrova mohlo udělat titul minimálně o dalších sta stranách.

Kniha se mi líbila prostředím a hlavní zápletkou připomínající první díl herní série Far Cry (alias Ostrov Dr. Moreaua). Nicméně trochu se mi nepozdávalo zapojení šesti set vojáků v programu, kterého byla letadlová loď účastná, a následného masakru, neboť jak by vojenské velení vysvětlilo zmizení jednoho praporu? No, světe div se, i na tuto otázku jsem dostal na konci odpověď (...). Vcelku zato kniha se čte jedním dechem, pobaví, ale její délka to sráží k určité průměrnosti, které nejsem u Reillyho navyklý.

petulik330
03.07.2021

Velice zajímavá kniha s kapitánem volací znak strašák. s hlavními hrdiny to je strašák a břitva se setkáváme od smrti lišky poprvé a jde to znát.
Využít opice jako vojáky do první linie ... zajimavý nápad, ale využití nejlepších elitních jednotek americké armády aby je vyskoušeli? To je trochu moc. Patří jim jak nakonce dopadli.
Tato kniha byla krátká, takový knižní předkrm. už se těším na další knihy od toho autora.

Maria95
12.10.2018 3 z 5

Jak už nekdo psal, autor nezklamal, ale bylo to nezvykle krátké. Přesto stále zajímavé

Atanone
03.03.2018 3 z 5

Nečekejte žádný literární skvost, ale pokud přijmete autorova pravidla,dostanete za to slušný nekomplikovaný akčňák s hrdinou typu Chucka Norrise,u kterého jste ochotní uvěřit,že se skutečně narodil v chatrči,kterou si před tím postavil vlastníma rukama.

Allebith
09.11.2017 3 z 5

Kupodivu me velmi mile prekvapila. Pekna kniha. :)

slunečnice777
27.10.2017 5 z 5

Kratší knížka o 100 stránkách. Děj odsípá, plno akce. Strašák je James Bond Jason Bourne do hromady. Za chvíli se zactu do Armády zlodějů. Kdo má rád divočinu, mohu jen doporučit. Jednoduše, vypnout mozek, uvolnit se, odpočívat a číst, kochat se šílenou akcí za akcí.

Tazz1
08.07.2017 5 z 5

Strašák není člověk, Strašák to je bůh. Sice kratší, ale skvělé.

muchomurka
03.03.2017 4 z 5

Opět skvělá napínavá knížka, kdy jsem hltala stránku za stránkou. Akorát mě mrzí, že byla tak krátká. Mi přijde, že jsem si to ani neužila a byl konec. Přitom by to sneslo klidně o 150 stran více. Přijdu si okradená o příběh. Ale i přesto jsem spokojená, že to byl typický Strašák, Břitva a tým a napínavý děj.

hana4834
24.02.2017 4 z 5

myslím že autor má i lepší knihy přesto to bylo dobrý

tesi04
13.02.2016 2 z 5

No nevím, Reilly mi uchvátil Polární stanicí To prostě byla akce. Tohle je ale asi už moc. Krátičké a prostě fakt přehnané. A můj hrdina Strašák mi zde nějak nesedí.

Dandulka
21.08.2015 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu super dílko! Na autora jen takové tenoučké, ale zato plné akce. Super čtení.

Dandulka
21.08.2015 5 z 5

honza8366
18.02.2015 5 z 5

Velmi strhující čtení, přečteno skoro na jeden nádech. Napínavé, akční, pritom docela kratke.
Ocenuji take ukazku dalsi knihy na konci teto.

lynx
13.08.2014 4 z 5

Velmi čtivé, zajímavý námět,

pagac17
04.07.2014

Knihu jsem nedočetl, je to jakási sci-fiction. Tento druh literatury mi nesedí.

ostrovy armáda

Matthew Reilly