Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4431 4431

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Perry
23.05.2015 5 z 5

Musím říct, že v tomto díle je rozhodně více akce než v Selekci, což je znát už z pohledu na - mimochodem luxusní- obálku ♥ A mnohem více zvratů, co se týče v rozhodování
Americi mezi Maxonem a Aspenem :) I když u konce knížky je to jasnější ;)

U mě je to 60% na 50% :D Ale tohle rozhodnutí radši přenechám Americe :D

Knížka je čtivá, romantická, akční a zatraceně tvrdohlavá jako hlavní hrdinka. Nemohla jsem se od ní odtrhnou, pořád mě nutila otáčet stránkami, až na mě velkými písmeny baflo slovo KONEC ... šílím!!!
Rozhodně se nemůžu dočkat posledního dílu "První" (Už podle názvu, můžeme hádat, že přeci jen zůstane v paláci jako jediná?!) No nezbývá mi nic jiného, než se nechat překvapit :)

Malous
23.05.2015 4 z 5

- druhý díl byl dobrý, ale na mě moc plný až nepříjemného napětí
- méně vtipu
- méně sladké maxonovské atmosféry
- sice ostřejší akce, ale o to více pasáží o nejrůznějších problémech
- America i Maxon mi chvílemi lezli krkem..

Eneo
22.05.2015 4 z 5

Jsou pohádky pro děti, po kterých baží před spaním a staví si na nich své životní ideály. A potom tu jsou pohádky pro dospělé.
America Singer je jako nové jméno pro Popelku. Krásná dívka, která se vyhrabala z nízké kasty výměnou za jednu z nejsledovanějších osob monarchie, navíc s velkou šancí na provdání se do královské rodiny.Oproti klasické Popelce nás ale drží Kiera trošku v napětí, princ totiž nemá oči jen pro ni, ale vybírá si trochu na způsob "Farmář hledá ženu". Dobře, zase tak napínavé to není vzhledem k pojmenování jednotlivých dílů. Ale je to pěkné čtení. Vznešené prostředí plné hezky oblečených intrikářů, každý se snaží vytěžit ze selekce pro sebe co nejvíce. A možná taky trochu pro zemi, která se nám trochu boří pod nátlakem rebelů (a o níž bych se ráda dozvěděla víc, než mi autorka umožňuje).

tynkaiscrazy
20.05.2015 4 z 5

Proč ta anotace zní tak hloupě? Neměla bych se za tu knihu stydět?
Ne, neměla. Teda možná měla, ale stejně musím napsat, že je fakt skvělá.

Když jsem přečetla Selekci, na Elitu jsem čekala jak malé dítě na zmrzlináře. Nemohla jsem se dočkat. Pak se konečně dostala na trh a mně trvalo nejméně půl měsíce, než jsem se k ní dokopala, protože můj život je jedna velká prokrastinace. V pondělí jsem knihu dostala
do ruky. Přečetla tři kapitoly, jelikož nebyl čas a druhý den jsem se postarala o zbytek. Vskutku čtivá kniha, to se musí nechat.
Ačkoli se Americy myšlenky během celé knihy rozutýkají jen do škatulek: 'Maxon nebo Aspen? Korunka nebo kasta? A co Marlee?', i tak mi přijde kniha dobrá, opravdu dobrá. Někdy nás autorka nechala napínat třeba celou kapitolu, což bylo téměř k nevydržení. Témeř. Protože všichni jsme u knížky vydrželi a to jednoduše proto, že je skvělá.
Stejně jako většina fandím Maxonovi. Během příběhu jsem o něm začínala mít pochyby, které se vytratily. Sice ne úplně docela, ale z hodně velké části ano. Aspen mě svou přítomností neskutečně vytáčí, stejně jako král a vlastně celý zbytek paláce.

Nyní nastvává chvíle, kdy budu muset čekat na První opět jako dítě na zmrzlináře.

tisha8409
20.05.2015 1 z 5

Mám sice tento druhý díl, ale protože nesnáším různé sladké romantyše příběhy, boj o přízeň toho, který to hraje na všechny strany, všem lže a naivky mu na to skočí, se mi víc než příčí.
Nic romantického v tom nespatřuji a ani forma psaní alá " Boj o prince, ale moderněji" mne nezaujala.
Hlavní hrdinka je taková ... nerozhodná, nezralá slepice a princové jsou ... kohouti.
Je to jako nesplněný sen nevyrostlé holky.
Jedna hvězda za obálky.

smybar
18.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Nemůžu se dočkat na : První a Rhe Heir

Veronika.C
18.05.2015 5 z 5

Dlouho očekávaný druhý díl mé oblíbené série, který jsem přečetla během jednoho odpoledne a který byl stejně dobrý jako jednička. Líbilo se mi, jak se děj posunul, co vše se odehrálo mezi postavami, že jsme se dozvěděli více o království a celé zemi a už se nemůžu dočkat až vyjde poslední díl :)

HankaL
16.05.2015 5 z 5

Konečně jsem si koupila pokračování Selkce. Po pravdě, nemohla jsem se dočkat, až ji budu mít doma a vůbec nevím jak to vydžím do podzimu.
Druhý díl se milíbil o kusek víc než první, Americu jsem chápala, ale nakonci bych ji nejraději nakopala. Moje nenávist ke králi a k ostatním soutěžícím vzrostla a nejradši bych vyvraždila všechny holky v Seekci kromě Americy a Marlee. Jednoznačně fandím Maxonovi a Aspena bych nejraději zabila.

Naty123
15.05.2015 5 z 5

No teď nevím, která kniha byla lepší, jestli selekce či elita, ale jedno vím jistě obě knížky byli naprosto úžasné!!! :) Knížka se strašně lehce četla, že to bylo až k neuvěření. Konec dopadl celkem otevřeně, takže jsem zvědava na poslední díl. :))

JanaDor
14.05.2015 4 z 5

Druhý díl ze série Selekce dočten a můžu vám prozradit, že děj se vyvíjí lépe než jsem si představovala. Příběh se více zaobíral historií království a jeho politikou. Ale America zůstává stále nerozhodná....
Kniha se dobře četla, dalo by se říct, že se pluje na víceméně stejné vlně jako v prvním díle, jenom vlny začínají více růst a loď už není tak klidná. Očekávám bouři.
Kdo chce odpočinkovou romantickou fantasy, určitě udělá dobře, když nasedne do této lodi a začne plavbu se Selekcí.

Knižní_kout
12.05.2015 4 z 5

Knížka byla úžasná jako vždycky,ale hrozně mi vadilo jak se America chová (jasně nebyla by to ona), ale tam mi opravdu vadila.Nechápala jsem, že jí hrozně vadí, když Maxon chodí za jinýma holkama a já jsem si říkala:,,Holka,jsi v soutěži,nejsi tam jediná o kterou se stará.'' Když jsem knížku dočítala tak jsem si trochu ulevila,že ji už svitlo a že se snad začne chovat normálně.
Jinak doporučuji a rozhodně si přečtu i ten poslední díl.

janka2000
12.05.2015 5 z 5

Kniha se úžasná. Než jsem se stihla začíst, byla jsem u konce. Nemůžu se dočkat posledního dílu. Doporučuji

Hoshi
11.05.2015 5 z 5

Je mi smutno - nejenže jsem knihu přečetla za večer (je velmi čtivá), příběh utekl rychle a třetí díl v překladu vyjde tuším, že až někdy v říjnu, ale hlavně z osudů některých mých velmi oblíbených postav - to, co se stalo Marlee mě rozbrečelo. Bylo mi jí hrozně líto a v tomhle ohledu jsem ráda, že nemáme žádné kasty a můžeme si vzít koho chceme.
Americu vlastně i chápu, že byla nerozhodná. Aspena milovala dva roky a princ Maxon... Tuším, že i některé z nás měli před sebou takovéto rozhodnutí - který je pro nás ten pravý.. Ten, který nás opustil nebo ten, který pro nás chce udělat první-poslední, je tu pro nás - dělí se s námi o svá tajemství, i když ví,že je to nebezpečné?
Musím však uznat, že princ Maxon byl i můj favorit, už jen kvůli tomu, že Americu nevyhodil hned jak do selekce vstoupila. Ale chápu Maxona, že se musel dvořit i ostatním (Celestu nemám ráda jako všichni ostatní :D), už jen kvůli svém otci, který mě na konci pořádně naštval.. Avšak i tak se těším na První!

Tejezka
10.05.2015 5 z 5

Moc pěkné pokračování..Elita mně bavila skoro stejně jako Selekce, nicméně už se nemůžu dočkat pokračování, myslím, že to čekání nevydržím :-D... Jinak doporučuji!

Sabča92
09.05.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů a byla skvělá. Sice musím uznat, že první díl se mi líbil více ale tento druhý díl byl prostě skvělý. Musím říct, že ze začátku knihy jsem brala Maxona jako dokonalého, ve druhé polovině si to u mě trochu rozházel, ale i tak je to můj favorit a mám ho ráda :D America mi přišla celkem nerozhodná i když v druhé polovině knihy už byla lepší. V této knize se více rozvinuly charaktery ostatních postav. Celeste? Jistěže ji nemám ráda, ale přijde mi jako správná potvora, bez které by bylo v paláci docela smutno.
Proč jen vyjde První až na podzim? Kdo to má vydržet takovou dobu???? :-( Skvělá Elita, kterou mohu všem jen doporučit. Milý, oddechový, pohádkový příběh z budoucnosti.

tatruszka
08.05.2015 4 z 5

Příběh byl stejně jako první díl hezký, čtivý a příjemně oddychový. Je pravda, že Selekce byla podle mě o něco lepší, ale i tak jsem se pobavila. Už se těším na další díl.

DenisePartridge
08.05.2015 4 z 5

I když byla podle mě Selekce o něco lepší, Elita je skvělá knížka. Lehce se četla a i styl autorky mi vyhovuje, ale myslela jsem, že v některých částech tam všechny zabiju, aby byl klid :DD America byla neskutečně nerozhodná a v pasážích, kdy se lísala k Aspenovi, jsem myslela, že vyletím z kůže, ale chápu, že kdyby se vynechalo všechno s Aspenem, kniha by byla tak poloviční. Stejně tak jsem nechápala to náhlé zaláskované chování Maxona ke Kriss, ale aspoň si společnosti někoho jiného neužívala jenom America:D
Každopádně už se nemůžu dočkat První! :33

Roselunda 1928
05.05.2015 4 z 5

Neokouzlilo mě to tolik jako Selekce. Asi za to může ten divný výraz té holky na obálce :D

4,40*. A proč?

- America... Nejvíc mě štvalo to, že jakmile je s Maxonem sama, tak to prožívá tak a když je s Aspenem, tak to prožívá taky tak -,- :D (chápete mě, ne :D) Jakoby zapomněla, co cítí k tomu druhému a... však vy víte. Jinak mi přišla celkem v pohodě.
- Maxon... nechtělo se mi věřit, že se přetvařuje :D ale to s Kriss mě dost štvalo :D Ale je fakt vidět, že má Americu rád. Aspoň většinou :D
- Aspen... zablít takové typy :D i když byl lepší než v Selekci.
- Myslela jsem, že se to s Marlee stane až v První :/ no nevadí. Stejně ji mám ráda :D
- Celestu nesnáším.
- Kriss... zezačátku mi nevadila tolik jako ke konci. Už jen to s Maxonem :/
- Král je mnohem větší kráv, než jsem myslela. Chudák Maxon.
- Královna je ale moc milá.
- Ostatní členky Elity byly divné :D

K ději...
Co se mi nelíbilo?
- Celesta -_-
- Král :'D
- Maxonovo chování ke Kriss :D
- Marleein trest :D
- Viz odstaveček k Americe.
- Hrozně rychle to uplynulo -,-

Mám celkem představu, o čem bude První :D
Moc se mi líbilo. A jdem začít petici o zrychlené vydání První 3:D

tigrislinda
05.05.2015

Prostě úžasná knížka. Čte se jedním dechem a člověk je zklamaný, když ji přečte za jeden den a nemůže číst dál....Těším se nedočkavě na další díl!!!!Určitě musím knihu doporučit a dát pět hvězdiček!!!!

Zlajda95
04.05.2015 2 z 5

Musím říct, že pro mě byl druhý díl velkým zklamáním. Četlo se to dobře, stejně jako první díl, přečetla jsem to během jediného večera, ale záplatka mi už nepřipadala nějak moc extra. Od Selekdce jsem nic nečekala, je to čtivo k odpočinutí, ale přesto se mi kniha líbila... druhý díl mi ale nepřišel nijak atraktivní, rozčilovalo mě jednání hlavní hrdinky, Maxona i Aspena. Konec pro mě byl asi největším zklamáním. Princ-neprinc, to co udělal, je neodpustitelné, ale jasně. Ona taky není žádný svatoušek.