Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4431 4431

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Ketzka
14.06.2015 5 z 5

Tahle trilogie mě bude uchvacovat(divnej výraz)ještě hodně dlouho a musím říct na rovinu, že miluju Maxona!;)ale myslim si že to v ajině asi není tak rozmanitý a nepopisují to tam tak hezky jako v češtině, takže se nedivim že těm co to v aj četli se to tolik nelíbilo.
No nic asi se na to vrhnu znovu!

Vishez
13.06.2015 4 z 5

Tak dobrá. Nebudu se tajit, jsem nadšená! Děj i chování postav má své mouchy, ale to snad všechno. Tento díl byl dějově napínavější, uspokojivější a nevyzpytatelnější než díl první- Selekce. Bohužel musím souhlasit s několika děvčaty předemnou v tom, že Amerika si zaslouží pořádně bacit pánví po hlavě :D. A (stejně jako většina čtenářek této knížky) držím palce Maxonovi. Bez urážky, Aspene, ale svou šanci jsi měl. Tak se jdi bodnout a nemotej Americe hlavu! Popravdě bych uvítala, kdyby se Aspen zapletl s Kriss. Tím bychom se zbavili konkurence na obou stranách a mohli bychom rozeznít svatební zvony :3 OH BOŽE, jak já doufám, že to s Maxonem vyjde! Sice název další knihy (První) nám může lecco napovídat, ale autorka je dost mazaná a nedivila bych se, kdyby nám přichystala mnohá podivná překvapení ;)
Jsem z knihy tak nabuzená, že jsem při každé ňuňu scéně nemohla potlačit úsměv a odina mně už považuje za dost creepy osobu :D. Každopádně moje řešení je jasné. Aspen pryč, Kriss pryč, Celesta pryč, král pryč, Maxon a Amerika do společného manželského apartmá (no... jestli mi rozumíte ;-) společné lože...) :D .Takže do toho, Kiero!

MisuleB
11.06.2015 5 z 5

Opět neskutečně rychle přečtená kniha, jen kdyby nebyl Aspen na každé druhé straně... Šokující zjištění z posledních několika kapitol mě tedy osobně nějak nepřekvapilo, naopak jsem to tak nějak čekala; říkám na to jediné-okamžitě zabít krále. Zato královna s Maxonem jsou bestovní. Už aby tu bylo finále. ;)

sabanka
10.06.2015 5 z 5

Skvělé čtení.... Opět přelouskané než by řekl švec.... Americu obdivuji je opravdu silná a odhodlaná...Jsem ráda, že se nakonec rozhodne.... :) Více na mém blogu

FreckledCathy
08.06.2015 4 z 5

I druhý díl jsem přelouskala během dne, ovšem oproti prvnímu dílu mě v první polovině chvilkama dost rozčilovalo, že America neřešila nic jiného než životní problém: Maxon versus Aspen. V každé kapitole byl mužem jejího srdce někdo jiný, což hraničilo až s otravností, a kromě její nerozhodnosti ohledně jejího vyvoleného se tam nic moc nedělo. Druhá polovina však už nabrala správný směr a samotný závěr mě správně nabudil na poslední díl. :)

Anre3
04.06.2015 4 z 5

Opět odpočinkové čtení a čtení téměř do rána, protože knihu nejde odložit :-) Určitě si ráda přečtu i První.

Eleanor-ka
03.06.2015 5 z 5

Po přečtení Selekce jsem věděla, že musím mít doma Elitu, do které bych se mohla zas po nějaké době bezprostředně ponořit! Knihu jsem překvapivě četla o něco déle, než jsem měla původně v úmyslu, ale to mi vůbec nevadí.

Už od začátku jsem v té knize "plula" jako nezaměnitelný fanoušek, který se při každých "miloučkých" scénkách nezištně uculoval...chtěla jsem víc a víc, až se mi pod oči dostávalo stále více zvratů. Určitě to bylo dobře, i když mě to napínalo jako strunu. V tomhle dílu jsem nevěděla, jestli mám Americu obdivovat, nebo ji praštit pánvičkou po hlavě... Musím uznat, že jsem si v Elitě nesmírně oblíbila Maxona! Ach...

Abych pravdu řekla, ty konečné kapitoly mě úplně zdrvily... Úplná změna postav, vývoje, děje... všechno to bylo najednou úplně jiné, než se zdálo... Díky tomu ale vím, že Selekce je nesmírně úžasná série a že stojí za to to číst! Miluju tuhle sérii a nemůžu se dočkat, až výjde První.

Elitu celkově hodnotím o pár procent lépe jak Selekci, protože se mi při vystřídalo tolik pocitů, že bych je nedokázala spočítat na prstech...

Btw, slyšeli jste tu novinku, Selectioneři? Budeme mít filmy! Zvolejme 3x sláva.... :-)

Peace
03.06.2015 3 z 5

"Láska je nádherný strach."

Na pokračování Selekce jsem se moc těšila, protože jde o velmi příjemnou pohádku, která vás zavede do úplně jiného, ale o to zajímavějšího, světa. Ani po dočtení Elity nejsem zklamaná a těšení přetrvává.
Pouze.. té nerozhodnosti, ze strany Americy, tam bylo opravdu přespříliš - budu tiše doufat, že v dalším díle o fousek dospěje :o)

DariDerek
03.06.2015 4 z 5

Je jí 17... je jí 17let.... je jí 17let... moje mantra po přečtení tohoto dílu :) recenze v záložkách :)

Niky20
02.06.2015 3 z 5

Oproti prvnímu dílu docela zklamání. Pořád se to příjemně čte, ale přišlo mi, že se v tomto díle vlastně nic pořádného nestalo a k tomu mě hlavní hrdinka tak neskutečně lezla na nervy, až se to chvílemi nedalo vydržet a měla jsem chuť ji pořádně profackovat. Každopádně se těším na další díl a doufám, že bude mnohem lepší.

Terezk-a
02.06.2015 5 z 5

Ten kdo se zamiloval do Selekce, bude rozhodně milovat i Elitu!
Osobně se mi druhý díl moc líbil, to jak se celý děj dále vyvíjel. Samozřejmě, že se každá z postav trochu mění, nebo má jiné názory, ale to do příběhu patří. Myslím si že autorka zvládla druhý díl na jedničku! Rozhodně bylo o čem psát a já se ani chvilku nenudila. Autorka opět zvládla ve čtenáři vyvolat pocit, že musí číst dál.

V prvním díle se America rozhodovala mezi princem a Aspenem, druhý díl však končí jinou otázkou...

Adél_K.
31.05.2015 4 z 5

Knihu bych za zbytečnou neoznačila. Děj rozhodně zaujme a Kiera ani tehdy nezklamala. Útoky rebelů a hádky se střídali s romantickými scénami. Nejvíc čtenáře naštve fakt, že v jedné kapitole máme Americu až po uši zamilovanou do Maxona a v té další je přimáčknutá k Aspenovi a sní o jejich společné budoucnosti. No promiňte, ale i Katniss věděla o svých citech víc (a to nic nevěděla). Docela mě zaskočil i fakt, že to, co si America celou dobu myslela bylo překroucené. A to parádně. Kdybych mohla vyvolat nějaké postavy z knihy, vyvolala bych Americu, aby jí mohla dát facku a potom jí vysvětlit, že pokud se nevzpamatuje Maxon jí uteče s Kriss. Potom bych si vyvolala i Aspena, abych využila svoje diplomatické schopnosti (pravá pěst) a logiku (levá pěst) a vtloukla mu do hlavy, že má nechat Americu být-to bych udělala moji přesvědčivostí (kolenem-víte kam tím mířím (Maxonovo a Američino první OFICIÁLNÍ rande v Selekci) :D). No a nakonec bych si vyvolala Maxona, za kterého bych se vdala :D

Red-haired
31.05.2015 3 z 5

Pro mě to bylo po prvním dílu docela zklamání. America se chovala hrozně, a nejde jen o nerozhodnost, nesouhlasím vůbec s tím, že se tak jednoduše nechala ke všemu přesvědčit, své názory měnila z vteřiny na vteřinu, jako by žádný svůj názor ani neměla, a to mi byla v prvním dílu docela sympatická, no tak tady to končí.
Nemůžu však říct, že by to byla až taková katastrofa, protože i přes hrozné chovní postav a předvídatelnost příběhu byla kniha hodně čtivá a nenudila mě, takže je pro mě Elita prostě průměrná.

kklepkaa
28.05.2015 2 z 5

Rozhodně slabší než první díl, ale i tak jsem si tuhle knížku užila a byla napnutá až do konce a vlastně jsem pořád :-) America mě teda neskutečně štvala, stala se z ní hrozná pokrytecká slepice. Opravdu na pěst. Doufám, že v dalším díle bude snesitelnější.

Ewik
27.05.2015 5 z 5

Hlavní hrdinka je tu "na odstřel"! America mě v tomto díle nepředstavitelně rozčilovala. To, že holka váhá mezi dvěma klukama je celkem pochopitelné, ale aby svůj názor a své city měnila co chvíli je vážně hrozné. Naštve se na jednoho a v tu ránu své srdce a poroznost směřuje k tomu druhému. Prince Maxona i Aspena mi bylo upřímně líto.
Co mě však naštvalo asi nejvíc byl fakt, že princ Maxon jí projevil důvěru a ona mu to při první příležitosti vmetla do tváře. Ke všemu si myslela, že když celému národu v přímém přenosu sdělí, jak ve skutečnosti vznikla jejich země, všichni jí padnou k nohám a v jediném okamžiku změní systém celé země a změní životy všech lidí. To pardon, ale takhle to asi nefunguje. Toť vše k hlavní hrdince .
Co se týče stylu psaní, není o čem mluvit. Autorka prokázala, že je mistrem slova a díky tomu byla kniha svižná a nutila mě stále číst. Nenudila jsem se u toho a moc se těším na poslení díl. Musím uznat, že i paní překladatelce se to velmi povedlo. Kniha může být sebelepší, ale když se nepovede překlad, tak to stojí za starou belu.
I přesto, že vím, jak to dopadne jsem celá napjatá a moc se těším na filmové zpracování. Jen doufám, že to nezklame očekávání všech fanoušků.

anielka
27.05.2015 1 z 5

Tak za mne hruza. Prvni dil jeste sel. Ale America si opravdu neni jista, kde lezi jeji srdce (a asi i rozum). Menit nazory snad ob pet minut. Jak si byla naprosto nejista. Opravdu nevím, jestli tuhle serii doctu.

Adele02
26.05.2015 4 z 5

4,5
Tak tedy, pět bych klidně dala. Tuhle sérii mám fakt ráda, ale když uděláte z hlavní hrdinky děvku, je to pak o ničem. America mě tu tedy příšerně štvala, Aspen opět nic moc a dokonce i Maxon si lehce klesl. A když to shrnu? Na konci je to samé, co u prvního dílu. Opět nevím vůbec nic.
No, jsem zvědavá, co se z nich vyklube v První.

Beeges
26.05.2015 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat pokračování.
Elita byla úplně jiná, než Selekce. Postavy se mi na jednu stranu zdály vyspělejší, krom některých Američin činů a myšlenkových pochodů. Moc se mi líbilo, že si konečně začal Maxon s děvčaty tykat, bylo to osobitější. Hodně postav ukázalo svou pravou tvář.
Co jsem nemohla pochopit, proč se Amerika chovala jinak s Maxonem a jinak s Aspenem. Jednou milovala toho a nesnášela toho, a pak když byla s druhým, tak to zase obrátila.
Tento díl byl mnohem víc napínavý, spoustu akce, ale skoro žádný pokrok ve výběru nové princezny.
Maxon mě strašně štval, že každé nakukával to samé, jak je krásná, dokonalá. Když Amerika viděla Maxona s nějakou jinou, pohádali se, on ji v postatě slíbil, že stejně ona je jeho jediná a šel na rande s nějakou jinou :D
To samé ale dělala America. Byla na rande s Maxonem, viděl je Aspen a Americe to vyčítal, ta mu řekla, že chce jeho, ale za chvíli si zase štrádovala na rande s Maxonem :D Takový začarovaný kruh.
Ale poslední útok rebelů, kdy Maxon Americe vysvětlovat, jak se věci mají, mě utvrdil v tom, komu fandit.
Nicméně, konec opravdu překvapil, na krále a jsem si konečně mohla udělat názor.
A po přečtení této knihy se nemohu dočkat na poslední díl. Doufám, že se stane zázrak a knihu vydají dříve.

Rinoa18
24.05.2015 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale America na mě tentokrát působila snad nejhůř ze všech postav. Já vím, jsem ženská, chápu, když je někdo nerozhodný, ale ona se vážně chovala jako úplná slepice. Vzhledem k tomu, že ví, do čeho šla. Rozhodně slabší než první díl, ale konec tohoto dílu napověděl, že v tom třetím se určitě máme na co těšit. A já se tedy těším. :-)

kacenka2001
24.05.2015 5 z 5

Amerika se v tomhle díle nějak nemohla rozhodnout a Aspen ji podle mého snižuje sebevědomí, dál bych Ameriku za její rozhodnutí někdy praštila - chvílemi se chovala jak slepice, ale jinak boží knížka. Moc se mi líbilo jak plánovaly akci pro Italskou princeznu