Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4431 4431

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Julia_pt
08.07.2015 5 z 5

Tato knížka je lepší než první díl !!! A to první díl byl fantastický :) Víc se toho tam dělo. Amerika mě už někdy štvala s tím, jak neví, co chce, ale nakonec jsem to přežila. Vážně mě ke konci překvapil Maxon!!! Hrozně se těším na další díl !! :)

Siu83
06.07.2015 3 z 5

O dost slabší díl než jednička. Měla jsem co dělat abych to dočetla. :-(

Karin_w
01.07.2015 3 z 5

Stále velmi čtivá kniha, sem tam mě nějaký zvrat překvapil, ale bohužel se mi zdá, že se příliš často točí na jednom místě - neustálé rozhodování se o tom samém Aspen/Maxon.. nejvíc mi však vadilo, jak se ta "silná a bojovná" America snad v každé kapitole rozbrečela.. Stejně ale tuto sérii doporučuji jako příjemné oddechové čtivo a těším se na poslední díl :-)

Alenes
30.06.2015 5 z 5

Druhý díl byl zase o něco lepší něž jednička (ale já myslím, že to je skoro u každé knihy :))
Moc se těším na trojku a jen doufám, že to níčím nepokazí :)

Bee
30.06.2015 3 z 5

Když jsem rozečítala první díl, neměla jsem tucha o co půjde a co od toho čekat a naprosto božsky mě to překvapilo... Takže když jsem se konečně dostala k dalšímu dílu, byla jsem celá natěšená, ale musím říct, že teď už to nebylo ono. Dějově mi to nepřišlo nic moc, ale nejvíc mě štvala hlavní hrdinka. America je v tomhle díle úplně na odstřel - její nerozhodnost, změny názorů, to, že se po ničem nepídí, místo, aby věci řešila, radši propukne v pláč.. Sem tam se ještě objevily chvíle, kvůli kterým jsem si ji oblíbila, ale mockrát ne. Aspen a Maxon jsou pro mě kapitola sama o sobě. Postavy se chovají nepochopitelně, nevěřila jsem jim to a děj mi nepřišel tak promyšlený, jak by mohl být. Čekala jsem od toho víc, ale oddechovka to byla supr. Další díl i tak budu číst, snad se tím autorka vrátí znovu do sedla.

Vája@
29.06.2015

Já si ji nemůžu vynachválit. K Elitě jsem přistupovola hodně odměřeně poté, co jsem přečetla komentáře, ale díl mě opět uchvátil a nedokázala jsem vůbec ty komenty pocopit a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Zaslechla jsem, že má být kolem září ( jůů to mám narozky - už vím jaký bude dárek :)). A prý má být i třetí díl - Dědička tak nevím.

Rose18
28.06.2015 2 z 5

Tahle série prostě na víc jak dvě hvězdičky nemá...

donutka01
27.06.2015 4 z 5

první díl se mi líbil víc ale i druhý byl dobrý i když se America chovala jako slepice. moc se těším na třetí

klarinka9974
27.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, první díl je vždycky lepší ale i tento díl měl něco do sebe, i přesto že se hodně řeší Ameriky city, ale i určité okamžiky jsou tak zajímavé že Vás kniha pohltí do děje. Obálka je rozhodně opět úžasná.

kokina74
26.06.2015 2 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Nic méně si nemuzu pomoc, ale myslím ze by se to dalo zkrátit a nic by se nestalo.

Marisa
25.06.2015 5 z 5

Tato série je prostě skvělá :). Doporučuji :)

jana8925
25.06.2015

Po přečtení Selekce jsem neváhala a objednala jsem další díl..Elitu :)
Opět jsem se od knížky nemohla odtrhnout..Je krásně napsaná a vtáhne vás přímo do děje :)
Četla se doslova jedním dechem :)
Příběh se vyvíjí opravdu zajímavě a nemůžu se dočkat dalšího pokračování :)
Moc doporučuju!

Alexxxxx
24.06.2015 5 z 5

Hodně lidí, kteří tuhle knížku četli psali do komentářů, že první díl byl lepší. Mně se ale víc líbil tenhle díl. Děje se tam víc věcí. U něčeho jsem byla tak překvapená(ten kdo to četl ví o čem mluvím :D). Knížku jsem přečetla do dvou dní a až byla přečtená byla jsem strašně nadšená a plná očekávání na další díl. Rozhodně doporučuji všem kteří váhají jestli si ji mají přečíst. Takže dotoho.:D

Maragad
21.06.2015 2 z 5

Ačkoliv Elita představy mnoha čtenářů nenaplní, i tak stojí za to tuto sérii číst, protože čtivá je opravdu velice. A co si budeme povídat, už jen kvůli těm překrásným obálkám je ozdobou nejedné knihovny. Ovšem teď už jen můžeme doufat, že pokračování, jež vyjde pod názvem První, bude zdařilejší a konečně čtenářům poskytne tak dlouho očekávané odpovědi. Rozhodně už by bylo na čase.

KachnaN
21.06.2015 5 z 5

Od pokračování předchozího, opravdu dokonalého dílu, jsem čekala hodně. A to jsem taky dostala. Zhltla jsem tuhle knížku za dva dny a to jsem se ještě musela nutit do pomalejšího čtení. Je to velmi příjemná oddychovka, vlastně taková pohádka o dívkách, které soutěží o jednoho prince. Rozhodně všem doporučuji přečíst! :)
A netuším, jak vydržím čekání do října na poslední díl! Jak to mám sakra vydržet?!?

Bet
19.06.2015 5 z 5

Podle mě super díl. Samozřejmě jsou tam části, kde America leze dost na nervy. Ale co si budem povídat Maxon není svatoušek. Když jsem četla tu část se Celestou tak jsem jen zařvala CO? Byla jsem na pláži tak se dost lidí leklo :) Chápu že chce mít pojistku, ale že až tak.
Musí se nechat, že Kiera si s náma pěkně hraje :)
Na třetí díl se moc těším :)

Sam99
19.06.2015 5 z 5

Tenhle díl byl možná trochu slabší než první, ale i tak jsem si ho moc užila. V tomto dílu byla America velmi nerozhodná a to mě docela štvalo, nejdřív to byl Maxon, pak Aspen, pak zase Maxon atd. Každopádně se znovu těším na třetí díl, který má vyjít až v říjnu.
Musím zase pochválit obálku, která je i teď velmi vydařená.

pink_ivy
18.06.2015 4 z 5

Myslím, že se mi to líbilo o fous víc než první díl. Přišlo mi to takové akčnější, i když se moc posunu v ději nestalo, tak útoky rebelů byli mnohem zajímavější.
Co ale se týče hlavní hrdinky. America mi v prvním díle moc k srdci nepřirostla, ale v druhém díle byla doslova na ránu. Lítala od Aspena k Maxonovi a vždycky, když byla s tím druhým tak jaksi zapomněla, co cítí k tomu prvnímu. Kdyby do toho autorka za každou cenu necpala milostný trojúhelník, tak by to dopadlo lépe, je to zbytečné a akorát mi to zkazilo celý dojem z knížky. Aspen mě štval v druhém díle ještě víc než v prvním a Maxon celkem v pohodě, jen mě zarazilo jeho chování ke Kriss a Celestě.
No a co mě asi z celé knížky vyšokovalo nejvíc byl osud Marlee. 4*

Sušenka1556
16.06.2015 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila ,ale potom ano. Nevím sice proč, nic mě nezajímalo. Nebylo zde žádné překvapení ani zvraty. I přesto mě kniha bavila, hltala jsem ji a těším se na druhý díl.
Je neuvěřitelné ,že se dá obyčejná pohádka přepsat do love story pro náctileté! Palec vzhůru pro autorku!

sarka1893
16.06.2015 2 z 5

Autorka má bezesporu vypravěčský talent, i když se podle mě trochu jedná o vykrádačku reality show "Farmář/milionář/princ hledá ženu", Hunger Games a jakékoliv soutěže Miss... Pořád postrádám scény, které by ve mně vzbudily silnější emoci než zvědavost, jak to bylo dál. Dlouho (možná nikdy) se mi u knihy nestalo, abych vysloveně nesnášela hlavní hrdinku - America je nevypočitatelná náladová blbka, která vůbec netuší, co chce. Přes to stojí Elita za přečtení, je to oddechové čtení a sérii nejspíš dočtu, jak jsem psala výše, spisovatelka umí vzbudit zvědavost.