Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4439 4439

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Noshelfcontrol
02.08.2015 5 z 5

Nemůžu říct, že by se mi jeden díl líbil víc než druhý, protože oba jsou naprosto skvělé. Druhý díl byl už o něco drsnější než první, takže bych normálně řekla, že je lepší, ale nelíbila se mi ta Americy nerozhodnost mezi Maxonem a Aspenem. Bože to to trvalo než se konečně rozhodla (a to ještě nevíme, jestli ve 3.díle svůj názor nezmění) :D Ale jinak to bylo super. Ale už se u toho nedalo tolik relaxovat jako u 1.dílu, protože jsem párkrát byla docela nervózní nebo jsem měla na krajíčku :) Nicméně se už nemůžu dočkat třetího dílu.

Bookslover97
31.07.2015 5 z 5

America v jedné části knihy Maxonovi vyčetla, že je kluk, který nedovolí ostatním, aby si hráli s hračkou, kterou nechce. Ale vždyť je úplně stejná! :D
Když už si je jistá, že o Maxona nestojí, zvrtne se to a uvědomí si, jak moc na něho žárlí.
Takže je v podstatě celou knížku nerozhodná. A to je vážně otravné.
Ale na hodnocení to nic neubere :33
A teď rychle poslední díl, protože to čekání nevydržím... :))

klarcal
30.07.2015 4 z 5

Malinko více se vyvedl první díl,ale ono to tak většinou bývá. I tak bych hledala stěží věci,které by se dali vytknout. Sem s třetím dílem!:)

Viky.Tejralova
29.07.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, i když ne tolik jako první. Největší zvraty byly až nakonec, takže hurá na další díl, jak se to vyvine!! :-)

warca
28.07.2015 4 z 5

Malinko slabší, protože se celkem nic nedělo. Vážně mě občas America štvala, to nepopírám. Ale i přes to se mi kniha četla opravdu skvěle a za den jsem ji zhltla a naprosto deprimovaná se oddala nekonečnému čekání na další díl :)

snilek.holka
28.07.2015 3 z 5

Tři hvězdičky tento díl má hlavně proto, že mi příjde, jakoby byl sepsán proto, aby měla série více dílu. Takový ten doplňkový díl, před vyvrcholením.

Madame R
27.07.2015 5 z 5

Bomba! Opravdu skvěle napsaný druhý díl. Možná se mi líbil víc než první. Docela mě šokovalo co se v tomto díle stalo a jak se začínají jednotlivé postavy vyvíjet. Už se samou nedočkavostí třesu na další závěrečný díl.

anetka.repova
26.07.2015 5 z 5

I když je kniha určena především pro dívky, tak mě příjemně nadchla, je jednoduchá, svěží, oddechová. Knihu jsem měla přečtenou za 2 dny. Příjemná oddechovka a velice vhodná na odreagování.

Týnušxxx
25.07.2015 4 z 5

Kniha byla opravdu oddechové a příjemné čtení. Rozhodně mnohem zajímavější, napínavější a akčnější než předchozí díl! Posledních asi třicet stran plných zvratů jsem opravdu hltala.

Pelunka
24.07.2015 4 z 5

Kniha je určená především pro dívky a ty kdo má rád oddechové knihy a knihy na pokračování. Druhý díl si stále drží svoji zajímavost a děj nás napíná stále víc jak to nakonec dopadne. Je pravda, že se nevyhneme milostnému trojúhelníku. Ale druhá kniha se pyšní tím, že děl je více akční a napínavější. U každé kapitoly čekáte co se vlastně stane a nemůžete přestat číst :D

KatnissLavender
24.07.2015 5 z 5

Zase jednou povedená kniha. Řekla bych, že se mi dokonce líbila víc, než první díl, což se mi moc často nestává a jsem za to vážně ráda. Už se těším na to, co nám autorka naservíruje v závěrečném dílu...

Ankavi
22.07.2015 5 z 5

Druhý díl Selekce rovněž nezklamal, dokonce se mně zdálo, že má místy větší spád, než ten první. Opět potvrzuji, že se jedná o lehkou četbu pro náctileté, která však potěší i nás o něco starší. Kdy že vyjde třetí díl :-) ???

Wolfinéria
19.07.2015 5 z 5

Knížka stejně jako první díl přečteno za den :) Ovšem u tohoto dílu jsem měla snad v každé kapitole chuť Americu neskutečně propleskat. A Aspena taky. Moc jsem nepochopila o co jí furt šlo... Každopádně se nemohu dočkat dalšího dílu :)

Terezz9
17.07.2015 4 z 5

Do tohoto pokračování jsem šla trochu s obezřetností. Po přečtení negativních, ale i pozitivních komentářů jsem pro jistotu od knihy tolik neočekávala. Celkově jsem z ní nebyla tolik unešená jako z prvního dílu, ale rozhodně to nebylo špatné. Hodnotila bych to lépe než průměrně a rozhodně se těším na další díl!

xspacil
15.07.2015 3 z 5

Příjemné počtení s troškou zklamání. Vlastně nelíbilo se mi toho spousta. Milostné trojúhelníky nemám ráda, vždy totiž vyjde najevo že fandím nesprávnému.
V této sérii fandím Maxonovi, důvodem je nejspíše to, že máme mnohem více prostoru ho poznat. Opravdu líto je mi Aspena, který nedostal od začátku první knihy šanci opravdu bojovat, přijde mi že je tam prostě navíc, a proto je předurčen k neúspěchu. Trochu mě mrzí, že nedošlo ke střetu těchto dvou postav již v této knize. Oživením byla jen scéna v lese. Jinak to vše bylo jen o tom jak se hl. hrdinka nemůže rozhodnout, když je to tak jasné, kde skončí. Osud Marlee jsem si už vyvodila v první knize. A konec? Nuda! Stejně jako v jedničce. Čekala jsem že ji aspoň ti rebelové unesou nebo nevím co, když už tam byla nějaká ta akce. A to že si ji tam nechal, když už byla na odchodu? Taky špatně, i když popravdě nevím jak by poté příběh měl pokračovat. Každopádně poslední díl si přečtu a to kvůli rebelům.

Dela90
10.07.2015 5 z 5

Na druhý díl jsem se neskutečně těšila, očekávala jsem všechno možné i nemožné. Upřímně mně trošku štvalo, že se na scéně objevoval Aspen a ona mu přes to všechno dovolila, aby ji byl zase blíže. Nejspíše to bude asi tím, že víc fandím princi. No, ale stejně ... Na druhou stranu byla knížka opět čtivá, ke konci více než zajímavá. V prvním díle bylo všechno nové a prostě mi přišlo, že se tam toho i více událo, ale ... druhý díl rozhodně nebyl špatný, byl také suprové počtením, jen jsem pořád čekala, co se stane ... Mám dojem, že to do října prostě nevydržím, to nepůjde. Jsem napnutá, jako struna, jak se bude děj dále vyvíjet, a pevně věřím, že je stále na co se těšit! :)

marti7729
10.07.2015 5 z 5

Druhý díl z této série pro mě byl zajímavějším, sice se tady najde pár chyb díky který mě princ nebo America velmi štvou, ale lidé nejsou dokonalý, proto pořád hodnotím kladně. I přes to, že se v tomto díle neobjevilo nic nového, musím říct, že konec se vyrýsoval dost nadějně. Po zdlouhavém začátku, mluvení o kastách a dlouhého popisování života v paláci, příběh nabírá nějaký směr. 3x hurá ! Vypadá to že další díl bude konečně zajímavý a napínavý. Tato série mě neskutečně baví. Sice je to takové spíše dívčí čtění a hlavní hrdinka je ode mě skoro 8 let, ale stejně. Člověk si rád oddechne, popřípadně zavzpomíná. Rozhodně doporučuju :)

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

America mě strašně štve. Možná to je i záměr. Doufám, že teď už se rozhodla, děj se mi líbil i když se v podstatě nic nestalo. Spisovatelka moc pěkně popisuje. City. Doteky. A taky oči. Doufám, že budu mít možnost přečíst si i další díl/popř. díly.

kacka2794
09.07.2015 4 z 5

Je to u mě mezi 4-5*, ale... bylo to čtivé a bavilo mě to, chvíle jsem si ale říkala, že je America docela dost pitomá. Stále se dost rýpe v tom, koho si vybrat a to, že ji Aspen i opustil a do ouška jí našeptává o Maxonovi jen to špatné jí očividně nevadí. A do zpráv kritizovat celý systém země může podle mě udělat taky jenom idiot. :D
Jenže jako ještě větší idiot tu dominuje král. Sobecký a necitelný ubožák.
Marlee je mi líto, ale dopadlo to pro ni asi nejlíp, jak mohlo.

smybar
08.07.2015 5 z 5