Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4443 4443

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Laputika_3
31.08.2015 5 z 5

Knížku jsem hned po Selekci čapla a nepustila. Jen jsem nikdy nechápala, co má v hlavě. Jak přemýšlí? To neví co jí Aspen udělal? A, bože ano, vím že je taková ale ukázat ten deník?
Tohle jsou vždy záměry spisovatelů - rozčilovat čtenáře kteří to pak musejí dočíst aby se ujistili, že má hlavní postava mozek :D
Knížka i přes to zábavná a čtivá a už se nemůžu dočkat První :)

baryblueberry
29.08.2015 3 z 5

Elita se mi celkem líbila, ale už to nebylo jako první díl...už mě tolik nevtáhla do děje a někdy jsem měla pocit, že se hlavní hrdinka musela totálně zbláznil, protože logicky uvažující člověk reaguje trochu jinak. Ovšem uvidíme, jak to skončí, k První jsem se ještě nedostala...

anibeni
28.08.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jediný den.. Líbila se mi stejně jako první díl, i když tady v tom díle byly zvraty ve vývoji opravdu téměř na každé stránce, hlavně ve druhé polovině knihy. Musím pochválit autorku, protože dle mého docela naivní námět je zde perfektně zpracován.. Těším se na třetí díl...

Bambus
27.08.2015 5 z 5

Knížku se zhltla během jednoho dne, stejně jako předchozí díl. Zdálo se mi, že autorka se snažila ve čtenářích probudit nenávist k Aspenovi a naopak sympatie k Maxonovi. Když jsem se zamýšlela na tím, jak bych se rozhodla já, být Americou, a kdo se chová nejnepatřičněji, dospěla jsem k názoru, že Amerika. Vytáčela mě už v Selekci, ale v Elitě to posunula na úplně jinej level. Aspen i Maxon dělají, co musí a co je pro ně nejlepší. Zato America pořád jenom brečí, zrazuje důvěru obou kluků, hraje si na hroznou rebelku a neustále mění názor. *Spoiler* nejvíc ze všeho jsem byla zvědavá, jak se vyvine situace s rebely, když byla America ztracená v lese. Doufala jsem, že ji třeba později vezmou za vzor, jakožto průkopnici myšlenky rušení kast. Ale nic se nestalo. Přes všechny mouchy jsem si ale knihu naprosto zamilovala. To prostředí, komorné, nečekané zvraty (hlavně s Marleen!), tajemství i příšerně debilní král, všechno se nakonec tak hezky poskládalo,že už odpočítávám dny do dalšího dílu :).

LGB
26.08.2015 4 z 5

Nebylo to špatné ale :D a je to jedno velké "Ale" a to, že mi America úplně neskutečně lezla na nervy. Její chování bylo zvláštní, mnohokrát velmi úsměvné a někdy jsem se musela tak snažit, abych si nevytrhala všechny vlasy :D A vůbec nechápu proč všichni tolik nenávidí Aspena? A všichni milují Maxona? :D
Asi jsem čekala něco víc, protože 280 stránek o tom jak se America rozhoduje jestli chce být s tím nebo tím není zas tak zajímavé, ale možná to byl autorčin záměr? (myslím tím až taková love story :D :D vážne nevím :D )
Zaujala mě historie celé jejich země a taky bych chtěla vědět jak to bylo, je a bude s Rebely. Teď už si jen počkat na "První" až se to všechno rozlouskne :D (akorát mě mrzí názvy knížek, díky kterým vlastně víme jak to bude :P :D)

TaberýováM
24.08.2015 5 z 5

Druhý díl mě taky hodně překvapil, bylo to někdy napínavé.
Je to moc krásně napsané.
Už se moc těším na poslední díl "PRVNÍ" opravdu jsem zvědavá jestli se i 3 díl autorce povedl.

Alice Crowleyn
23.08.2015 4 z 5

Tolik smíšených pocitů...ani nevím, kde bych měla začít. Snad tím, že nechápu, proč každý nenávidí Aspena? Neříkám, že je bezchybný, ale rozhodně si nemyslím, že si zaslouží tolik nenávisti. Co udělal tak strašného? Pokud máte chuť někoho obviňovat, je to spíš America, která Aspenovi neřekla NE. Samozřejmě, že se bude pořád snažit, když mu dává naději.
Když už mluvíme o Americe... nevím, jestli jsem obě dvě knihy četla s obrovským nadhledem, protože jsem se bála, že mě hlavní hrdinka dovede k šílenství, ale ani v Elitě jsem neviděla nic, co by z ní dělalo nesnesitelnou protagonistku. Jasně, je nerozhodná, ale když si představím, že jsem v její situaci, asi bych se chovala podobně. Je pravda, že od ní není hezké jak Aspena a Maxona vodí za nos, ale svým způsobem je to pochopitelné. Musíte brát v potaz, že pokud se rozhodne pro Maxona a vezme si ho, časem se z ní stane královna a na to America rozhodně není připravená - a vzhledem k tomu, kde vyrůstala si ani moc nevěří, že by to zvládla. S Aspenem zase strávila dva roky a nikdy ho nepřestala tak úplně milovat. Navíc je jí sedmnáct. Kdo se v sedmnácti chová rozumně?
Další věc, co mnohé možná šokuje, je fakt, že...Maxon u mě v této knize opravdu klesl. V Selekci byl v pohodě, ale v Elitě se mi extrémně znechutil. Obzvlášť v jedné scéně. Nejdřív jsem si myslela, že k tomu byl tak nějak dotlačen, ale když se ukázalo, že ne, že jen využil situace, aby ze sebe 'dostal trochu stresu a uvolnil se'... odporné. Na konci knihy si to trochu urovnal, ale rozhodně ne dostatečně. Kdybych měla být upřímná, v tento moment mám mnohem raději Aspena a přála bych si, aby dostal opravdovou šanci (což se, jak všichni víme, určitě nestane).
Co se krále týče... už v prvním díle jsem věděla, co je zač. Jeho chování v tomto díle mě vůbec nepřekvapilo a opravdu jsem si přála, aby ho při útoku rebelové zabili! Já toho chlapa nenávidím!

Celkově jsem si knihu užila, ale zase nemohu dát plný počet hvězd. A to zejména proto, že se mi nelíbila rapidní změna v chování mezi Americou a Maxonem. Asi je to tím, že jsem knihu četla hned po dokončení Selekce, ale vztah mezi nimi byl úplně jiný, než na konci prvního dílu. V Selekci k sobě měli blízko, ale v Elitě si hned od začátku skákali do náručí a padaly tam slova jako 'miláčku' a celé to tak na mě působilo, jako kdybych měla špatnou knihu, ve které chybí několik desítek kapitol.

veronika.v
22.08.2015 5 z 5

Zpracování příběhu se mi velmi líbil. Jsem ráda, že jsme se konečně dozvěděla o něco víc, co se týče jejich politiky, která upřímně není moc na dobré úrovni. Celkem dost mne překvapila ta část, co se stalo Marlee. Z té jsem byla upřímně řečeno nejdřív v šoku. Přímo jsem obdivovala, jak se America v tu chvíli zachovala. Co mne ale vytáčelo bylo to, že America je opravdu, ale opravdu velmi nerozhodný člověk. Drásalo mi nervy, když jednu chvíli byla vyvařená z Maxona a druhou zas z Aspena, který mi taky vadit. Vůči nim to není fer. Fandím spíš Maxonovi, který mě sice vytáčí kvůli Kriss, ale na jednu stranu jeho chování chápu, co mu zbývá, když Mer je tak nerozhodná ?
Jinak se strašně těším na pokračování. Nevím, jak vydržím než to u nás vyjde a tak si to nejspíš přečtu v angličtině. Rozhodně doporučuji přečíst ! :)

behunka
18.08.2015 3 z 5

Bože proč já ti četla. Už po selekci jsem toho měla dost. Jak ale něco začnu chci víc. Moc sei nestává že by mě byly hlavní postavy tak strašně nesympatické . Vlastně Americe bych nejradši nafackovala, lituji že Aspena nezastrelili a jen se Těším že z Maxona se něco konečně vyvrbí. Nápad dobrý ale zpracování otřesné. Jsem masochista
Už se tesim na 3 dil

Shira27
18.08.2015 4 z 5

Elita se mi moc nelíbila. Selekce byla o něco lepší. Ale pořád se tam něco dělo a kniha je velmi čtivá. Pořád fandím princi Maxonovi a naopak Aspen mi je čím dál víc nesympatičtější. Musím se přiznat, (možná malý spoiler :P) že při tom posledním útoku rebelů na palác, jsem si opravdu přála, aby byl Aspen mrtvý.
Nicméně jsem od Elity možná čekala víc. Jsem zvědavá na První. Možná si ji přečtu v angličtině :D

alithea
17.08.2015 3 z 5

Selekci jsem dočetla někdy během poledne a s nadšením jsem se okamžitě pustila do Elity. Bohužel mě oproti prvnímu dílu poněkud zklamala. Klasický trojúhelník, který zpočátku vypadal velice zajímavě, brzy omrzí. Na jedné stránce slibuje Mer lásku Aspenovi a vzápětí, ještě ve stejné kapitole, je naprosto hotová z prince. Americu jsem měla v první díle ráda, v druhém mi lezla neuvěřitelně na nervy. Co mi vadilo ještě víc, byl zcela průhledný děj. Knížky, útoky, vztahy... Mohla jsem skončit v půlce a nejspíš by to vůbec ničemu nevadilo.

terrih.dreamer
17.08.2015 4 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila. Zprvu - má nádhernou obálku, tak jako všechny ostatní díly. Nejsem už příliš "odvařená" z klasických milostných trojúhelníků, ale přesto se mi tato série velmi líbí.

Hlavní hrdinka je tentokrát velmi zmatená a neví co vlastně chce. Získala jsem možnost seznámit se se všemi postavami více do hloubky. Děj plynul hladce a čtení jsem si velmi užila.

Už se nemohu dočkat až se mi do rukou dostane poslední díl! Takže doporučuji! :)

AnetaVýsková
15.08.2015 5 z 5

Také hned jak jsem dočetla selekci pustila jsem se do této knihy. Prostě super kniha proti nudě.

Véča
15.08.2015 5 z 5

Hned jak jsem dočetla Selekci neváhala jsem a zaběhla do knihkupectví pro Elitu. Ta se mi sice líbila o trochu méně než právě Selekce, ale přesto jsem ji měla přečtenou za 2 dny a bylo to skvělým čtením na dovolené. Už se nemůžu dočkat vydání První, i když je asi vcelku jasné jak to dopadne. :)

Aingeal
09.08.2015 3 z 5

Když opomenu, jak jednoduché bylo pro Ameriku být v jednu chvíli v Maxonově náručí a v tu druhou se pověsit na Aspena (a ne, její takzvaná nerozhodnost takovou podlost u mě neomlouvá ;)...), tak to byla moc dobře napsaná kniha, důstojné pokračování Selekce. Sice bych uvítala více úkolů pro soutěžící - koneckonců, vždyť už je tam jen Elita a u té by to mělo být nejvíc napínavé, ne? - ale zase kniha předvádí jiné zajímavé momenty ;).

Schullerka
08.08.2015 3 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila, ale nakonec jsem se začetla a čtení jsem si užila. Nicméně Selekce se mi líbila víc.

Co mě na knize vadilo ze všeho nejvíc byla hlavní hrdinka. Je to snad nejnerozhodnější postava vůbec. Chvíli chce jednoho za pár stránek druhého, vůbec jsem to nechápala, nejradši bych Americu profackovala, aby se probrala a začala přemýšlet. Jako vážně.

Naopak, co se mi líbilo bylo řešení politiky v Illey. Doufám, že se to v posledním díle nějak rozvede a vyřeší, protože to mě u knih baví víc, než nějaký milostný trojúhelník. Nejvíc mě ovšem dostal 'soud' (ti co četli ví). Celá tahle část mě šokovala, no prostě v téhle sérii bych to nečekala.

ElisR1
07.08.2015 4 z 5

Selekce se mi líbila o dost víc, Elitu beru jenom jako takový vyplňující díl, protože jsme se nic moc nového nedozvěděli, navíc mě už po pár stránkách začal ten milostný trojúhelník dost štvát.

Terez111
05.08.2015 3 z 5

Tato série je velice poutavá. Zatím jsem přečetla oba díly během dne. Jediné co bych tomuto dílu vytkla je America. Její nerozhodnost. Jak si může myslet na Aspena když ji tak hnusně odkopl. Vím jak dlouho trvá se z toho vzpamatovat, ale když bych ho viděla znovu určitě bych mu nějak dala najevo, že si to pokazil a nemám zájem. A také bych ji vyloženě praštila za její chování, už mě to popravdě i unavovalo jak pořád neví. Nezávidím Maxonovi a obdivuji ho za jeho trpělivost. America už by se konečně měla rozhodnout! .. Doufám že 3. díl bude v tomhle o něco lepší. Ale těším se.

nellynelca
05.08.2015 5 z 5

Tento díl se mi velice líbil jako první. To je prostě dokonalá knížka. Těším se na další díl =)

aleachim12
03.08.2015 3 z 5

Nevím, čím to je, ale zdá se mi, že tato série má nepatrně vzestupnou tendenci co se kvality a obsahu týče.

Stejně jako minulý díl, tak i tento se velmi dobře a rychle četl, takže jsem ji zhltla za úplnou chvilku. Navíc mi ale tato část příběhu připadala zajímavější a lépe propracovaná - dozvěděli jsme se mnoho nového o systému a fungování Illey.

I přes to, že je to taková jednoduchá pohádková oddechovka a já již dávno nejsem ve věku, že bych četla pohádky, se těším na další (poslední) díl této série.