Zlý pes

Zlý pes https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495218/bmid_zly-pes-ykx-495218.jpg 4 249 249

Šéfinspektor Robert Kett série

Některé mýty vás mohou zabít. Když je na norfolkském venkově brutálně zavražděna mladá žena, místní z vraždy viní Černého Ďasa – mytického divokého psa. Má to však háček: podle ran na jejím těle ženu nezabilo zvíře. Detektiv šéfinspektor Robert Kett bojuje se svým vlastním děsem. Jeho žena je stále pohřešovaná, zranění z jeho posledního případu doprovází neustávající bolest a on má co dělat, aby se zvládl postarat o své tři malé děti. Když se objeví druhá oběť, ještě krvavější než ta předchozí, Kett se zaplétá do honu na jednoho z nejkrutějších sériových vrahů, jaké kdy Anglie spatřila. Honu na vraha, který možná loví i Ketta samotného. Svižný britský krimi-thriller, který nebudete schopni odložit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Bad Dog , 2019

Evule *
14.11.2022 5 z 5

Čtivé, napínavé a místy až tak trochu neuvěřitelné, co vše se mezi lidmi může skrývat. Oceňuji i záchranu Colin, těším se na pokračování..

miloslav5679
13.11.2022 3 z 5

Síce dobre napísané, dobre sa to číta, je to napínavé, ale.. Zmiznutá manželka ešte z prvej časti "straší" aj v druhej a zrejme bude aj najmenej v tretej časti.. Tri deti tým pádom robia šarapatu, hoci menšiu stále. V poslednom čase sa v kriminalkach stále viac objavujú hrdinskí detektívi, čo nedajú na predpisy a každý nápad musia okamžite riešiť bez ohľadu na čas, predpisy, nebezpečie.. Bolo to v prvej časti, teraz to bolo treba zdvojnásobiť.. Hrdina, sám proti všetkým, samozrejme víťazne.. Už mi to vadí.. Preto len 3 hviezdičky.. A (to už je vec editora) nechápem prečo "vsuvky" z pohľadu akože páchateľa musia byť písané kurzívou a polovicu menšie písmená.. Hoci je kniha čitateľná a kto čítal prvú časť, doporučujem, mne trochu vadila

Lenka_S
13.11.2022 3 z 5

Tenhle díl už byl lepší. Kettovy rozmazlené holčičky už tam nebyly tak rušivým elementem, ale nevím, zda se někdy vrátím k dalšímu dílu série.

alzbeta4340
12.11.2022 4 z 5

Chytlavá detektivka se svižně ubíhajícím dějem dobře využívající motiv "o zlém psu", který líčí na osamělé venkovany. Příběh se skvěle rozběhl, byl ovšem zakončený velmi nereálně, což se ostatně dalo čekat. Jinak jsem ale spokojená a čekám na další díl, jelikož soukromý život inspektora Ketta je stále ještě plný tajemství.

Šárka88
05.11.2022 5 z 5

Konečně dočteno. Mě to tedy chytlo od začátku do konce, lepší než Doručovatelky. Čtivé a napínavé, krátké kapitoly. Sice se zde ukazuje na týrání zvířat a psích zápasů, což se mi nečetlo dobře, ale bohužel to tak je. Nevíme, kde a kolik se toho děje a zavíráme předtím oči, protože se na to blbě kouká. Zpět ke knížce- sem tam jsem kroutila hlavou nad dětmi Ketta, ale tak je to spisovatelova doména. Kett nesmrtelný detektiv, hledá zakopaného psa v sobě, hodně mě baví Savageová i Porter. Těším se na další díl, kde se snad dozvíme více o Billie.

Pája699
04.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Je mi líto, ale za mě se tento díl moc nepovedl. Samotný příběh mě nikterak neoslovil a o týrání a psích zápasech se mi nikdy nečte nijak dobře jako milovník všech zvířat. Detektiv Kett si opravdu zahrává se životem a chvilkama mi přišlo, že si myslí, že je nesmrtelný…v tomto tempu nemůžeme další vyšetřování přežít :-) Trošku mě mrzelo, že v tomto díle nebyl žádný pokrok co se týče zmizení Kettovi ženy…bohužel si musíme počkat na další díl, jak už tomu slibuje závěr knihy….

Katania
03.11.2022 5 z 5

Tuhle sérii mám ráda. Sympatické postavy, napínavý případ a záhada okolo samotného komisaře. Těším se na další!

Aghatte
01.11.2022 2 z 5

Nemám nervy na popisy týrání a zde to bylo opět vyhnáno do extrému.
Ale ani nemám nervy na popisy přátelského špičkování mezi kolegy a cvrnkání do nosánků uřvaných dětiček... je to jako trapný seriál na Nově.
Hned na začátku mě zase vytočila dedukce superhrdiny, kdy po složitém popisu místa zločinu, všech opatřeních včetně stanu, nasvícení a popisu všech zúčastněných, se zeptá : " a z forenzního už tu byli? "...
Jinak bylo poměrně brzy jasné kudy vítr povane, nicméně Kett se zase musel vyválet ve spoustě sr...k, než byl šťastný konec s děvčátky a nově ještě psíkem.
Jelikož poslední věta byla jaká byla, samozřejmě budu vyhlížet další díl, abych se - jako všichni ostatní - konečně dozvěděla, co se stalo s matkou trojice neposedných koťat.
Upřímně, kdyby se tato spojující nit netáhla napříč dějem , další dílka bych nevyhledávala.
Ale špatný to není a věřím, že obětavý otec (v civilním životě dokonce 4 děvčat)
si svoji nadšenou čtenářkou obec našel.

Kekik
31.10.2022 5 z 5

Chválím autora za to, komu knihu věnoval. Je to krásné, a ne tak často k vidění. Opět maximální spokojenost. I u druhého dílu platí, že jsem zápletku poměrně brzy odhalila, ale to vůbec nic neubralo ze čtivosti. Naopak. Příběh mě bavil od začátku až do konce. Pro mě jakožto milovníka zvířat je zvolené téma velmi bolestné. Je mi těch chudáčků líto, zvláště když se to skutečně děje. Hrůza. Ketta jsem si oblíbila ještě více, má vřelé srdce.
Líbí se mi, že autor zde vystihuje děti přesně takové, jaké jsou. Jejich chování odpovídá jejich skutečnému věku. I to zlobení k nim patří.
Konec pořádně navnadil na další díl. Také bych chtěla pochválit autorův smysl pro humor.

renulka16
27.10.2022 5 z 5

Kniha Zlý pes je druhý díl ze série Šéfinspektor Robert Kett. Kdo četl Doručovatelky, tak ví nějak co už čekat. Kdo ne, tak myslím, že úplně nevadí, když začnete tímto dílem, ale za sebe doporučuji začít prvním dílem a užít si to celý pořádně.

Velmi originální námět, který jsem nečekala a překvapil mě. Na jednu stranu super, ale na druhou stranu když si představím, co to bylo za zvrácenost, tak je mi špatně.
Napětí postupně graduje, což je fakt skvělý. Opět se ale musím pozastavit nad tím, jak je Robert nezodpovědný. Jedná na vlastní pěst, ještě není zotavený z posledního vyšetřování a už si hraje na Chucka Norrise . A přitom má ještě ke všemu doma dcery, které na něho čekají. Taky si myslím, že by nebylo na škodu, kdyby zahodil svou ješitnost a strávil nějaký čas u psychologa a nebojkotoval ho.

I v tomto díle budete koukat na plno zvratů, brutální, nechutné vraždy a užívat si humor Roberta a hlavně jeho dcerek, s kterýma není občas lehké vyjít, obzvlášť když je na ně Robert sám. Zmizení jeho manželky Billie stále není vyřešeno a mě už to úplně drásá nervy pomalu víc než Robertovy. Teď jen čekat než vyjde zbytek série...

Milovníkům thrillerů ze srdce tuto knihu doporučuji, určitě nesáhnete vedle a hned si Roberta s jeho rodinou oblíbíte.

Hella
24.10.2022 2 z 5

Ta tři rozjívená robátka mě tak iritují, že užít si knihu je pro mě takřka nemožné. Krom toho má podle autora Kett asi taky chvílemi jen půlku mozku, když se vědomě a sám opakovaně vydává do nebezpečných situací. Nemluvě o tom, že poměrně brzo bylo jasné, kdo za vším je. Lituji, ale nemůžu jinak, než knize pokazit hodnocení.

vera4669
23.10.2022 5 z 5

Skvělý díl této nové série, Kett je sice další tak trošku nesmrtelný hrdina, ale to mi vůbec nevadí, líbí se mi styl psaní a tady jsem tedy vůbec nevěděla kdo či proč.. Tedy za mě i s překvapením.. Jen doufám, že v dalším díle se již dozvíme více o zmizelé manželce :) konec napovídá, že snad ano :)

astra3
16.10.2022 5 z 5

Krátký, dynamický, plný zvratů. Jen se obávám, že Kettovo zdraví nemůže vydržet další vyšetřování.

Nuttelka
14.10.2022 5 z 5

Robert Kett opět nezklamal... I když místy je vlastně skoro až nesmrtelný :-) Ale moc mě baví a jeho dcery jsou k popukání, jen stále nechápu, jak to vlastně všechno zvládá. Pomocníků na hlídání má sice dost, ale i tak. No, na některými věcmi je třeba zamhouřit oko a prostě si knihu užít. Tento díl byl opět napínavý, strašidelný, "nechutný", zvrácený... Jaksi se teď budu do lesa vydávat více obezřetná :-))) No a ten konec??? Jsem zvědavá, v jakém díle se dozvíme, co se s Billie stalo...

alexis818
07.10.2022 5 z 5

Velmi pěkné pokračování.Skvele se čte,pobavíte se a užijete si velkého napětí.Moc se těším na další díl.

WaN635
07.10.2022 5 z 5

Pokračování šéfinspektora Roberta Ketta je stejně dobré jako díl první. Svižný, napínavý příběh.
Musím říct, že chvilky s dcerkami mě občas pěkně pobavili.
Jinak to, co bylo provedeno ,,psovi,, bylo zvrácené, toto dokáže člověku udělat pouze zrůda. Při této dějové lince jsem pociťovala úzkost.
Robbiemu fandím, i přesto, že je to neuvěřitelný držák a vydrží v boji jako kůň :-) .
Snad se brzy dozvíme osud Billie, na toto vyústění se velmi těším.
Vzhledem k tomu, že v originále je vydáno již 11 knih, máme se na co těšit. Já v této sérii budu rozhodně pokračovat.

Anglie sérioví vrazi anglický venkov kriminální thrillery

Alex Smith (p)
anglická, 1979