Zlý pes

Zlý pes https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495218/bmid_zly-pes-ykx-495218.jpg 4 250 250

Šéfinspektor Robert Kett série

Některé mýty vás mohou zabít. Když je na norfolkském venkově brutálně zavražděna mladá žena, místní z vraždy viní Černého Ďasa – mytického divokého psa. Má to však háček: podle ran na jejím těle ženu nezabilo zvíře. Detektiv šéfinspektor Robert Kett bojuje se svým vlastním děsem. Jeho žena je stále pohřešovaná, zranění z jeho posledního případu doprovází neustávající bolest a on má co dělat, aby se zvládl postarat o své tři malé děti. Když se objeví druhá oběť, ještě krvavější než ta předchozí, Kett se zaplétá do honu na jednoho z nejkrutějších sériových vrahů, jaké kdy Anglie spatřila. Honu na vraha, který možná loví i Ketta samotného. Svižný britský krimi-thriller, který nebudete schopni odložit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Bad Dog , 2019

moudivlacek
19.11.2023 5 z 5

Těšila jsem se a zklamaná nejsem.
Čirá hrůza na začátku, která zprvu je připisována velkému psu. Ale důkazy jsou trochu jiného názoru.
Smutný tragický příběh protkaný humorem ze života rodinky detektiva Ketta, či čaje detektiva Petera.
Konec knihy je jasný úvod té další. Jsem zvědavá, jak to s Billie dopadne.

Hvězdinka
11.11.2023 3 z 5

3,5 hvězdičky, příjemně plynoucí detektivka. Zločin tedy zase tak úplně příjemný nebyl, ale styl psaní, kdy se člověk zasměje i při tak ohavném zločinu, mi sedí. Těším se na další díl.

Makůvka
05.11.2023 5 z 5

Já byla opět spokojená. Zajímavá zápletka, sympatický vyšetřovací tým, který vždy drží při sobě. Děj byl místy hodně napínavý, z toho poklidně plynul, hlavně když se na scéně objevily Robertovy tři nezbedné dcery. Moc se mi v knížce líbil lehký humor, který příběh oživil a zlehčil.
Jediné, čeho bylo příliš, tak vracení se, ke zmizení inspektorovy manželky. Tak doufám, že v dalších dílech se už únos jeho ženy vyřeší, abych si plně vychutnala hlavní zápletku.

oleg
24.10.2023 5 z 5

I druhý díl se mi líbil, možná víc, četlo se to samo....

Jessybelle
21.10.2023 5 z 5

Čtivé, občas vtipné, zase trochu jiná originální zápletka, takže jo bylo to fajn. Taková oddechová detektivka. Možná se jen moc tlačí na linku protínající knihy napříč ( s jeho unesenou manželkou).
Na další díl si chvilku orazím.

Buchtičkajani
11.09.2023 5 z 5

Chvílemi trochu nechutné, ale čtivé. Chvílemi vtipné díky "milým" holkám detektiva.

MisakCZE
11.09.2023 3 z 5

Ani tentokrát nechybí notná dávka vtipu průběžně vetkaná do děje, hlavně když jsou na scéně Kettovy děti nebo můj oblíbenec Colin Clare /takového šéfa by chtěl snad každý/.

Jednání hlavního padoucha/ů mi přišlo hodně přitažené za vlasy a trochu mi to kazilo dojem z jinak příjemně oddechové detektivky.

broskev28
25.08.2023 2 z 5

Souhlasím s komentáři Jiparis, Hella nebo miloslav5679, že druhý díl se nepovedl.
To, co v úvodu série bylo milé, příjemné a zajímavé, v pokračování pro mě ztrácí kouzlo, ať už jde o rozjívenou holčičí trojici, nebo o nekončící hledání jejich matky. K tomu se přidávají nešvary hlavního hrdiny, občas také primitivní dialogy na nicneříkající témata, takže já jsem spokojená nebyla. Poměr cena/spokojenost u mě vysoce přesahuje obvykle dosahované hodnoty, takže závěr je jediný: byly to špatně investované, navíc knihovnické peníze, škoda.

Pechule
31.07.2023 5 z 5

Nemám v oblibě knihy v sérii, ale této jsem nejspíš propadla... opět velmi čtivé, napínavé, místy některé věci přehnané, detektiv takřka nesmrtelný muž ;) Už se těším na další díl.

lucakuca
22.07.2023 5 z 5

Nadšení!
Hltačka!
Úplně mě mrazilo!
A děsilo!

babicka_amalka
05.07.2023 4 z 5

tedy, opět se člověk od knihy nemohl odtrhnout; i když už to víc než detektivka byl spíš horror a možná by neškodilo místy poněkud ubrat na drastičnosti...
takže jdu honem na třetí u nás vydaný díl (v originále jich už je 13, tak se snad dočkáme dalších pokračování případů sympaťáka Ketta);

MMacicekk
28.06.2023 4 z 5

Druhý díl si drží laťku stejně vysoko jako první díl Doručovatelky. Čtivá detektivka se zajímavou zápletkou, ve které autor prolije příliš mnoho krve a některé drastičtější scény mohou odradit citlivější čtenáře. Zápletka působí lehce neuvěřitelně, ale autor splnil vše, co od podobného typu příběhu očekávám. Nevadil mi ani snadno odhalitelný pachatel. Hlavní hrdina šéfinspektor Robert Kett je sympaťák a jeho tři dcery pěkná kvítka, takže o zábavu a vtipné scény není nouze. Vedlejší postavy si rovněž oblíbíte. Výtku mám však k české obálce, která se mi vůbec nelíbí a více mi k příběhu a celkové atmosféře pasuje ta originální. Na závěr musím vytknout (!) rozdílnou velikost knih ve stejné sérii. Opravdu nerozumím tomu, jak se to může v dnešní době vůbec stát. Kvůli tomu si nepořizuji ani Tři malá prasátka, což je třetím dílem série, protože mě to docela vytočilo.

raty
23.06.2023 4 z 5

Nevím, jestli za to může lehká čtenářská krize nebo něco jiného, ale já úplně nadšená nejsem. Přitom mix žánrů mi vůbec nevadí. V této knižní jednohubce je to už i na mě moc. Detektivní případ patří k těm, ve kterých se v poslední době autoři předhánějí ve vymýšlení nechutnějšího způsobu vraždy. Osobní život hlavního hrdiny poněkud rozkolísaný. Nemůžu ovšem upřít čtivost a třetí díl určitě přečtu, protože i mě zajímá, jak to bylo s Billie.

FejKýý
19.06.2023 5 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil více než ten první. Tady jdeme hned do akce, za to první díl se mi zdál z půlky takový vleklý i když chápu, že jsme museli poznat hlavní postavu. Tady ale i případ se mi zdál o dost lepší. Měla jsem tip a bylo to dost očividné kdo je ten "Zlý pes" nakonec ta osoba ale "Zlý pes" nebyla ale byla jeho páníčkem, takže docela blízko. Bylo to fakt parádní, přečetla jsem to za jedno odpoledne a ten konec?? Já se tak těším na třetí díl, ještě že už je u nás vydaný. 4,5*

Veronika_mad
19.06.2023 5 z 5

Super druhý díl série! Jsou knihy, které mají stejný počet stran a čtu je týden. Tuhle jsem přečetla za dva večery. Je čtivá, napínavá a místy i vtipná :)

soukroma
31.05.2023 4 z 5

Pohádka pro dospělé, obludný horor ... aspoň doufám, že to jde za rámec uvěřitelného a možného.
Ovšem trojice holek hlavního hrdiny pokračuje v procesu zvlčení mílovými kroky ;-(
Netuctové místem na hranici Norfolku a Suffolku (včetně tahanic mezi příslušnými policejními sbory).
Čtivé, vtipné a krátké, takže 75%.

Hope80
30.05.2023 5 z 5

Super, vážně skvělá knížka. První díl se mi velice líbil a dvojka mě též nezklamala, už se třesu na třetí, který začnu hned číst. Příběh se četl skvěle, od začátku až do konce a Roberta jsem si oblíbila. Typ sérií u kterých bych si přála další a další díly.

berila
20.05.2023 5 z 5

Za mě ještě lepší než předchozí díl, i když místy trochu "nechutný". Styl psaní mi u tohoto autora maximálně vyhovuje.

nina3905
30.04.2023 5 z 5

Na pokračovanie série som sa veľmi tešila. Páčilo sa mi prepojenie detektívnej zápletky aj so strastiplným osudom Robbieho. Teším sa na ďalší diel.

rodak
26.04.2023 4 z 5

Pěkná detektivka okořeněná zajímavým vyšetřovatelem a jeho rodinou. Nehodnotím naplno, přece jen ta větší reálnost příběhu chybí v tomto díle.

Anglie sérioví vrazi anglický venkov kriminální thrillery

Alex Smith (p)
anglická, 1979