Zlý pes

Zlý pes https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495218/bmid_zly-pes-ykx-495218.jpg 4 249 249

Šéfinspektor Robert Kett série

Některé mýty vás mohou zabít. Když je na norfolkském venkově brutálně zavražděna mladá žena, místní z vraždy viní Černého Ďasa – mytického divokého psa. Má to však háček: podle ran na jejím těle ženu nezabilo zvíře. Detektiv šéfinspektor Robert Kett bojuje se svým vlastním děsem. Jeho žena je stále pohřešovaná, zranění z jeho posledního případu doprovází neustávající bolest a on má co dělat, aby se zvládl postarat o své tři malé děti. Když se objeví druhá oběť, ještě krvavější než ta předchozí, Kett se zaplétá do honu na jednoho z nejkrutějších sériových vrahů, jaké kdy Anglie spatřila. Honu na vraha, který možná loví i Ketta samotného. Svižný britský krimi-thriller, který nebudete schopni odložit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Bad Dog , 2019

ELENtheKNIHOMOL
14.02.2023 4 z 5

Tato kniha byla oproti první trochu slabší, ale přesto skvělá. Líbila se mi jak příběhem, tak především postavami, které jsou velmi dobře napsané a nemůžu se dočkat až si o nich přečtu víc. I v tomto příběhu se autor věnuje Robertovým dětem a jeho těžkému životu otce bez manželky, ale podstatně méně než v Doručovatelkách. Kett už má hlídání a tak se může věnovat práci bez toho, aby s sebou tlačil kočárek. Děj je napínavý, strašidelný a zvrácený. I přesto, že Robert Kett je takový ten typ superpoldy, který nikdy nečeká na posily a přes jeho mnohačetná zranění pořád drží nějakým zázrakem pohromadě, je mi tato postava hodně sympatická. Konec napovídá, že se příště možná už něco dozvíme o jeho unesené a pohřešované manželce Billie.

em75
07.02.2023 5 z 5

Jsem ráda, že Kett našel hlídání svých neposedných holčiček, v prvním díle jsem z nich byla trošku nervózní. Druhý díl mě hodně nadchl, objevila jsem další sérii, na kterou se budu těšit. A nenapadlo by mě, že uvařit čaj je taková věda, chudák Porter. Pravděpodobně piji stejný čaj jako on, mléka víc než míň.

Kristulda
15.01.2023 5 z 5

Jak už jsem psala vypadá to na slibnou sérii,líbí se mi zápletky, jeho kolegové, je to i lehce vtipné. Za mě dobrý

katerina6705
10.01.2023 5 z 5

V prvním díle bude Robert hledat ztracené jedenáctileté doručovatelky novin. Při tom musí bojovat ale hlavně sám se sebou. Se svou neschopností vyřešit případ, který je mu tak blízký. A do toho se sám starat a své malé dcerky.
V díle druhém bude bojovat se zlým psem. Bude se snažit vyřešit další zvlášťní a zajímavý případ.

Knihy jsou opravdu skvěle napsané. Rychle vás vtáhnou do děje, který je velice zajímavý a originálně pojatý. Milovníci temných detektivek si zde přijdou na své. Já jsem se do série zamilovala už při čtení prvního dílu a druhý byl ještě lepší. Nemohla jsem se dočkat, až zjistím, co se stalo s Robertovou ženou. Autor nás ale stále zatím velice napíná.

ennlady
02.01.2023 3 z 5

Tak moc ne. Po Doručovatelkách jsem si řekla, že šéfinspektora Ketta ještě zkusím, třebaže mi něteré věci moc nesedly. Zlý pes se čte hezky, styl psaní se mi líbí, ale... pro mě nevěrohodné a hlavně odpudivé. Takže i když konec slibuje (možná) posun v pátrání po Kettově ženě, myslím, že po dalším díle už nesáhnu. Asi.

Majulle
19.12.2022 5 z 5

právě jsem dočetla druhý díl této knižní série, a jsem nadšená Doufám že budou přeloženy i další díly Kniha má originální zápletku a příběh, popisuje i detektivovo soukromí a jeho rodinu což mě také moc baví, takže pro milovníky thrillerů! Určitě po této knize sáhněte

Jiparis
10.12.2022 3 z 5

Pro mě zklamání. Více než příběhu se autor věnuje tomu, jak obtížné je vychovávat 3 dcery bez matky. Námět mi připadal trochu přitažený za vlasy.

Mandlevest
10.12.2022 5 z 5

Když se povznesete nad všechny výtky, které se v komentářích níže objevují (a mají pravdu:-)), výborně se pobavíte. Mě ani tak nezajímalo kdo je "zlý pes", ale jak tuto pohádku pro dospěláky autor nakonec vyřeší. A popral se s tím sympaticky:-), já si to moc užila . Roberta Ketta si oblíbíte, je neohrožený, vtipný, miluje své tři dcery a má rád zvířata :-) . A jako zasloužilá matka vím, ano, malé děti zlobí (no, někdy i ty velké :-)) a příběh to pěkně odlehčuje. Tato série si, dle mého, na nic víc nehraje než pobavit a trochu se u toho i bát. A daří se jí to skvěle. Těším se na pokračování.

Januli
06.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Těšila jsem se, byla jsem zvědavá, jestli další díl bude tak dobrý jako předchozí a bohužel nebyl. Nějak mě příběh až tak nezaujal. Velice mě zklamala Polly, líbila se mi a pak se z ní vyklube taková čubka. :-D baví mě odlehčení díky holčičkam Robbiho. ( Asi protože m taky malé děti) a jsem zvědavá na to, co se stalo Billie. Takže určitě knižní sérii nezatracuju, a těším se na další díl. O diky závěru knihy.

janastok
06.12.2022 3 z 5

Čtivá, krátká detektivka. Tentokrát je Robbie trochu ufňukaný, po hlavě a bez ohledu na předpisy se sám vrhá do nebezpečí a pomalu se nám stává nesmrtelným.

zazvorka
06.12.2022 3 z 5

Průměrná detektivka. Sice velmi čtivá, ale chování Ketta hodně za hranicí uvěřitelnosti. Taková nesmrtelná neřízená střela, která očekává, že sebou okolí mrskne a ze všeho ho vyseká. Bylo to malinko lepší než první díl, ale v podstatě jediné, co mne už zajímá, je osud Kettovy ženy, tak si počkám na třetí díl. Upřímně doufám, že se to konečně vyjasní, ráda se pak se sérií rozloučím.

kneslova
03.12.2022 5 z 5

Tak tohle byla opravdu super detektivka. Musím si přečíst předešlou knihu , napinavá a přitom vtipná . Bezvadný vyšetřovací tým .

musivila
01.12.2022 4 z 5

Samotný námět mě tentokrát úplně nenadchl. Ale samozřejmě jsem byla zvědavá, jak se příběh vyvine. Jinak to byla tedy síla. Kett šel opět do všeho po hlavě, předpisy nepředpisy. Nechutné scény vyvažoval humor mezi kolegy či situace s Kettovo dcerami.
Poslední věty mě zas dostaly, jak mám asi teď vydržet do dalšího dílu ???

Terka18
29.11.2022 5 z 5

Byla jsem zvědavá na další díl a nezklamal mě. Příběh měl spád a rychle se mi četl. Musím přiznat, že jsem neodhalila viníka dříve než na to přišel Kett. Ale bylo to na jedné straně děsivé a na druhé neuvěřitelné. Ale co ten konec? Potřebuji další díl.

LucyEcstasy
26.11.2022

Robert Kett stále pohřešuje svou ženu.

Aby toho nebylo málo, v norfolkském lese je nalezeno tělo ženy, kterou na první pohled napadlo zvíře. Místní obyvatelé si myslí, že za to může bájný Černý ďas. Má to ale jeden háček. Důkazy poukazují, že na vině není zvíře.

Robert Kett i nadále bojuje s výchovou jeho tří dcer. Navíc jeho zdravotní stav na tom není úplně nejlépe. Úplně se ještě nezotavil z předešlého případu.

Jako v případě prvního dílu i tento se nedá odložit. Psaný je svižně, nikam neodbočuje a jste napjatí od začátku až do konce. O zvraty, které vás zavedou na scestí při odhalování vraha, taktéž není nouze. Rozuzlení zápletky mne překvapilo, autor to měl skvěle promyšlené a navíc originální.

Nechybí tu ani typický humor policejního sboru skrze chystaný čaj jednoho kolegy apod.

Samotný Robert Kett je typickým vyšetřovatelem v knihách tohoto žánru. Sem tam se chová nevyzpytatelně, dělá občas kroky, které nejsou logické, ale stejně mu to odpustíme, protože je to sympatický muž a schopný otec.

Jeho dcery jsou i nadále rošťandami, ale najde se chůva, kterou si oblíbí.

Co mne ale štve, a to v příjemném slova smyslu, že budu napjatá než vyjde další díl. Konec knihy vás dostane tak, že nutně potřebujete pokračování! A ono je v plánu až příští rok!

Ve finále kniha byla příjemným zpestřením mezi thrillery a přinesla něco neokoukaného.

Pokud jste ale nečetli předchozí díl a láká vás tento, určitě začněte od začátku. Knihy jsou spolu propletené, tak ať si něco nevyzradíte.

Hodnotím 5/5⭐️

MichaelaS081
24.11.2022 5 z 5

Tak to bylo super. Knihy o této spisovatelky vynikající.

ivoiro
22.11.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha. Konec slibuje zajímavé pokračování.

Pepina19
22.11.2022 4 z 5

Vyšetřovatel Robert Kett a jeho dcerky, mi sedl už v knize "Doručovatelky". Zlý pes je čtení svižné, napínavé, zajímavý nápad i když možná málo pravděpodobné, ale kdo ví......

klokan.1905
20.11.2022 4 z 5

Zlý pes...
V případě, že by se Vám dostala do rukou tato knižní "jednohubka", tak ji na chvilku odložte a sáhněte nejprve po prvním dílu, který má název Doručovatelky... Už v něm se seznámíte s šéfinspektorem Robertem Kettem, ale i s týmem lidí z norwichské policie...
Něco málo ke knize...
Na venkově, nedaleko Norwiche, je nalezeno tělo brutálně zavražděné mladé ženy... Místní lidé z vraždy viní Černého Ďasa - mytického divokého psa... Ohledáním těla je však zjištěno, že ženu rozhodně nezabilo zvíře...
Tato detektivní série rozhodně není špatná, budu se těšit na případné pokračování...

Michelle.Bee76
20.11.2022 4 z 5

Tento díl se mi líbil méně, než-li první. Jsem zvědavá, jak se bude série inspektora Ketta vyvíjet dál (po příběhové i obsahové linii).. :-)

Anglie sérioví vrazi anglický venkov kriminální thrillery

Alex Smith (p)
anglická, 1979