Sebrané spisy Billyho Kida

Sebrané spisy Billyho Kida https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15341/bmid_sebrane-spisy-billyho-kida-jPn-15341.jpg 4 12 12

Autor Anglického pacienta přichází s vizionářským veršovaným románem o americkém násilí. William Bonney zabil prvního člověka ve svých 12 letech. V 21 letech měl za sebou dalších 19 vražd... Bravurní vypravěč M. Ondaatje, opíraje se o dobové prameny, fotografie, ale i vlastní představivost, popisuje cestu Billyho Kida Novým Mexikem kolem roku 1880.... celý text

Literatura světová Romány Poezie
Vydáno: , Volvox Globator

The Collected Works of Billy the Kid , 1970

000nugatovej
29.10.2019 4 z 5

"řídit pohyb tužky směrem nahoru a do stran
mapa mejch myšlenek co si bežej kam chtěj
jako malý vlhký skleněnky po leštěným dřevě" (str. 73)

Jak pochopit nepopsatelné? Jak popsat neuchopitelné? Jak uchopit nepochopitelné? Život a myšlení zabijáka, který se stal legendou. (I my v dalekém Česku jsme o něm slyšeli, jeho ferrotypie patří k nejdražším fotografiím v USA, jeho životopis napsal mj. i šerif Garrett, který ho po útěku z vězení zastřelil.) Ondaatje jde na to skládačkou krátkých prozaických kapitolek a "básní". Zajímavé. Jako spisovateli mu takový experiment viditelně vyhovuje. Mnohým čtenářům určitě ne.

učtese
18.07.2013 odpad!

Hrůza. Žádný příběh, žádný děj, jen jakési náhodné výjevy ze života Billyho Kida doplněné o veršované povídání a poznámky jeho známých. To vše ohromně "tvrďáckou" hovorovou češtinou, které není místy téměř rozumět. Být Kidem, tak celý náklad knihy, jednu po druhé rozstřílím na cucky.