Sběratel očí

Sběratel očí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188400/bmid_sberatel-oci-172-188400.jpg 4 417 130

Sběratel očí série

V Berlíně dochází k opakovaným vraždám malých dětí. Pachatel napřed usmrtí matku a poté odvleče do úkrytu dítě, které posléze nechá zemřít. Předtím mu navíc odstraní levé oko. Tentokrát úchylný sériový vrah, který si vysloužil přezdívku Sběratel očí, unesl devítiletá dvojčata Leu a Tobiáše a vyšetřovatelům předhodil časové ultimatum, do kterého lze děti najít. V opačném případě jim hrozí smrt udušením v úkrytu, kde ve stanovenou dobu dojde vzduch. Důležitým vodítkem při pátrání se policii stávají vidiny minulosti slepé fyzioterapeutky, která tvrdí, že měla Sběratele očí ve své ordinaci… Pozn.: Číslování pozpátku je záměr autora, nikoli tisková chyba.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Der Augensammler , 2010

Ohniva
07.08.2014 5 z 5

Zajímavá knížka. Líbí se mi jak autor píše, napínavě a celkem i vtipně. Jen ten konec mě tedy pěkně nakrkl, i když jsem čekala, že se to stane. Tak bych ještě trošku zkritizovala - Tobiase - nelíbilo se mi, že přemýšlí v podstatě jako dospělý a taky ta sprostá slova se mi k němu nehodila. Ale jinak začetla jsem se a už mě knížka nepustila :)

ondras666
04.08.2014 5 z 5

Velice povedený krimi příběh. Doporučuji přečíst.

aguslava
04.08.2014 5 z 5

skvělá a napínavá kniha!!!!!

Lucka385
16.07.2014 5 z 5

Další skvělý thriller, který Vás nenechá na pochybách, že psychopati opravdu existují.
Nejdříve jsem nechápala, proč je kniha číslovaná odzadu včetně kapitol. Vlastně jsem to nechápala až dokonce knihy. Teprve poslední kapitola - v tomto případě vlastně první :-) - mi vše osvětlila. Konec jednoho a začátek druhého. Konec jiný než bych předpokládala, ale o to lepší. A kdo je vrah? Myslím, že to jen tak neuhodnete.........

amladar
09.05.2014 5 z 5

Další bezchybná kniha, super zápletka a nezvyklý konec. Doporučuji.

Mikisan
19.04.2014 5 z 5

Supr napínavé čtení!!!

evasamankova
08.04.2014 4 z 5

Je skvělé narazit na knihu, která mě po všech těch přečtených detektivkách a thrillerech dokázala nefalšovaně a opravdově překvapit. Jednak tím, kdo je pachatel, ale především tím, proč je kniha číslovaná od konce.
Jediné s čím jsem měla malý problém, byl autorův styl. Je rychlý, rázný, ale občas jsem ztrácela nit, co tím chce vlastně říct.
Ale jinak velmi napínavé čtení. A u mě především naprosto zběsilé obracení stránek-)

Lilithen
06.03.2014 3 z 5

Ačkoli byla kniha napínavá a čtivá, autorův vyprávěcí styl mi moc neseděl a navíc mi vadily časté tiskové chyby. Zápletka mi také nepřišla až tak originální, jak jsem čekala. Styl číslování stránek a kapitol hodnotím jako velmi zajímavý, při čtení mě to nerušilo. Důvod této zvláštnosti osvětlil v plné míře až konec.

Morsie
27.02.2014 5 z 5

Když jsme se se Sběratelem očí prvně potkali v knihkupectví, padli jsme si ihned do oka!
Atraktivní název, zajímavá obálka, a och, jaké to překvapení, když jsem knihu prolistovala. Ona začíná epilogem a je číslovaná odzadu! Zkrátka láska na první pohled.
A to jsem ani v nejmenším netušila, jak skvělý se za tím vším ukrývá příběh. Opravdu se nebojím mluvit o autorově genialitě. Je to moje první seznámení se s ním, ale už dopředu mohu říct, že další knížky si utéct nenechám.

Bude znít trochu ujetě, ale Sběratel očí - myslím toho vraha - je vlastně pozoruhodná bytost. Zkrátka jsem na ty psychopaty...

Úžasné, zvrácené, geniální, perverzní, úchylné, umělecké - nemám slov, prostě jsem se zamilovala!

kneslova
23.02.2014 5 z 5

Je to druhá kniha co jsem četla od S.Fitzeka a musím říct, PAN spisovatel. První zajímavost, kniha má stránky číslované odzadu... a dál prostě čtěte...
asi bych drobné výhrady našla, ale jinak je to geniální kniha svého žánru, nemyslím si, že uhodnete pachatele.

německá literatura psychologické thrillery

Sebastian Fitzek