Sběratel očí

Sběratel očí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188400/bmid_sberatel-oci-172-188400.jpg 4 417 130

Sběratel očí série

V Berlíně dochází k opakovaným vraždám malých dětí. Pachatel napřed usmrtí matku a poté odvleče do úkrytu dítě, které posléze nechá zemřít. Předtím mu navíc odstraní levé oko. Tentokrát úchylný sériový vrah, který si vysloužil přezdívku Sběratel očí, unesl devítiletá dvojčata Leu a Tobiáše a vyšetřovatelům předhodil časové ultimatum, do kterého lze děti najít. V opačném případě jim hrozí smrt udušením v úkrytu, kde ve stanovenou dobu dojde vzduch. Důležitým vodítkem při pátrání se policii stávají vidiny minulosti slepé fyzioterapeutky, která tvrdí, že měla Sběratele očí ve své ordinaci… Pozn.: Číslování pozpátku je záměr autora, nikoli tisková chyba.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Der Augensammler , 2010

KaiShun
25.02.2017 5 z 5

Zajimave, byl jsem ve finale nemalo prekvapen

Etule
20.02.2017 4 z 5

Musím přiznat, že dokud jim nezačaly odtikávat poslední minuty ultimáta, tak mě kniha nijak zvlášť neoslovila. Ano, četlo se to fajn. Člověk byl zvědavý, kdo je ten vrah, a musím přiznat, že mě opravdu nakonec on nenapadl. Dopisy od něj, nám ve finále vysvětlují, proč to vůbec dělá. A je pravda, že na konci jsem prostě jenom mrkala na prázdno a vstřebávala, jak to autor zakončil.
Přesto to není na plný počet hvězd. Jako by tam něco chybělo. Žádné mrazení se nekonalo. Ale možná jsem už znecitlivělá dnešní dobou, kde všude "vidíme", byť zprostředkovaně přes televizi, která si záměrně vybírá jen to zlé, tolik hrůzy. A nebo jsem otrlejší než jsem si myslela.
Číslování stránek mě dosti mátlo, ale nakonec to připisuji knize k dobru. S ničím takovým jsem se zatím ještě nesetkala. ;)
Byla jsem rozhodnutá dát tři *, ale vzhledem k tomu konci, ještě jednu přihodím.

jarin58
06.01.2017 4 z 5

Můj názor je ten,že nebýt postavy Aliny tak se ohodnocení většiny čtenářů sníží.Tá dávala knize šmrnc.Ale i jinak dobrý.

lalaserka
29.12.2016 5 z 5

Moc dobrá knížka, napínavá až do konce. Už jsem těším na pokračování. Je pravda, že jsem na začátku nepochopila to číslování ale známí mi to vysvětlil

Půca4
09.11.2016 4 z 5

Nápad skvělý, číslování stránek taky originální :D Ale pořád mi přijde, že tomu něco chybělo .. Každopádně se na další knížky od tohoto spisovatele moc těším! :)

rodak
21.10.2016 5 z 5

Výborné ,šlo to rychle za dva dny přečtené .Ten konec mne uzemnil.Vůbec jsem to nepředpokládal.Jsem zvědav jestli i pokračování bude taková jízda.

rengers
21.10.2016 4 z 5

Zajímavý nápad, včlenit do příběhu nevidomou postavu s vidinami do budoucna. Během čtení si člověk řekne, jaké to asi je nevidět!? Těžké je si to představit, až bych řek, že nemožné!

ankaras
11.09.2016 4 z 5

Kniha "Izolovaný" od tohoto autora mě opravdu dostala, a proto jsem se hned sháněla i po této a bohužel musím napsat, že děj byl o něco slabší a nedokázal mě tak vtáhnout.

škwor
18.08.2016 4 z 5

To číslování jsem absolutně nepochopila.. Někdo kdo by mi to vysvětlil? :)

happy-smile
03.08.2016 4 z 5

V této knize Fitzek sází spíše na detektivku než thriller a nevím, jestli je to dobře. To, že má jedna z postav jasnovidecké schopnosti, asi až tak nevadí. Aspoň se kniha snaží něčím odlišovat od ostatních podobného žánru. Tak nějak jsem ale měla pocit, že Filzkovy ostatní knihy byly o dost lepší.Ale konec to tak pan nějak vyrovnal, takže dávám čtyři.

martina4041
28.07.2016 4 z 5

Na doporučení a akci v kk jsem si koupila oba díly. první celkem zajímavé téma. ale ten konec, málem jsme hodila knihu z okna!! Mé první setkání s tímto autorem a ne poslední. Kniha po několika desítkách stránek dostala spád a pak to šlo jak lavina.

rubit
20.06.2016 3 z 5

Mě to přišlo až moc nereálné (vize jedné z hlavních postav, na kterých je děj částečně postaven), proto nemohu dát více hvězd, i když koncem si to autor hodně zpravil. To mě spadla čelist, nečekala jsem to, povýšilo to knihu o stupeň výš a vše začalo dávat smysl.

ThomasRuhe
28.05.2016 1 z 5

Po přečtení této knihy není opravdu nad čím jásat. Fitzekova schopnost vyprávět příběh je skoro nulová.Přitom úvodní zápletka je rozhodně zajímavá,ale co s tím pak Fitzek provádí je nudné, místy zcela nelogicky skáče v ději a nedokáže udržet napětí. Postavy se mnohdy chovají nesmyslně. Čas, který má hrát důležitou roli, zůstává po dlouhou dobu úplně nevyužitý, akorát mně ho Fitzek neustále otravně připomínal skoro před každou kapitolou.
A vrahova brutalita? Ženská zabalená v igelitové folii pod kterou jí hnije tělo a vrah ji udržuje při životě umělou výživou!Co je to za blbost?
To jsem měl chuť vyhodit tu knihu z okna. Prostě a jednoduše, tímhle u mně tento autor skončil.

MMacicekk
20.04.2016 4 z 5

Po prokousání se první poloviny děj dostal neuvěřitelný spád a knihu nešlo odložit. Škoda těch překlepů a divných slovních spojení. Zajímavé bylo i číslování odzadu, chtěla jsem zjistit, proč tomu tak je :-) Na konci to všechno dávalo smysl. Šokující závěr. Skvělé, doporučuji. Vrhám se na Lovce očí.

konicekbily
11.04.2016 4 z 5

Rozporuplná kniha plná zvratů a s dokonalou pointou. Na můj vkus až moc "Sběratel očí" vláčí hlavního hrdinu z akce do akce. "Kriminapínáček" první kategorie je někdy zbytečně natahován "omáčkou".

TessaJean
10.04.2016 5 z 5

Kniha je naprosto neuvěřitelná. Napínavá a čtivá je od začátku až do konce.. nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout a přečela jsem ji už za dva dny, což se mi normálně u knih nestává. Mohu jen říct že příběh je tak napínavý a plný zvratů, že jsem jen lapala po dechu a musela nekontrolovatelně obracet strany. Konec je naprosto šokující a já se jen těším až si přečtu další z jeho knih.

LenkaWal
02.04.2016 5 z 5

Tak tomu říkám Thriller.
Závod s časem. Napětí od začátku do konce. Trošku jsem se bála, když jde o děti, že mě to odradí, ale nemyslím, že by to bylo nějak drastické. Jsou určitě horší knihy. A ten konec, tak to už napětím ani nedýchala. Tohle je jedna z knih, co ještě dlouho člověku zůstává v hlavě. Doporučuju.

anndy
20.03.2016 5 z 5

Úžasný krimi thriller. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, napínavá od začátku do konce.

jaste
20.03.2016 3 z 5

Tak tohle me moc nechytlo. Podivny mismas na sebe navazujicich okolnosti, nektere casti zbytecne roztahane, jine zas naopak temer nevysvetlene. Zaver to trosku vykompenzoval, ale behem cteni jsem se nudila. Dvojku uz asi nedam, i kdyz jsem si ji na zaklade skvelych recenzi koupala. Pro me velke zklamani.

radka73
06.03.2016 3 z 5

Očekávala jsem více napětí. Bohužel mě kniha zklamala. Zbytečná omáčka kolem hlavního děje. Sem tam jsem se začetla, ale pak bylo další nudné protahování.

německá literatura psychologické thrillery

Sebastian Fitzek