Sběratel očí

Sběratel očí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188400/bmid_sberatel-oci-172-188400.jpg 4 417 130

Sběratel očí série

V Berlíně dochází k opakovaným vraždám malých dětí. Pachatel napřed usmrtí matku a poté odvleče do úkrytu dítě, které posléze nechá zemřít. Předtím mu navíc odstraní levé oko. Tentokrát úchylný sériový vrah, který si vysloužil přezdívku Sběratel očí, unesl devítiletá dvojčata Leu a Tobiáše a vyšetřovatelům předhodil časové ultimatum, do kterého lze děti najít. V opačném případě jim hrozí smrt udušením v úkrytu, kde ve stanovenou dobu dojde vzduch. Důležitým vodítkem při pátrání se policii stávají vidiny minulosti slepé fyzioterapeutky, která tvrdí, že měla Sběratele očí ve své ordinaci… Pozn.: Číslování pozpátku je záměr autora, nikoli tisková chyba.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Der Augensammler , 2010

Mishi
23.01.2021 4 z 5

Opět propracovaný příběh plný zvratů, kdy čtenář neví, komu vlastně věřit. Sice to nebylo takové psycho, jako předchozí knížky, které jsem od něj četla, ale zklamaná jsem nebyla.

petulasmidova
18.01.2021 4 z 5

Musím říct WOW.. Tohle byl můj první kousek od Fitzeka a rozhodně ne poslední. Miluju tyhle příběhy, kdy poslední stránky otáčíte jednu za druhou a u toho si říkáte "no páni, jako fakt..?"

Pine
10.01.2021 3 z 5

Tak fakt nevím. Trochu thriller, trochu detektivka. Místy mě to bavilo, jindy jsem se do čtení musela nutit. Takový rozporuplný pocit jsem už dlouho neměla. Plno bezva nápadů (vrah, motiv, slepé medium, číslování stran, gradovaní...), ale něco tomu chybělo. Jako by celý příběh plynul někde na pozadí a já nebyla součástí děje.
Fitzeku, dám ti do budoucna ještě šanci, ale buď lepší!

anája
22.12.2020 4 z 5

Po knize Balíček, jsem čekala víc. Byl to dobře propracovaný thriller, ale mě osobně vadilo spíš chlapske pojetí příběhu, kde se sprostým slovníkem nešetřilo a pozor spoiler - lovci oči bylo věnováno strašně málo ,aby si na něj mohli čtenáři vytvořit pouto , takže překvapivé odhalení, nemohlo mýt takový wau efekt, jaký by mohl být, kdyby se v celém příběhu víc zosobnil a představil. Jinak celý příběh Aliny mě bavil hodně. Taky mě rušilo pořád to nadepisivani Zornbach(já), když celá kniha byla skoro pořád z jeho pohledu....

Kizuizi
09.11.2020 4 z 5

Páni, to je kniha! Plná napětí, zvratů a nečekaných údálostí. Chytí Vás hned od první strany, a drží Vás celou dobu téhle zvrácené hry. Příběh vypráví více postav, takže máme několik pohledů (v některých případech ne tak úplně doslova) na situaci.
Kniha má i pár míst, které by tam být nemusely, ale nijak zvlášť jí to na zajímavosti neubírá. Já osobně jsem se s knihou setkala poprvé, vůbec nikde jsem ji nezaznamenala. Určitě je to škoda, protože je to velmi dobrý psychothriller a pokud jste už od Fitzeka něco četli, jistě nebudete zklamáni ani tentokrát.

jprst
05.11.2020 4 z 5

Dobře propracovaný příběh, který se z počátku poněkud vleče, ale postupně nabírá spád až k překvapivému závěru. Úplná špice to není, spíše velice slušný nadprůměr,který ale za přečtení rozhodně stál a nalákal mě k dalším autorovým knihám.

čef
14.10.2020 5 z 5

Opravdu originální kniha jak vlastním příběhem, tak jeho stavbou. Hlavně však nenudí a zacyklený příběh vypráví tak, že je čtenář stále upoután třeba detaily ze života slepců nebo úlety ezoteriků. Děj se hrne plným proudem a voda stoupá…

EvaApple
13.10.2020 4 z 5

Hodně čtivé... když jsem si říkala, že dočtu danou kapitolu a končím, táhlo mě to pořád dál a dál. Na druhou stranu některé dějové linky mi přišly pomalu až zbytečné. Napínavost se příběhu nedá ubrat, za mne rozhodně za přečtení stojí

bigben
24.08.2020 3 z 5

Trochu komplikovanější děj...ale dalo se...

moudivlacek
13.08.2020 4 z 5

Velice zajímavý nápad - číslování pozadu, stejně tak i odpočítávání ultimata vraha. Každopádně motiv vraha není špatný, má něco do sebe, ale rozhodně nesouhlasím s činy vraha. Ale je pravda, že jsem brzy vytušila, kdo by to asi měl být. A také mě rozhodili detektivové - to doufám, že není tak doopravdy běžné. A rozhodně nechci nikdy hrát takovou hru na schovávanou s takovým šílencem, takový vabank jen tak někdo nepřežije.

Petronela16
12.08.2020 4 z 5

No, tak toto ma trošičku málinko sklamalo, pretože doteraz všetky knihy , čo som od Fitzeka čítala, mali reálny podklad a tým mi vlastne imponujú.Vadi mi nadprirodzena zložka, ktorá sa tu vyskytuje, ale tak Fitzek je môj 'Liebling',tak odpúšťam a vlastne už čítam pokracovanie Lovec oči.

Allys
31.07.2020 4 z 5

Je to moja prvá prečítaná kniha od autora. Opačné číslovanie knihy bolo trochu rušivé, ale malo svoj zmysel, ktorý bude ozrejmený v poslednej (vlastne prvej) kapitole. Príbeh je vymyslený geniálne a celkom dlho som nevedela, kto je páchateľom. Prečítala som už viac thrillerov a detektívok, ale táto kniha ma naozaj prekvapila (v dobrom samozrejme:-) ). Postavy nie sú plytké, trochu mi tam nesedel slovník k chlapcovi, skôr znel ako starší pubertiak a nie ako malé dieťa. Boli aj extra hnusné scény, z ktorých mi prišlo trochu nevoľno, ale nie kvôli tým častiam som čítala knihu. Záver aj dôvod tých činov bol spracovaný veľmi originálne, trochu rušivé boli niekedy časti s rozprávačom - na základe nich už čitateľ veľakrát vopred čaká veci, ktoré sa stanú a príde tým o moment prekvapenia. Určite si toho od autora prečítam viac :-)

BariEli
19.05.2020 3 z 5

Taky jsem v rozpacích. Kladně hodnotím čtivost a originální číslování stránek a kapitol od poslední k první. To mě zaujalo.

LadyLane
03.05.2020 3 z 5

Mám rozporuplné pocity. Veľmi čtivá kniha, aj keď po chvíli človek príde na to, že nič nie je také, ako sa hlavnej postave na prvý pohľad javí a napínavý koniec kapitoly je len samoúčelový. Schopnosti Aliny tiež v knihách moc neobľubujem, dobrú polovicu knihy som netušila, čo očakávať, potom sa mi všetko vyjasnilo skôr, ako to explicitne vyjadril autor.. Pointa bola uspokojujúca, detaily menej.. Hovorím, rozporuplné.

Sarrah
20.03.2020 2 z 5

Knihu jsem začala číst na základě kladného hodnocení a musím se přiznat, že to pro mě byl trochu boj. Knihu jsem dočetla, ale druhý díl mě neláká a rozhodně se na něj nechystám. Strašně jsem se s knihou prala, přišlo mi to zdlouhavé, jedna věta pomalu na celý odstavec, celkově mě styl jakým je kniha napsaná nesedl. Za mě tedy NE :-(

Pavlnka
31.01.2020 5 z 5

Ze začátku jsem se divila vysokému hodnocení. Pak se děj začal rozvíjet a byla to skvělá jízda. Určitě půjdu do dalšího dílu.

kob
29.10.2019 4 z 5

Dost dobré - jdu si pro druhý díl

sarekaslukova
01.09.2019 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha, moc jsem nechápala proč běží pozadu, ze začátku mě to i rozčilovalo, že jsem neměla rychle přehled kolik jsem toho už přečetla, ale zase jsem věděla kolik chybí do konce. Děj byl opravdu napínavý hlavně v posledních minutách. Trochu mě zklamal poslední dopis sběratele očí a poslední/první kapitola. Moc mi to nedávalo smysl, proč je to prostě pozadu.

MirkaProk
19.08.2019 4 z 5

Toto není moje první přečtená kniha od tohoto autora a musím zhodnotit, že tato se mi zatím od něj líbila nejvíce. Přečteno rychle, jelikož je čtivá a napínavá tak, že to člověka žene číst dál a dál. Na konci knihy celkem slušný wau efekt, i přesto, že tak v polovině knihy jsem chvíli myslela, že je pachatel, ten kdo jím byl, ale pak jsem od toho upustila a na konci jsem byla díky tomu překvapená. Takže celkový závěr, celkem slušná detektivka, která stojí za přečtení.

kacka66
29.05.2019 3 z 5